śzż 2016 2

Klienci kilkunastu olkuskich będą mogli wkrótce pomóc potrzebującym. Od 31 marca do 2 kwietnia odbędzie się bowiem kolejna Świąteczna Zbiórka Żywności. Akcję organizuje Stowarzyszenie „Res Sacra Miser” we współpracy z krakowskim Bankiem Żywności.

W Biedronkach, Lidlu, Lewiatanie, PSS Społem, Stokrotce, Kefirku oraz Delikatesach, przy specjalnie oznakowanych koszach, będą dyżurować wolontariusze. Klienci mogą tam przekazać część swoich zakupów. Produkty spożywcze w formie paczek trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego powiatu.

– Osób chcących wesprzeć innych jest coraz więcej. Najlepiej świadczą o tym ilości zebranych produktów. Zbiórki organizujemy dwa razy do roku i jak zawsze poza klientami sklepów możemy liczyć na naszych niezawodnych wolontariuszy z olkuskich szkół ponadgimnazjalnych: I LO, II LO, IV LO, ZS nr 1, ZS nr 3 i ZS nr 4 – mówi Janina Lenarczyk, koordynatorka Centrum Wolontariatu w Olkuszu.

W trakcie ostatniej zbiórki zebrano ponad 3 tony żywności. Czy i tym razem padnie rekord?

Fot. organizatorzy – Świąteczna Zbiórka Żywności listopad 2016 r.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wujek dobra rada
wujek dobra rada
5 lat temu

[quote name=”pytam”]…czy sa jakies trudnosci z utworzeniem takiego olkuskiego magazynku i donoszenia do niego zywnosci kazdego dnia w roku a nie od swięta?[/quote]
taki magazynek jest przy bazylice, w każdym dniu możesz przynieśc żywność czy ubrania dla potrzebujących.

jolajola
jolajola
5 lat temu

W Biedronkach, Lidlu, Lewiatanie, PSS Społem, Stokrotce, Kefirku oraz Delikatesach, przy specjalnie oznakowanych koszach, będą dyżurować wolontariusze.Czyli poza Świętami markety nie pomagają jak rozumiem.Znaczy ludzie,nie markety.Taka forma reklamy

pytam
pytam
5 lat temu

Czy nie mozna zbierac zywnosci bez posredników magazynów metropolii ?czy sa jakies trudnosci z utworzeniem takiego olkuskiego magazynku i donoszenia do niego zywnosci kazdego dnia w roku a nie od swięta?