Powiat

Co dalej z drogą Jaroszowiec – Pazurek? – pytają kierowcy. Zimą po wielu interwencjach naszych Czytelników pisaliśmy o fatalnym stanie tego traktu. Powiat, który zarządza wspomnianą drogą, ogłosił przetarg na jej gruntowną modernizację. 

W lutym zbiór dziur na tym trakcie był imponujący. Wówczas kierowcy za pośrednictwem naszej redakcji pytali starostę, czy ma świadomość, w jakim stanie są powiatowe trakty – ten wskazując jako jeden z najgorszych. W międzyczasie powiat pozyskał na remont dwóch dróg w miejscowościach Bogucin Duży, Pazurek, Jaroszowiec 15 095 500,00 złotych dofinansowania z Polskiego Ładu.

Opisywany trakt zostanie zmodernizowany na odcinku od dworca w Jaroszowcu do skrzyżowania z droga wojewódzką 783 w Pazurku. To nieco ponad 2,5 km. Jak informuje powiat, zakres prac obejmie częściowo przebudowę, a częściowo wzmocnienie istniejącej nawierzchni jezdni, budowa 330 mb chodnika i 277 mb kanalizacji deszczowej w miejscowości Pazurek. Modernizacji ulegnie również droga w Bogucinie Dużym. Chodzi o odcinek o długości około 3,3 km  od skrzyżowania z droga wojewódzką 791 do skrzyżowania z drogą Jaroszowiec – Klucze. Tutaj planowany zakres prac to: przebudowa pełnej konstrukcji nawierzchni jezdni, przebudowa istniejącego chodnika w Bogucinie Dużym oraz budowa kanalizacji deszczowej z systemem retencyjno – rozsączającym o długości niespełna 1,4 km. Na inwestycję w Bogucinie Dużym powiat uzyskał dodatkowo 1 640 336,00 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Od lat wyczekiwana przez Mieszkańców przebudowa dróg powiatowych 1091K i 1108K w miejscowościach Bogucin Duży, Jaroszowiec i Pazurek jest na ostatniej prostej. Ogłosiliśmy przetarg na realizację inwestycji, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to na koniec października powinniśmy podpisywać umowy z Wykonawcami. Wszystko to dzięki ogromnemu dofinansowaniu w kwocie ponad 15 mln zł z Polskiego Ładu i w kwocie niespełna 1,7 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Z tego miejsca w imieniu Zarządu Powiatu w Olkuszu dziękuję Ministrowi Jackowi Osuchowi za ogromne wsparcie w otrzymaniu środków finansowych na realizację inwestycji. Dziękuję również Radzie Powiatu za wprowadzenie tego zadania do budżetu. Podziękowania składam na ręce radnych z terenu gminy Klucze: Pana Kamila Wołka Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Olkuszu, Pana Krzysztofa Dąbrowskiego – Członka Zarządu Powiatu w Olkuszu, Pani Radnej Marty Dziury za skutecznie działania prowadzące do tego, że kolejne drogi zostaną wyremontowane. Dziękuję też Pani Radnej Zdzisławie Szczygieł za interwencje prowadzące do remontu drogi w Pazurku – mówi starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

Władze powiatu czekają na rozstrzygnięcie naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na dofinansowanie przebudowy traktu biegnącego przez Bogucin Mały. – Nie zapominamy również o Mieszkańcach Bogucina Małego, dlatego w ubiegłym miesiącu złożyliśmy wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi 1092K na kwotę nieco ponad 13,7 mln zł. Aktualnie czekamy na rozstrzygnięcie naboru wniosków i jeżeli uzyskamy dofinansowanie niezwłocznie rozpoczniemy procedurę przetargową – dodaje wicestarosta Paulina Polak.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Kozierska
2 miesięcy temu

Trzymajcie namiary – https://wywozz.pl/rozbiorka-pieca-kaflowego/ Mówi Wam coś rozbiórka piecy kaflowych w Krakowie i okolicach? Takie rzeczy warto zlecić? Chyba nie ma lepszego rozwiązania? Pomysły?