Olkuskie ulice coraz częściej przypominają wysypiska śmieci, na których nie brakuje coraz to nowszych, wątpliwych, atrakcji. Możemy znaleźć butelki, papierki, makulaturę, opakowania, a nawet rzeczy osobistego użytku. Nikogo chyba nie zdziwi widok butów czy ubrań leżących na chodniku przy głównej drodze. Czemu tak się dzieje? O to zapytaliśmy samych mieszkańców.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Znawca
Znawca
10 lat temu

Olkusz od lat jest rządzony nieudolnie. Brak stanowczości, szerokowzroczności i profesjonalnego zarządzania widać na każdym kroku. W Olkuszu, ponoć mieście artystów, za sprawą kilku nawiedzonych odpustowych oszołomów góruje KICZ i CHAŁA – nie do ruszenia. Ryba psuje się od głowy, Olkusz od Rzepki, i trzeba to sobie wyraźnie powiedzieć. Albo Olkusz stanie się miastem nowoczesnym, albo nadal będzie zapyziałą stęchłą konserwą. Osuch i PIS nie gwarantują żadnego rozwoju, Piasny to podręcznikowy aparatczyk – Olkuszaqnie, nie macie zbyt wielkiego wyboru, ale każdy inny będzie lepszym od trzech wymienionych.

Olkuszanka
Olkuszanka
10 lat temu

Pablo a czy ty sprzątasz po sobie , swoim piesku albo dziecku , mnie najbardziej denerwuje widok młodych i nie tylko młodych ludzi śmiecących najbezczelniej na oczach innych ludzi . Spróbuje takiemu wzrócić uwagę ,żeby nie wyrzucał pudełka po papierosach albo opakowania po chipsach na ziemię – uszy ci spuchną .

pablo
pablo
10 lat temu

Za brud w Olkuszu odpowiadają nasze WŁADZE Z PANEM BURMISTRZEM na czele.Jak można twierdzić ,że jakość usług firm NIBY sprzątających jest kontrolowana,skoro na ulicach jest tak brudno.Porażająca jest estetyka naszych głównych ulic,wszechobecny PIACH niesprzątany chyba od zimy ,wygląd przystanków autobusowych,brak koszy na śmieci,pokrzywione paliki ograniczające parkowanie zarośnięte trawą i chwastami,wreszcie brak wymalowanych linii i pasów dla pieszych na jezdniach.Panu Burmistrzowi polecam wycieczkę choćby do Krakowa POPATRZEĆ ,że może być na ulicach, przystankach estetycznie,czysto,ładnie.Posprzątajmy Olkusz Panie Burmistrzu proszę.

bond
bond
11 lat temu

straż miejska powinna kontrolowac kto ma jakie kosze oraz lie ludzi mieszka w domach i lokalach oraz przelicznik ilośc śmieci na osobe i karac osoby co mają małe kontenery np.120 l a mieszka 7 osób to normalne ???? asmieci to powinni dorośli kontrolowac dzieci bo dzieci nie zanoszom do kosza tylko gdzie się da ,

Krzychu
Krzychu
11 lat temu

Kiedyś były kontenery ogólnodostępne, niestety w wielu przypadkach ludzie nie patrząc na oznaczenia, wrzucali szkło do plastiku, papier do szkła itd. Pomimo kontenerów, ludziska do lasu wywozili cały swój gnój. Niestety, wszystko od ludzi zależy.

donpedro
donpedro
11 lat temu

[quote name=”lolek”]Mmmm, Tamarka, w końcu jakiś sexy głosik ;-)[/quote]
lolek, sexy głosik to psauke do programów po 23.00
a dziewczyna mogłaby popracoWAĆ NA DYKCJĄ – to tylko uprzejma uwaga, proszę się nie doszukiwać podtakstów – po prostu życzliwa uwaga

/
/
11 lat temu

1. Trzeba opróżniać systematycznie kosze, kontenery
2. Sprzątać chodniki np. ul. króla K. Wielkiego od. targu do skrzyżowania z ul. Kościuszki – liście pod byłem PEWEKS-em
3. Kosze ogólnodostępne i łatwodostępne a każdy mieszkaniec powiatu płaci podatek (tak jak płacą lokatorzy bloków przy czynszu).
4. SM karać „brudzących” , często w śmieciach są adresy, kwity, zeszyty . Kara #4

ozp
ozp
11 lat temu

taką, że to co jest za publiczne pieniądze jest zawsze do dupy… zawsze.
powiedzmy, że robią podatek – i mają z tego powiedzmy 50.000 zł. No to biorą firmę za 20.000 zł, raz posprzątają, napiszą o tym w gazecie, 30.000 do kieszeni i po problemie.
Ale co będzie potem nikt nie pomyśli, bo ludzie dalej bedą śmiecić.

A gdy takiego delikwenta spotka kara jaką proponuję, to będzie:
„Ty, nie wyrzucaj lepiej śmieci, widziałeś na stasiek na golasa dyndał na rynku?”
Ludzi skoro nie da się wychować, trzeba wytresować.

burmistrz przyszły
burmistrz przyszły
11 lat temu

[quote name=”ozp”]ja bym tych co śmieci wyrzucają rozebrał do golasa, powiesił za ręce na słupie, postawił na rynku i niech se dyndają przez cały dzień + co godzina 5 (zależy ile śmieci) batów po gołej dupie[/quote]
a ja bym rewolucyjnie ogłosił i trzymał się tego ,że wywóz śmieci jest za darmo zaś koszty by były ukryte w odpowiednio podniesionych podatkach.Panie Burmistrzu.
Chętnie poczytam jaką wadę ma to rozwiązanie.
ps.na kirkut poszło 8000zl.

ozp
ozp
11 lat temu

ja bym tych co śmieci wyrzucają rozebrał do golasa, powiesił za ręce na słupie, postawił na rynku i niech se dyndają przez cały dzień + co godzina 5 (zależy ile śmieci) batów po gołej dupie

To
To
11 lat temu

To świadczy o mądrości Żydów i ich mocy wpływania .

Krzych
Krzych
11 lat temu

Skazani z Trzebini sprzątają kirkuty, a nie moglby, tak przy okazji, posprzątać miasta? Co na to Urząd Miejski i Zakład Karny?

lolek
lolek
11 lat temu

Mmmm, Tamarka, w końcu jakiś sexy głosik 😉