Darłowo

We wtorek 10 sierpnia w Darłowie wystartowała XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich. Kadra Małopolski w Piłce Ręcznej Plażowej Dziewcząt prowadzona przez duet trenerski Kamil Zawada – Patrycja Głąbik w drodze do strefy medalowej zagra w Grupie B, mając za przeciwniczki reprezentacje województw: pomorskiego, śląskiego, opolskiego oraz mazowieckiego.

Pierwszy mecz w ramach turnieju drużyna Małopolski, w której z 12 zawodniczek aż 9 to na co dzień szczypiornistki SPR Olkusz, rozegra we wtorkowe popołudnie o 16:40 z pomorskim. Dwie godziny później pierwszy gwizdek w spotkaniu z opolskim. W środę dwa kolejne pojedynki: o 12:30 ze Śląskiem i o 15:10 z Mazowszem.

Po fazie grupowej, w czwartek zostaną rozegrane mecze decydujące o końcowej klasyfikacji. Po dwa najlepsze zespoły awansują do półfinałów, natomiast reszta stawki zagra o miejsca 5-10. Wielki Finał żeńskiej Olimpiady również w czwartek 12 sierpnia punktualnie o godz. 18:00. Finał „Pocieszenia”, a więc mecz o brązowy medal nieco wcześniej – o 16:20. Całą Olimpiadę będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem transmisji internetowej.

– Każde spotkanie będzie dla nas wyzwaniem. Po udanym, klubowym turnieju półfinałowym nadszedł czas na wojewódzkie zmagania, które traktujemy bardzo poważnie, jako istotny punkt przygotowań do finałów Mistrzostw Polski – komentuje trenerka Patrycja Głąbik.

Przypominamy, że w kadrze Małopolski na OOM w Darłowie znalazły się: Oliwia Bartusik, Amelia Basara, Oliwia Błaszczykiewicz, Karolina Herian, Emilia Januszek, Wiktoria Kozyra, Anna Marszałek, Nikola Sołościuk oraz Natalia Stach, które w komplecie 3 sierpnia w Świętochłowicach zapewniły sobie wyjazd do Sulejowa na finałową rywalizację MP.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments