kronika policyjna

Olkusz. Sprawca rozboju zatrzymany
Funkcjonariusze z Olkusza zatrzymali sprawcę rozboju. Mężczyzna wszedł do sklepu „Żabka” w Olkuszu z nożem w ręku i zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy, gdy je otrzymał uciekł. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Do napadu doszło w niedzielę 6 stycznia 2019 roku wieczorem około godziny 17:20 na osiedlu Słowiki w Olkuszu. Do sklepu na ulicy Plac Konstytucji 3-go maja wszedł nieznany wówczas sprawca. Mężczyzna był zamaskowany, twarz zasłonił szalikiem i grożąc ekspedientce nożem zmusił ją do wydania mu utargu ze sklepowej kasy. W obawie o własne życie kobieta otworzyła kasę i przekazała mężczyźnie pieniądze. Po zabraniu łupu, sprawca rozboju uciekł z miejsca przestępstwa. Dzięki informacji zdobytej w swoim rejonie służbowym przez dzielnicowego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu udało się ustalić mężczyznę. Dalsza praca policjantów kryminalnych doprowadziła do zatrzymania 45-letniego mieszkańca Olkusza. Podczas przesłuchania 45-latek przyznał się i tłumaczył swoje zachowanie trudną sytuacją materialną. Mężczyzna 11 stycznia 2019 roku usłyszał zarzut rozboju. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zimnodół. Kierował osobówką posiadając zakaz sądowy
W piątek 11 stycznia około godziny 6:50 policjantki olkuskiej drogówki w miejscowości Zimnodół, zatrzymały do kontroli drogowej samochód renault. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów kategorii B. Za to przestępstwo mieszkaniec powiatu olkuskiego odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Wolbrom. Zatrzymanie złodzieja, który urządzał się na nowo po wyjściu z więzienia
Wolbromscy policjanci ustalili i zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do domu jednorodzinnego i kradzież różnych przedmiotów W piątek 11 stycznia 2019 roku funkcjonariusze otrzymali telefoniczne zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego w Wolbromiu. Zdarzenie miało mieć miejsce w okresie ostatniego tygodnia czasu. Dom ten obecnie nie był zamieszkały. Z relacji właścicielki ustalono, że z wnętrza skradziono: grzejnik aluminiowy, butlę gazową, kuchenkę gazową, radio, dekoder telewizji naziemnej, drabinę, lustro łazienkowe, dywan i inne drobne przedmioty wyposażenia domu. Podczas prowadzonych na miejscu zdarzenia oględzin ustalono, że złodziej dostał się do środka po wybiciu okna od strony podwórka. Podjęte po włamaniu czynności doprowadziły policjantów do ustalenia i zatrzymania złodzieja. Okazał się nim być 45-letni mieszkaniec Wolbromia, który już wcześniej karany był za podobne przestępstwa. Policjanci zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania odnaleziono większość skradzionych przedmiotów, które zwrócono pokrzywdzonej. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył obszerne wyjaśnienia. Do takiego zachowania jak twierdził skłoniła go chęć urządzenia się po wyjściu z więzienia. Wolbromianin usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Grozi mu wyższy wymiar kary, bo będzie odpowiadał jako recydywista.

Kradzież z włamaniem- art. 279§ 1 Kodeksu Karnego
„Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.

Kradzież- art. 278§ 1 Kodeksu Karnego
„Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Hutki. Zderzenie 4 pojazdów – kierowco zwolnij!
Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło dziś z samego rana na w miejscowości Hutki na skrzyżowaniu ulicy Jurajskiej z ulicą Górki. W zdarzeniu brały udział 3 pojazdy osobowe i jeden ciężarowy. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

17 stycznia przed godz. 06:00 w Hutkach na skrzyżowaniu ulicy Jurajskiej z ulicą Górki, doszło do wypadku z udziałem 4 pojazdów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący pojazdem ciężarowym marki MAN, 30-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej jadąc drogą powiatową 1095k od strony Bolesławia w kierunku Klucz, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i aby uniknąć zderzenia z pojazdem osobowym marki Renault, który zatrzymał się by skręcić w ulice Górka, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z fordem, który jechał od miejscowości Klucze. Za 43-letnią kierującą fordem poruszał się pojazd marki golf, którego kierowca, widząc całą sytuację i chcąc uniknąć uderzenia, zjechał na pobocze. W wyniku zdarzenia 43-letnia mieszkanka Rodak z bólem barku i nogi, została przewieziona do szpitala w Olkuszu. Wszyscy kierujący biorący udział w tym zdarzeniu byli trzeźwi. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments