rynek emilka 1

Olkuski zrewitalizowany rynek znalazł się wśród inwestycji nagrodzonych tytułem „Najlepsze Przedsięwzięcie Roku w Małopolsce – Lider Małopolski 2013”, który przyznało Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.

 

Kapituła nagrody wybiera najlepsze inicjatywy na terenie Małopolski od 14 lat. Pod uwagę brane są przedsięwzięcia o wymiarze społecznym, ważne dla sfery duchowej, tożsamości, edukacji, jakości życia mieszkańców, inwestycje infrastrukturalne, ekspansywne firmy z Małopolski, z nowymi technologiami, tworzące nowe miejsca pracy. W tym roku uznano, że to właśnie rewitalizacja starówki zasłużyła na ten tytuł. Kosztujący 18 milionów złotych projekt objął przebudowę nawierzchni rynku i dobiegających do niego ulic, wymianę instalacji podziemnych, prace archeologiczne i małą architekturę. Uroczysty finał ubiegłorocznego plebiscytu przewidziano na 26 marca i odbędzie się on pod patronatem i z udziałem Marszałka, Wojewody Małopolskiego i Prezydenta Krakowa.

– XV edycja oraz konferencja będą znakomitą okazją do promowania i zaprezentowania „lokomotyw Małopolski” – najważniejszych inicjatyw, spektakularnych dokonań oraz ważnych gospodarczo i społecznie inwestycji wpływających na dynamiczny rozwój, które dzisiaj dają nadzieję na poprawę koniunktury oraz są przykładem dla wszystkich pragnących dynamicznie rozwijać się i inwestować w Małopolsce – uważa Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

Miasto i Gmina Olkusz znalazły się w gronie jedenastu laureatów tego konkursu obok: Lanckorony, Kalwarii Zebrzydowskiej, Przemyśla czy Tarnowa.

Przypomnijmy, że jest to już druga nagroda dla olkuskiej starówki. Pierwszą przyznali internauci w plebiscycie na najładniejszy rynek w Małopolsce. Chociaż gospodarze zapisali to na poczet sukcesów, była to akcja internautów, obliczona na zwrócenie uwagi na znacznie przeciągający się czas wykonania tej inwestycji i bałagan panujący w centrum miasta. Rynek w Olkuszu ma zwolenników i przeciwników i od dawna jest tematem zagorzałych dyskusji. Można więc przypuszczać, że tytuł Lidera Małopolski 2013 za tę inwestycję przez jednych będzie odbierany jako prestiżowe wyróżnienie, a przez innych – jako coś  odwrotnego.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
48 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Thanh
Thanh
5 lat temu

Eu não sou muito de um on-line leitor deve ser honesto mas seu sites
muito bom, continue assim! Eu vou em frente e marque
seu site voltar mais tarde. Tudo de melhor

Stop by my homepage :: como Emagrecer gravida: http://www.fuck-networksolutions.biz/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.facebook.com%2FReeducarEmagreceOficial

Rochell
Rochell
5 lat temu

Oi lá é meio de fora de tópico, mas eu era querendo saber se Blogues usam editores WYSIWYG ou
se você tem que codificar manualmente com HTML. Eu estou começando um blog em breve, mas não tem nenhum coding experiência então eu queria
saber orientação de alguém com experiência.

Qualquer ajuda seria grandemente apreciada!

My web page :: como emagrecer em 1 semana: http://www.fiba-africa.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.facebook.com%2FReeducarEmagreceOficial&popup=1

Rolland
Rolland
5 lat temu

Que tal dar uma diminuida no consumo de nata?

My webpage; formas de emagrecer rapido e com saude: https://www.facebook.com/ReeducarEmagreceOficial

y
y
8 lat temu

fajny i do tego bezpłatny im z tego wyszedł parking..bo starówkę przypomina dopiero po zamknięciu interesów ..czyli jak sklepikarze i reszta ajentów pozabiera swoje auta z płyty .

tgb
tgb
8 lat temu

[quote name=”PXT”]Obecny przeciętny może i nic, jeśli nie czuje korzenia[/quote]
Jeśli Obecny Przeciętny nie czuje korzenia, to powinien zaklepać sobie kolejkę do androloga, bo będzie nieszczęście.

Rynek solo jakoś szczególnie mnie nie zachwyca, ale razem z przyległymi uliczkami zaczął w końcu tworzyć jakąś klimatyczną całość, więc ogólnie uważam, że jest dobrze.

Wścibski
Wścibski
8 lat temu

Mnie zainteresowało co to za organizacja tak doceniła rewitalizację w Olkuszu. Wszedłem sobie na stronę i poczytałem, o władzach też. Burmistrz Olkusza jest przewodniczącym komisji rewizyjnej: http://www.sgpm.krakow.pl/stronysn/strona.php?idwyb=6

misiek
misiek
8 lat temu

Obecny przeciętny może i nic, jeśli nie czuje korzenia, ale jego wnuki i prawnuki, może będą coś z tego mieć. Na przykład będą wiedzieć kim są o ile nie wyjadą do normalnych krajów i nie oleją swojej „ojcowizny”.[/quote]
Jak nie będzie pracy,to wnuków i prawnuków też nie będzie.{Będą ale tam gdzie ich rodzice znajdą pracę}

Fazi
Fazi
8 lat temu

Co będą miec ? Aaa , wiem , przy następnej przebudowie będą mogli zakosic płyty i kostkę 😀

PXT
PXT
8 lat temu

[quote name=”misiek”]Co ma przeciętny mieszkaniec,który nie ma pracy w naszym pięknym mieście z tego wspaniałego rynku?[/quote]
Obecny przeciętny może i nic, jeśli nie czuje korzenia, ale jego wnuki i prawnuki, może będą coś z tego mieć. Na przykład będą wiedzieć kim są o ile nie wyjadą do normalnych krajów i nie oleją swojej „ojcowizny”.

misiek
misiek
8 lat temu

Co ma przeciętny mieszkaniec,który nie ma pracy w naszym pięknym mieście z tego wspaniałego rynku?

walker
walker
8 lat temu

@blokowiec, w sprawie osiedli gadaj z zarządem osiedla. Ot proste, oni tam rządzą, piszą wnioski to burmistrzów i innych takich. Po coś ich chyba wybieracie? Radnych od czego macie? Burmistrz jaki jest każdy widzi, ale obwinianie go za całe zło jest przesadą. Po to są inne instytucje, żeby pomagały.
„Trzy czwarte Olkusza znajduje sie w jego (moderacja) co wyraźnie pokazał stanowiskiem w sprawie obwodnicy.”
Akurat wydaje mi się, że 3/4 Olkusza tej obwodnicy chce i ma w nosie którędy ona pójdzie 😉 Mówisz o mieszkańcach osiedli, których i tak, w porównaniu z liczbą osób w ogóle w gminie, nie ma zbyt wielu. Jeszcze się taki nie narodził, coby wszystkim dogodził.

blokowiec
blokowiec
8 lat temu

Jeden rynek tak jak jedna jaskółka wiosny nie czyni. Inwestycji dużo tylko jakich i dla kogo. NA OSIEDLACH PSY D…..MI SZCZEKAJA, NIE DZIEJE SIE NIC. Nawt zwykłych płytek chodnikowych, a własciwie tego co z nich zostao nie ma kto zmienić. Rzepka pracuje na korzyść jekiegoś small biznes, może to jego prywatny small, a smoli cała resztę. Trzy czwarte Olkusza znajduje sie w jego (moderacja) co wyraźnie pokazał stanowiskiem w sprawie obwodnicy.

goral
goral
8 lat temu

[quote name=”okey”]Byłem i jestem zwolennikiem budowy rynku i przyległych ulic. Jest to jeden z najładniejszych w małopolsce i jako olkuszanin jestem dumny, że jest moj. Jest to jedna z wielu ale największa jaka została przeprowadzona przez burmistrza Rzepkę. Możecie sie z tym nie zgadzać, ale rzeczywistości nie zaczarujecie bo ona jest wpisana na trwałe do historii naszego miasta. I po latach historia mnie przyzna rację i panu Rzepce. Do odważnych świat należy a stękacze i populiści lepiej niech siedzą w domu z kapciami na nogach.[/quote]

Mnie się też podoba. Okey jest okey.

PXT
PXT
8 lat temu

CCC zdaję sobie sprawę, że nie można obwiniać samych gospodarzy fabryk, bo jak wiemy OFNE nie jest to już jedna firma i obecnie jest podzielone. Polityka zawsze jest powiązana z gospodarką najczęściej w sposób niekorzystny dla gospodarki. Może odniosłeś wrażenie, że skupiam się tylko na gospodarzach, ale jeśli gospodarzom politycy wiążą ręce zamiast pomagać to taki gospodarz aby sobie z tym poradzić musi być formatu przynajmniej prezesa Banysia, którego bardzo cenię, że poradził sobie- bo znając życie zapewne też był atakowany przez politycznych pasożytów. Zdaję sobie sprawę, że „aparat ucisku” położył już wiele firm nie licząc się z ich kłopotami nawet przejściowymi, do których gdyby podchodził z wyrozumiałością to bezrobocie nie miałoby takich rozmiarów. Wiem też z jakimi problemami borykają się pracodawcy, których cenię z tytułu szacunku ogólnie dla praco- dawstwa. Zdaję sobie sprawę że naszą sztandarową firmę rozłożono odgórnie jak wiele innych. Jest mi bardzo przykro.

ccc
ccc
8 lat temu

[quote name=”PXT”]Powiem tak. Nie tylko o archiwum mi chodzi ale i o zabytki OFNE, które taniej było zrównać z ziemią, podczas gdy identyczne zabytki w Wolbromiu zostały uratowane i dalej służą i są nawet czynne produkcyjnie, załóżmy stary biurowiec zmodernizowano i funkcjonuje nadal. Po bliźniaczym zabytkowym biurowcu olkuskim nie pozostał ślad. Nawet nie oszczędzono starych hal, które zostały podrasowane przez ekipę Spielberga na potrzeby „Listy Schindlera”, co w jakiś sposób dołożyło do ich wartości historycznej wartość sentymentalną, tam były ustawione prawdziwe prasy, takie jak pracowały za czasów wojny i nawet je uruchomiono! Były normalnie sprawne. Nowi włodarze OFNE pozbyli się wszystkiego bo tak było doraźnie taniej. Gdyby pilnie potrzebowali terenów pod jakieś nowe hale to pal sześć, ale tam teraz hula wiatr!
([/quote]
Może pan POnarski i Pyszka ci to wytłumaczą.

PXT
PXT
8 lat temu

Powiem tak. Nie tylko o archiwum mi chodzi ale i o zabytki OFNE, które taniej było zrównać z ziemią, podczas gdy identyczne zabytki w Wolbromiu zostały uratowane i dalej służą i są nawet czynne produkcyjnie, załóżmy stary biurowiec zmodernizowano i funkcjonuje nadal. Po bliźniaczym zabytkowym biurowcu olkuskim nie pozostał ślad. Nawet nie oszczędzono starych hal, które zostały podrasowane przez ekipę Spielberga na potrzeby „Listy Schindlera”, co w jakiś sposób dołożyło do ich wartości historycznej wartość sentymentalną, tam były ustawione prawdziwe prasy, takie jak pracowały za czasów wojny i nawet je uruchomiono! Były normalnie sprawne. Nowi włodarze OFNE pozbyli się wszystkiego bo tak było doraźnie taniej. Gdyby pilnie potrzebowali terenów pod jakieś nowe hale to pal sześć, ale tam teraz hula wiatr!
P. Rzepka poszedł tu śladem prezesa Banysia i nie tylko pielęgnacja, ale wydobycie pogrzebanej historii, szkoda tylko że nastąpiło kosztem pogrzebanej znacznej ilości zieleni. 🙁

DD
DD
8 lat temu

[quote name=”Hugo Knote”]Od kiedy to wsiowe okoliczne burki dbały o Olkusz i Olkuszan? Oni są jak ta huba przyklejona do drzewa i wysysająca życiodajne soki by potem bez żalu porzucić matkę żywicielkę! Czy są jeszcze rdzenni Olkuszanie? Olkuszanie, obudźcie się!! :cry:[/quote]
Prymitywy są bezwzględne. To środowisko jest do szpiku kości skorumpowane. PO temu sprzyja. Banda tuskowa.

Kłapołuchy Łukasz
Kłapołuchy Łukasz
8 lat temu

[quote name=”PXT”][quote name=”PXT1980″]Pan Rzepka nic nie ma wspólnego z archiwum z OFNE i prywatyzacja tej fabryki. Jak juz to ci pseudo politycy olkuscy co tam pracowali.[/quote]
Nie czytasz ze zrozumieniem. Nie wspominałem nic o powiązaniach P. Rzepki z archiwum OFNE. Obie fabryki Westena (zróżnicowane ich losy) posłużyły mi jedynie jako punkty odniesienia do sytuacji związanej z historią którą się zajął Pan Rzepka. Wiem że nie dotyczyła ona OFNE. No znowu nie rób mnie takim kretynem[/quote]

Nie wiem o kogo ci w końcu chodzi? Czy może o nowego wicestarostę, czy o burmistrza Rzepkę?

PXT
PXT
8 lat temu

[quote name=”PXT1980″]Pan Rzepka nic nie ma wspólnego z archiwum z OFNE i prywatyzacja tej fabryki. Jak juz to ci pseudo politycy olkuscy co tam pracowali.[/quote]
Może jeszcze Ci wyjaśnię ten mechanizm na zasadzie zawartości wawelskiej. Obaj panowie którzy są tam pochowani, wiemy o kogo chodzi (ostatnie sarkofagi). Otóż pierwszy z nich został tam złożony również jak i drugi pod presjami i na tle awantur. Historia już nie pamięta awantur związanych z Józefem Piłsudskim, wg. historii nabył prawa „przez zasiedzenie” sorki- „zależenie”.

PXT
PXT
8 lat temu

[quote name=”PXT1980″]Pan Rzepka nic nie ma wspólnego z archiwum z OFNE i prywatyzacja tej fabryki. Jak juz to ci pseudo politycy olkuscy co tam pracowali.[/quote]
Nie czytasz ze zrozumieniem. Nie wspominałem nic o powiązaniach P. Rzepki z archiwum OFNE. Obie fabryki Westena (zróżnicowane ich losy) posłużyły mi jedynie jako punkty odniesienia do sytuacji związanej z historią którą się zajął Pan Rzepka. Wiem że nie dotyczyła ona OFNE. No znowu nie rób mnie takim kretynem

XXX
XXX
8 lat temu

[quote name=”z parafii”][quote name=”chichot historii”]Tu przynajmniej można komentować. Zobaczcie jakie farmazony wypisuje w artykułach sponsorowanych przyszły kandydat na burmistrza mieszkajacy w okolicach Kościoła na Pakusce – Osiedle Młodych. Największy manipulant faktami jakiego Olkusz widział.[/quote]

Masz na myśli jak rozumiem naszego ministranta? 😆 Zgadzam się[/quote]

MAM NA MYSLI PANA P. R.

PO
PO
8 lat temu

Do końca świata i dzień dłużej,będziemy przy korycie.

PXT1980
PXT1980
8 lat temu

Pan Rzepka nic nie ma wspólnego z archiwum z OFNE i prywatyzacja tej fabryki. Jak juz to ci pseudo politycy olkuscy co tam pracowali.

z parafii
z parafii
8 lat temu

[quote name=”chichot historii”]Tu przynajmniej można komentować. Zobaczcie jakie farmazony wypisuje w artykułach sponsorowanych przyszły kandydat na burmistrza mieszkajacy w okolicach Kościoła na Pakusce – Osiedle Młodych. Największy manipulant faktami jakiego Olkusz widział.[/quote]

Masz na myśli jak rozumiem naszego ministranta? 😆 Zgadzam się

PXT
PXT
8 lat temu

w 1906 r powstały dwie fabryki. Jedna w Olkuszu a druga w Wolbromiu (założyciel p. Westen). Dziś jedna z tych fabryk połączyła tradycję z nowoczesnością, część swojego obszaru udostępniła inwestorom japońskim o których zabiegała i utworzyło to wiele miejsc pracy o które dziś tak wszyscy ubolewają. Liczy się na rynku europejskim na wysokiej pozycji. Druga fabryka w Olkuszu podeptała swoje tradycje i generalnie nawet zniszczyła archiwum. Myślę że kto się odcina od korzeni traci wartość bezpowrotnie. Gospodarzom olkuskiej bogatej spuścizny do wolbromskich gospodarzy a szczególnie p. Prezesa Banysia, który zadbał o to wszystko długa i raczej już nie do pokonania droga- lata świetlne. Pan Rzepka odgrzebał historię olkuską na ile to tylko możliwe, czy zrobił dobrze? Myślę że historia sama odpowie na to pytanie i nie będzie brała pod uwagę dzisiejszych polemik za i przeciw, będzie jej to zupełnie obojętne.

chichot historii
chichot historii
8 lat temu

Tu przynajmniej można komentować. Zobaczcie jakie farmazony wypisuje w artykułach sponsorowanych przyszły kandydat na burmistrza mieszkajacy w okolicach Kościoła na Pakusce – Osiedle Młodych. Największy manipulant faktami jakiego Olkusz widział.

enigma1952
enigma1952
8 lat temu

Od kiedy to wsiowe okoliczne burki dbały o Olkusz i Olkuszan? Oni są jak ta huba przyklejona do drzewa i wysysająca życiodajne soki by potem bez żalu porzucić matkę żywicielkę! Czy są jeszcze rdzenni Olkuszanie? Olkuszanie, obudźcie się!! 😥

mieszczanin
mieszczanin
8 lat temu

[quote name=”Ja wiem…”]Pan ” P ” nie mieszka w Kosmolowie tylko pochodzi z Kosmolowa a to jest różnica. Jako dziecko i młody człowiek mieszkał w Kosmolowie więc stamtąd pochodzi i tam ma swoje korzenie i rodzinę. To jest czysty Kosmolowianin nie mylić z kosmopolitą. Ma 65 lat i czas mu już na emeryturę a nie kandydowanie na tak odpowiedzialne stanowiska. Kapcie, Kapcie i jeszcze raz Kapcie. A ty ” nikt ważny” naucz się czytać ze zrozumienie bo ” pik 24 ” ma rację.[/quote]

bzdury pan wypisujesz, co to już ludzie nie wymyślą, żeby konkurencji zaszkodzić,
a tak poza tym, to naśmiewanie się z ludzi mieszkających w mniejszych miejscowosciach jest wyrazem nie tylko braku wychowania, taktu i dobrego smaku, ale i kompleksów, bo ludzie ze wsi mogą być na dużo wyższym poziomie niż ci z miasta

krytyczna
krytyczna
8 lat temu

Ja uważam, że na teraz są ważniejsze rzeczy niż rynek. Niech się jeden z drugim urzędnikiem przejdzie raz na nogach po mieście i poogląda ile ludzi choćby grzebie w śmietnikach – wstyd. Co zrobił burmistrz, żeby ludzie nie musieli tego robić?

Może bym i przebolała te miliony wydane na rynek, ale jak juz wydali, to przynajmniej powinni tam według mnie:
1. zostawić taki parking jaki był, bez żadnych stref parkowania
2. nie stawiac na środku rynku jakiegoś dziwnego tandetnego kawałka muru, który odnosi sie nie wiadomo do czego i obrzydza rynek
3. wiecej drzew powinno byc, najlepiej kwitnących i odpowiednio rozplanowane kwietniki, bo jak jest upał, to zar leje się z nieba, a jak zima, to wywiew
4. nie ma na czym oka zawiesić, no chyba że te kilka odrapanych kamieniczek, które pasują do tego rynku (albo rynek do nich) jak kożuch do kwiatka (albo na odwrót)

Bogdan z Pakuski
Bogdan z Pakuski
8 lat temu

W ciągu dwoch ( 8 lat ) kadencji burmistrza zrobiono więcej inwestycji niz w ciagu 40 lat naczelników Gminy a potem burmistrzów. Możecie to podliczyć i wtedy dopiero się oczy otworzą nieprzekonanym.

trzeźwomyslący
trzeźwomyslący
8 lat temu

a ja tam nic specjalnego w tym rynu nie widze, zabytkowa dziura za 18 mln i tak zamknięta , a budynek starosta jak straszył tak straszy.

WEZYR
WEZYR
8 lat temu

Uważam, że budowa rynku jest bardzo dużym osiągnięciem obecnego burmistrza.

DD
DD
8 lat temu

Niech się ……. poszczycą jak i komu załatwiają pracę oraz jak i kogo zwalniają!

DD
DD
8 lat temu

Ja potrzebuję pracy a nie …………. rynku z fontannami.

Ja wiem...
Ja wiem...
8 lat temu

Pan ” P ” nie mieszka w Kosmolowie tylko pochodzi z Kosmolowa a to jest różnica. Jako dziecko i młody człowiek mieszkał w Kosmolowie więc stamtąd pochodzi i tam ma swoje korzenie i rodzinę. To jest czysty Kosmolowianin nie mylić z kosmopolitą. Ma 65 lat i czas mu już na emeryturę a nie kandydowanie na tak odpowiedzialne stanowiska. Kapcie, Kapcie i jeszcze raz Kapcie. A ty ” nikt ważny” naucz się czytać ze zrozumienie bo ” pik 24 ” ma rację.

iga
iga
8 lat temu

Tu napewno kapituła wzięła ” tworzenie nowych miejsc pracy”bo gdyby ł chociaz w-c to praca dla dwóch osób conajmniej ale niema .Może ktoś policzy zamkniete sklepy ile ludzi straciło pracę.Ale kogo to obchodzi cieszmy się rynkiem z komorką na swieczniku i prosmy matkę naturę aby wiosna tego roku była sucha bo odwodnienie ?????????????????????

Nikt ważny
Nikt ważny
8 lat temu

Witam zadowolonych z siebie urzedników piszących komentarze pod tym artykułem. Peamy pochwalne samym sobie. Czy stawianie sobie pominków jest teraz najważniejsze? Zapytajcie waszych mieszkańcow co jest priorytetem na dzisiaj. Pozwólcie niech inni was ocenią zanim sami się ocenicie.
A tak na marginesie: czy wierzycie w to co tu piszecie?

do pika z układziku
do pika z układziku
8 lat temu

[quote name=”pik24″]Znając wypowiedzi głównego krytyka obecnego burmistrza, to choćby Olkusz zdobył 100 takich nagród to on i tak powie, że to nieprawda. Bo on pochodzi z Kosmolowa i chyba nie lubi Olkusza i olkuszan. Bo dla niektórych czarne jest białe a białe jest czarne. Wcześniej czy później słoma z butów wyjdzie.[/quote]

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Bo ten, o kim myślisz nie jest z Kosmolowa, ale może ty jesteś z Kosmolowa albo z Gorenic?

demostenes
demostenes
8 lat temu

Olkuski rynek, zdaniem stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski (do którego pewnie i Gmina Olkusz należy ) uznany został za „lokomotywę Małopolski”, czyli inwestycję wpływającą na dynamiczny rozwój , dającą nadzieję na poprawę koniunktury i napływ nowych inwestorów.A prawda jest taka, że wydanie tych gigantycznych pieniędzy na tzw „rewitalizację” olkuskiej Starówki nie spowodowało powstania choćby jednego miejsca pracy, do budżetu gminy nie wpłynęła choćby jedna złotówka dodatkowego dochodu.W związku z tą lokomotywą nie przybędzie do Olkusza choćby jeden skromny inwestor.A tą lokomotywę będziemy musieli spłacać wiele lat.Poza tym olkuski Rynek jest przedsięwzięciem bez pomysłu i jest nieprzyjazny dla mieszkańców.Proszę zwrócić uwagę na Rynku jet zazwyczaj kilka osób i zaparkowanych setka samochodów. Te nagrody „Lokomotywy Małopolski” przyznają sobie same gminy, coś w końcu muszą mieć za płacone corocznie składki.nie dajcie się nabierać na te nagrody z Krakowa.

Bracia Mniejsi
Bracia Mniejsi
8 lat temu

Panie Burmistrzu. A może by tak zainwestował w budowę schroniska dla zwierząt? Czy nie interesuje Pana los tych zwierząt z terenu miasta i gminy Olkusz? Nie można sprawy zamieść pod dywan. Ona istnieje i wyje z bólu!!!!!!!
http://proanimals.org/olkusz

szczęśliwy
szczęśliwy
8 lat temu

Pracy nie ma, chyba, że tylko dla rodzinek z ukladu. Ale za to dobrodzieje zrobili nam rynek za 18 mln zł. Cieszmy się i radujmy, albowiem mieszkamy w cudownym miejscu, w raju na ziemi. 😆

parcze
parcze
8 lat temu

Rynek to nie jest sukces p. P. tylko burmistrza Rzepki. Ale znając jego pokrętne artykuły sponsorowane to napisze, że to kosmici wybudowali.

True story
True story
8 lat temu

Przeciwnicy Rzepki mają teraz problem. Tak krytykowany przez nich rynek jest doceniony w Małopolsce! Ludzie, obudźcie się. Zacznijmy doceniać wspaniałe rzeczy, które mamy. Skoro doceniają je inni, to oznacza, że wyróżniają się one pozytywnie, a nie, jak chcieliby niektórzy kandydaci na burmistrza, przynoszą nam wstyd. Ciągle cudze chwalicie, a swego nie znacie. Nie pozwalajcie taniej propagandzie sobą manipulować, a oceniajmy faktami. A i moim zdaniem olkuski rynek jest czymś, czym można się chwalić.

.......
.......
8 lat temu

Rynek w porządku.

ciekawski
ciekawski
8 lat temu

Gdzie, się odbędzie ten finał. Dobrze by było zeby w Olkuszu. Wypromowalibyśmy miasto a to by mogło dać w przyszłości wymierne korzyści. Może Wydział Promocji z MOK, by zrobił coś w tym temacie. Może jakis pomysł ma pan Czarnota ?. Z mojej strony motywująca prowokacja, zaznaczam że bez złośliwości..

pik24
pik24
8 lat temu

Znając wypowiedzi głównego krytyka obecnego burmistrza, to choćby Olkusz zdobył 100 takich nagród to on i tak powie, że to nieprawda. Bo on pochodzi z Kosmolowa i chyba nie lubi Olkusza i olkuszan. Bo dla niektórych czarne jest białe a białe jest czarne. Wcześniej czy później słoma z butów wyjdzie.

okey
okey
8 lat temu

Byłem i jestem zwolennikiem budowy rynku i przyległych ulic. Jest to jeden z najładniejszych w małopolsce i jako olkuszanin jestem dumny, że jest moj. Jest to jedna z wielu ale największa jaka została przeprowadzona przez burmistrza Rzepkę. Możecie sie z tym nie zgadzać, ale rzeczywistości nie zaczarujecie bo ona jest wpisana na trwałe do historii naszego miasta. I po latach historia mnie przyzna rację i panu Rzepce. Do odważnych świat należy a stękacze i populiści lepiej niech siedzą w domu z kapciami na nogach.

felik100
felik100
8 lat temu

brawo 🙂 😉