Nie będzie dodatkowych środków ostrożności w biurze poselskim olkuskiego parlamentarzysty Jacka Osucha z PiS. W siedzibie przy ulicy Szpitalnej, pomimo tragedii, do jakiej doszło w łódzkim biurze eurodeputowanego tej partii, wszystko zostanie tak jak do tej pory. – Nie ma co wpadać w panikę. Być może w większych biurach, w stolicach województw, jakieś zabezpieczenia są konieczne, u nas nie ma takiej potrzeby – ocenia Łukasz Kmita, dyrektor biura poselskiego w Olkuszu. Dodatkowych zabezpieczeń nie będzie także w siedzibach w Bukownie i Wolbromiu. Do tragedii w Łodzi doszło wczoraj około południa. 62-letni mężczyzna wszedł do biura uzbrojony w broń palną i nóż. Podczas ataku zginął od postrzału jeden z pracowników, drugi z ranami od noża trafił w ciężkim stanie do szpitala. Sprawcę ujęła straż miejska. Ryszardowi C. przedstawiono już zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa z użyciem broni palnej.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Nadal jest zatrzymany do dyspozycji łódzkiej Prokuratury. Prawdopodobnie konieczne będzie przeprowadzenie badań psychiatrycznych mężczyzny. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu dożywocie. Zatrzymany przyznał, że napadł na biuro, bo nienawidzi PiS i prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.
Wczoraj pod olkuską siedzibą PiS zapłonęły znicze, jednak dziś pracownicy pojawili się w biurze tak jak zwykle i nie zamierzają podejmować żadnych dodatkowych środków ochrony. Tak jak do tej pory wystarcza domofon z kamerą przed głównym wejściem do budynku, w którym PiS wynajmuje pokoje.
Czy jednak praca asystenta posła w Olkuszu to sielanka? – Oczywiście, że i tu dochodziło do nieprzyjemnych scen – przyznaje Kmita. – Ludzie szukający pomocy posła często przychodzą zdenerwowani, mają pretensje, gdy niektórych spraw nie da się załatwić tak szybko, jakby sobie tego życzyli.
Kmita przyznaje, że raz pracowników przeszedł nieprzyjemny dreszcz, gdy jeden z petentów, nie wiadomo kto, pozostawił po sobie na krześle nóż… – No cóż, schowaliśmy go na wypadek, gdyby właściciel się o niego upomniał. To mógł być zupełny przypadek – kończy Kmita.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
oelk
oelk
12 lat temu

[quote name=”ateista”]wszyscy wyborcy pis są lekko upośledzeni i chorzy[/quote]
a o tym gościu, co strzelał w Łodzi i wrzeszczał „jestem przeciw PiSowi, chciałem zabić Kaczyńskiego” pisali w gazetach że chory psychicznie, więc wygląda na to, że mamy nowa jednostkę chorobową: trwałe, bezwarunkowe, uporczywe i fanatyczne popieranie Platformy Obywatelskiej – ciekawe, czy rentę na to dają?

ateista
ateista
12 lat temu

wszyscy wyborcy pis są lekko upośledzeni i chorzy

Ł.K.
Ł.K.
12 lat temu

Pan Kmita nie wygra wyborów.

POprawny
POprawny
12 lat temu

[quote name=”+”]Baca Nie wypowiadaj się w imieniu innych.[/quote]

Ech ty, święty :-). [quote name=”misiu”]szkoda faceta bo każdego życia szkoda ,ale proszę zauważyć że gdyby Prezes nie nakręcał wciąż agresji to życie polityczne w Polsce może było by troszkę spokojniejsze . Mam nadzieję (choć nie wielką) że może to obudzi Pana Prezesa i da nam spokojnie żyć[/quote]

Nic nie wskazuje na jakąkolwiek zmianę postawy prezesa. Kaczyński ma zło we krwi. Dopóki POprawnych jest więcej, dopóty możemy spać spokojnie.

misiu
misiu
12 lat temu

szkoda faceta bo każdego życia szkoda ,ale proszę zauważyć że gdyby Prezes nie nakręcał wciąż agresji to życie polityczne w Polsce może było by troszkę spokojniejsze . Mam nadzieję (choć nie wielką) że może to obudzi Pana Prezesa i da nam spokojnie żyć

lucek
lucek
12 lat temu

Dla mnie też nie jest niczym nadzwyczajnym, że znany polityk udziela poparcia samorządowcowi! Często tak się dzieje przy wyborach samorządowych. 😉

Wyborca
Wyborca
12 lat temu

A widziałeś Krzychu zdjęcia kandydata Żaka z Napieralskim?
Myślisz, że czemu się tym chwalił ?
Nie słyszałes nigdy o udzielaniu poparcia ?
To chyba dosyć znany sposób działania w kampaniach wyborczych …

+
+
12 lat temu

Baca Nie wypowiadaj się w imieniu innych.

Krzychu
Krzychu
12 lat temu

Nie róbcie afery z jednostkowej sprawy. Znalazł się jakiś chłopina, co mu sufit na głowę spadł i sobie postrzelał. Nie jest powiedziane, że od razu wszyscy pisowcy zostaną rozstrzelani. Nie wmawiajcie ludziom, że ktoś chce was usunąć na zawsze, nie róbcie z siebie ofiar większych niż jesteście. Robiąc to, dowodzicie tylko tego, że macie bardzo brzydki sposób walki politycznej. Jestem przekonany, że i w pisie znajdzie się kilku naprawdę mądrych ludzi, podobnie w po jak i sld. Sęk w tym, żeby wybierać mądrze, świadomie, a nie sugerować się innymi, tak jak miało to miejsce w Olkuszu w sprawie pana Rzepki. Oczywiście nic nie mam do obecnego burmistrza, ale po co taka rekomendacja ? Co mnie interesuje kogo popiera Govin ? Jako mieszkaniec Olkusza, znam kandydatów na tyle, żeby zdecydować samemu. Mam nadzieję, że większość będzie świadomie wybierać, spośród prawicy i lewicy, pis-u, po, sld i innych ugrupowań, że wybierzemy kandydatów godnych do pełnienia swoich funkcji.

kosiba
kosiba
12 lat temu

[quote name=”pola”]Lepiej mieć kota takiego co jest kochany jak takiego co się pali i trzeba go ciągle ogonem obracać.Pis ma przynajmniej jakieś zasady można się z nimi nie zgadzać ale są.[/quote]

Zasada nr 1 wyraża sie słowami „Spieprzaj dziadu”

ehh
ehh
12 lat temu

patrząc na wyczyny pana K. myślę, że PiS jest jednak zagrożony i to dość poważnie 🙂

Pisanka
Pisanka
12 lat temu

Panie radny – ostrożność nie zawadzi ! Może wykrywacz metali na wejście zamontować.

pola
pola
12 lat temu

Lepiej mieć kota takiego co jest kochany jak takiego co się pali i trzeba go ciągle ogonem obracać.Pis ma przynajmniej jakieś zasady można się z nimi nie zgadzać ale są.

Baca
Baca
12 lat temu

Gazdo, ja za PISEM nie przepadam, ale może są tacy którzy wierzą w to, co napisałem. Jestem po prostu ciekawy ilu jest za, a nawet przeciw.

gazda
gazda
12 lat temu

Baco dopalaczami się naćpaliście. Tymi co olkuskie PiSiory tak zwalczają? Może zabezpieczyli cosik i cię poczęstowali, co? Dejavu mocie.

Baca
Baca
12 lat temu

PISowi w Olkuszu nic nie grozi. W Olkuszu PIS jest bardzo lubiany, i może nawet wygra wybory.

Prezes Kaczyński też jest kochany przez Olkuszan za mądrość, inteligencję, wrażliwość, intuicję, przewidywalność, intelekt, wyrozumiałość, prawdomówność, dobroć, wiarygodność, kompetencję, odpowiedzialność, współpracę, patriotyzm i lojalność. Za mądrość, inteligencję, wrażliwość, intuicję, przewidywalność, intelekt, wyrozumiałość, prawdomówność, dobroć, wiarygodność, kompetencję, odpowiedzialność, współpracę, patriotyzm i lojalność. Za mądrość, inteligencję, wrażliwość, intuicję, przewidywalność, intelekt, wyrozumiałość, prawdomówność, dobroć, wiarygodność, kompetencję, odpowiedzialność, współpracę, patriotyzm i lojalność. Za mądrość, inteligencję, wrażliwość, intuicję, przewidywalność, intelekt, wyrozumiałość, prawdomówność, dobroć, wiarygodność, kompetencję, odpowiedzialność, współpracę, patriotyzm i lojalność…