Olkusz

Festyny Rodzinne Osiedla Centrum na trwałe wpisały się już w olkuski harmonogram wakacyjnych wydarzeń. Imprezy organizowane na placu przy Miejskim Domu Kultury, za każdym razem gromadzą  rzeszę okolicznych mieszkańców. Nie inaczej było w minioną sobotę, 20 sierpnia 2022 r.

Tradycyjnie otwarcia imprezy dokonał Henryk Gamrat – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu oraz przewodniczący zarządu osiedla Centrum i główny organizator festynów. Zaraz po nim życzenia dobrej zabawy przybyłym złożył także Roman Piaśnik – burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Ważną chwilą było wręczenie włodarzowi Srebrnego Grodu przez przewodniczącego zarządu osiedla statuetki z podziękowaniem za współpracę w przedsięwzięciach inwestycyjnych na rzecz rozwoju Osiedla Centrum. – Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Jest dla mnie wielki zaszczyt, ale zarazem także zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz mieszkańców – podkreślał w trakcie swojej przemowy burmistrz Roman Piaśnik.

Na uczestników festynu czekały różnorodne atrakcje. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli znaleźć tutaj coś dla siebie. Były więc występy artystyczne oraz konkurencje sportowe. Pracownicy olkuskiego MOSiR-u przygotowali dla najmłodszych zawody m. in. w rzucaniu do celu czy rodzinny slalom. Chętnych do sprawdzenia swoich sportowych umiejętności nie brakowało.

Na scenie zaprezentowały się m.in. wokalistki z Ogniska Muzycznego DodiArt. W programie imprezy była również zabawa taneczna oraz pokaz sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego. Organizatorzy zapewnili także poczęstunek. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz mody z lat: dwudziestych, trzydziestych i czterdziestych XX wieku, zaprezentowany przez członków Światowego Związku Żołnierzy AK w Olkuszu. Kulminacyjnym punktem imprezy był pokaz sztucznych ogni.

Głównym organizatorem i sponsorem IX Festynu Rodzinnego był Zarząd osiedla Centrum oraz gmina Olkusz, przy współpracy olkuskich instytucji: MOK – u oraz MOSiR – u.
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze