karta seniora2

Już niedługo mieszkańcy Olkusza, którzy mają 60 i więcej lat, będą mogli korzystać z Karty Seniora. Olkusz dołączył właśnie do grona miast przyjaznych starszym osobom.

Stosowne porozumienie o wprowadzeniu Karty Seniora podpisano pomiędzy Stowarzyszeniem „Manko” (organizatorem programu), gminą Olkusz i olkuską Rada Seniorów.  – Mamy w budżecie zarezerwowane 9 tys. złotych na ten cel – mówił burmistrz Roman Piaśnik.

W programie mogą brać udział przedsiębiorstwa i instytucje, które przygotują specjalną ofertę na usługi czy produkty dla seniorów. Wśród partnerów projektu są m. in. muzea, kina, teatry, ośrodki medyczne, kawiarnie, sklepy, uzdrowiska, biura podróży. W Olkuszu seniorzy mogą już korzystać z oferty Biura Wystaw Artystycznych w Olkuszu. – BWA, jako pierwsza instytucja w mieście, od listopada ubiegłego roku oferuje 30 –procentowe zniżki na imprezy kulturalne – podkreśliła Olga Śladowska na spotkaniu w olkuskim magistracie.

karta seniora3Olkuszanie będą korzystać nie tylko ze zniżek oferowanych przez podmioty na terenie całego kraju. – Kartę ogólnopolską połączymy z lokalną. Będziemy przekonywać firmy i instytucje z naszego terenu do wprowadzania zniżek dla seniorów. Chcemy, aby karty były gotowe do końca czerwca. Każdy, kto będzie chciał z niej korzystać, uzyska od nas wszelkie niezbędne informacje, m. in. gdzie znaleźć bieżący spis miejsc, które uczestniczą w programie. Co ważne, karty są bezpłatne – wyjaśnia Ryszard Ryza, przewodniczący olkuskiej Rady Seniorów.

O dalszych działaniach w sprawie Karty Seniora będziemy informować na bieżąco na naszych łamach.

karta seniora4

karta seniora1

30
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
30 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
StarikdorotazosiagumisZbyHharypoter Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Młody
Młody

Czy burmistrz to junior czy senior po 60 -tce ze wszystkimi zniżkami i przywilejami ?

QQła
QQła

jak tak dalej pójdzie to w Olkusie same seniory zostaną.

Młody
Młody

„Mamy w budżecie zarezerwowane 9 tys. złotych na ten cel – mówił burmistrz Roman Piaśnik.”

to po 1 złotówce na seniora, oczywiście jeżeli najbogatsi zrezygnują z tej szczodrości …

baśka
baśka

Bo Olkusz to miasto starych ludzi. Jedźcie sobie np do Gliwic, to zobaczycie tętniące życiem centrum akademicko-rozrywkowe.

Paweł z powiatu
Paweł z powiatu

Zobaczcie jak wygląda nasz Oman. Jakby niedługo miał zejść ze stołka. A może już nie ma siły sprawować urzędu… Może jakaś dymisja. Wszak widać, że już powoli zaniemógł Oman.

kola
kola

Oj coś burmistrz zle wygląda!!!!!!!!!!!!!!!

Wojciech Grabski
Wojciech Grabski

[quote name=”kola”]Oj coś burmistrz zle wygląda!!!!!!!!!!!!!!![/qu Bo już stary doświadczony przeżytek.

70-tka
70-tka

Autobusy darmo od 70-ciu lat!!Natychmiast !!.Jak w Sławkowie np.

papuga
papuga

Mówią, że od niedawna synowa jednego z radnych pracuje w krusie. Którego ?.

Olkuszak 3
Olkuszak 3

A kto to jest ten senior w jasnej marynarce na zdjęciach ? Czyżby jakiś nowy nabytek Pana Burmistrza ? Bo jakoś mi nie znany ,chociaż jestem rodowitym „Olkuszakiem” od ponad 65 lat.Jak widać nie młody,to może koleś- rówieśnik ,albo starszy jeszcze od naszego Burmistrza, i tylko miejsce w seniorach mu przypadło. Bo Pan Rysiek Ryza to „olkuszak” z krwi i kości.

wiolonczelistka
wiolonczelistka

9 tys.!! Szydzą „przyjażnie ze starców.

yureczek
yureczek

[quote name=”papuga”]Mówią, że od niedawna synowa jednego z radnych pracuje w krusie. Którego ?.[/quote]
Nazwisko, tego wybrańca narodu. Może poznamy jego bezinteresowność.

Też Olkuszak
Też Olkuszak

Do Olkuszaka 3 Tego Pana w jasnej marynarce chyba widziałem na odpuście w Kosmolowie.

oman
oman

[quote name=”wiolonczelistka”]9 tys.!! Szydzą „przyjażnie ze starców.[/quote]
Tyle, ile Oman dostaje comiesięcznie, oni dostają na całokształt działalności. Łaskawy Oman.

młodziak
młodziak

[quote name=”yureczek”][quote name=”papuga”]Mówią, że od niedawna synowa jednego z radnych pracuje w krusie. Którego ?.[/quote]
Nazwisko, tego wybrańca narodu. Może poznamy jego bezinteresowność.[/quote]
Może koksik.

500
500

Czytając te komentarze, upewniam się w przekonaniu, że my Olkuszanie jesteśmy ludźmi bardzo złośliwymi. Zamiast wyrazić zadowolenie z tego, że na skutek takich inicjatyw nasi rodzice i dziadkowie będą mieli odrobinę lżej, to nic tylko poniżanie i drwiny. Co wam to daje, satysfakcję ? Wstyd. A ten Pan w jasnej marynarce, to Pan Krukowiecki, bardzo znany i zacny mieszkaniec naszego grodu. Dziwne, że go panowie nie kojarzycie. Pozdrawiam.

leo
leo

[quote name=”Też Olkuszak”]Do Olkuszaka 3 Tego Pana w jasnej marynarce chyba widziałem na odpuście w Kosmolowie.[/quote]
Ten Pan pochodzi z Wolbromia , a jest działaczem PZPR i byłym geodetą powiatowym.

Bąbka
Bąbka

A czy nasz burmistrz był działaczem PZPR? I czy Pan Ryza był w PZPR? Bo teraz na Słowikach dumnie wznosi ręce do góry i jest pierwszy modlitewny. Podobnie zresztą jak Oman, który na odpustach się pojawia i robi za ozdobę wiejskich imprez.

nepotyzm
nepotyzm

[quote name=”młodziak”][quote name=”yureczek”][quote name=”papuga”]Mówią, że od niedawna synowa jednego z radnych pracuje w krusie. Którego ?.[/quote]
Nazwisko, tego wybrańca narodu. Może poznamy jego bezinteresowność.[/quote]
Może koksik.[/quote]
Rozjuszony związkowiec ze Słowików. Bujany konik na biegunach.

Michaił
Michaił

Ten związkowiec to interesowny klakier.

OLK
OLK

[quote name=”Bąbka”]A czy nasz burmistrz był działaczem PZPR? I czy Pan Ryza był w PZPR? Bo teraz na Słowikach dumnie wznosi ręce do góry i jest pierwszy modlitewny. Podobnie zresztą jak Oman, który na odpustach się pojawia i robi za ozdobę wiejskich imprez.[/quote]

Odkąd pamiętam a mieszkam tutaj od pokoleń…widziałem Pana Ryzę z rodziną w niedziele, w kościele zawsze. Wiara to raczej sprawa osobista i nikomu nie wypada wnikać w takie kwestie, ani ich oceniać. Najważniejsze jest czy radny działa w sposób efektywny dla swojej społeczności.

500+
500+

Jakie znaczenie dla funkcjonowania karty seniora w Olkuszu, ma przeszła przynależność partyjna inicjatorów ? Chyba takie, jak przynależność posła Piotrowicza do nieboszczki PZPR dla jego obecnej wysokiej pozycji w klubie parlamentarnym PIS. A teraz Olkuszanie, minusujcie, minusujcie. Pozdrawiam.

Pis-du
Pis-du

P I S
Minusujcie co Was tak mało?
To WY najwięcej krytykujecie… aż się dziwię, że tak mało minusików postawiliście – pełna mobilizacja! 🙂

harypoter
harypoter

[quote name=”Wojciech Grabski”][quote name=”kola”]Oj coś burmistrz zle wygląda!!!!!!!!!!!!!!![/qu Bo już stary doświadczony przeżytek.[/quote]

Dać mu Kartę Seniora i niech drzemie nad zapiekanką za swoją emeryturę a nie za nasze podatki

ZbyH
ZbyH

[quote name=”500″]Czytając te komentarze, upewniam się w przekonaniu, że my Olkuszanie jesteśmy ludźmi bardzo złośliwymi. Zamiast wyrazić zadowolenie z tego, że na skutek takich inicjatyw nasi rodzice i dziadkowie będą mieli odrobinę lżej, to nic tylko poniżanie i drwiny. Co wam to daje, satysfakcję ? Wstyd. A ten Pan w jasnej marynarce, to Pan Krukowiecki, bardzo znany i zacny mieszkaniec naszego grodu. Dziwne, że go panowie nie kojarzycie. Pozdrawiam.[/quote]
A jakiego powodu jest tak b. znany i co takiego zacnego dokonał ??

gumis
gumis

Olkusz przyjazny seniorom,tylko nie sportowcom ktore wlasnie awanas wywalczyly do sp- ligi.xpyhx

Młody
Młody

http://wiadomosci.onet.pl/prasa/kraj-przekwitlej-wisni/wwrhlj „Japonia starzeje się w szybkim tempie, a rząd nie ma pomysłu jak rozwiązać kryzys demograficzny. Władze nie patyczkują się z seniorami. Zamierzają wysiedlać ich na prowincję i apelują, by nie byli ciężarem dla społeczeństwa. … Na terenach wiejskich nie należy do rzadkości, że 75-letnie dzieci zajmują się stuletnimi rodzicami. … Bezduszny stosunek do osób w podeszłym wieku potwierdzają słowa ministra finansów i wicepremiera Taro Aso, który zaapelował do seniorów, by byli przydatni dla społeczeństwa albo szybko umarli, zamiast narażać rząd na wysokie koszty opieki medycznej. … „Bycie przydatnym” ma polegać nie tylko na niańczeniu wnuków, ale bezpłatnej pracy na… Czytaj więcej »

dorotazosia
dorotazosia

jezeli chodzi o pana ryze to przepraszam,ale jest b,prawym czlowiekiem i mysle ,ze gdybysmy mieli p,ryze na miejscu p,burmistrza to mysle ,ze nasze miasto byłoby bezpieczne poniewaz byłby to pan na odpowiednim miejscu bardzo solidnym i przedsiebiorczym i dbajacym o mieszkancach olkusza,

Starik
Starik

[quote name=”Młody”]http://wiadomosci.onet.pl/prasa/kraj-przekwitlej-wisni/wwrhlj

„Japonia starzeje się w szybkim tempie, a rząd nie ma pomysłu jak rozwiązać kryzys demograficzny. Władze nie patyczkują się z seniorami. Zamierzają wysiedlać ich na prowincję i apelują, by nie byli ciężarem dla społeczeństwa. …”[/quote] Zastanawiam się jaki cel miało przytoczenie artykułu przez mlodego. czy miało to służyć doswietleniu postaci burmistrza cz zaoalowanemu wezwaniu o uruchomieniu komór w Auschwitz. Zstarz i tak mają w Polsce tyły. Najlepiej odczuwają to oni sami. Rządzący są wrogami seniorów. Olkusz nie jest tu wyjątkiem. Róbcie swoje, seniorzy jakoś przetrwają.

Młody
Młody

[quote name=”Starik”][quote name=”Młody”]http://wiadomosci.onet.pl/prasa/kraj-przekwitlej-wisni/wwrhlj „Japonia starzeje się w szybkim tempie, a rząd nie ma pomysłu jak rozwiązać kryzys demograficzny. Władze nie patyczkują się z seniorami. Zamierzają wysiedlać ich na prowincję i apelują, by nie byli ciężarem dla społeczeństwa. …”[/quote] Zastanawiam się jaki cel miało przytoczenie artykułu przez mlodego. czy miało to służyć doswietleniu postaci burmistrza cz zaoalowanemu wezwaniu o uruchomieniu komór w Auschwitz. Zstarz i tak mają w Polsce tyły. Najlepiej odczuwają to oni sami. Rządzący są wrogami seniorów. Olkusz nie jest tu wyjątkiem. Róbcie swoje, seniorzy jakoś przetrwają.[/quote] Ciekawostka, ciekawostka która tak mnie zafrapowała i do przemyśleń zainspirowała że chciałem… Czytaj więcej »