Wolbrom

Po dwuletniej przerwie w organizacji święta miasta i gminy Wolbrom, mieszkańcy i goście mieli okazję do uczestnictwa w otwartej imprezie pod nazwą „Festyn rodzinny na pożegnanie wakacji”. Wydarzenie zostało zorganizowane jako okrojona, co nie oznacza, że skromna, wersja Dni Wolbromia.

Jednodniowy piknik „na bogato” przygotowany został na terenie nieco zapomnianego przez lata, dość zaniedbanego parku miejskiego przy ul. Krakowskiej w Wolbromiu. Miejsce, choć do uzyskania pełnych walorów użytkowych wymaga sporych nakładów pracy i środków, ma swój potencjał. Przede wszystkim teren jest dość rozległy, bezpieczny, zadrzewiony – co gwarantowało cień w razie upału oraz niepowtarzalny klimat.

Festynowe atrakcje rozpoczęto jeszcze przed południem przy wolbromskim zalewie, gdzie obok rekreacji nad wodą propagowano również bezpieczeństwo. Na przystani wodnej można było skorzystać z przejażdżki po wodzie szybką łodzią motorową, ale także poznać zasady zdrowego i bezpiecznego korzystania z uroków wypoczynku nad wodą.

Na parkingu przy zalewie władze gminy chwaliły się też nowoczesnym taborem wozów ratowniczo-gaśniczych posiadanych przez lokalne jednostki ochotniczych straży pożarnych.

Podczas festynu w parku wykorzystano potencjał miejscowych organizacji, firm i instytucji. Były zatem stoiska z różnorodnymi  smakołykami, miejsca aktywnej zabawy, kącik szachowy, stoisko z daniami regionalnymi, przygotowanymi przez panie z kół gospodyń wiejskich, przestrzeń twórcza, gdzie dzieciaki mogły pokazać swoje talenty plastyczne, rozstrzygnięto zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Wolbromiu konkurs „Eko rewia mody”, przejażdżki na kucykach oraz wielka scena, na której wystąpiły oklaskiwane przez wielbicieli lokalne talenty, m in. wokalistki ze studia Efendi Clue z Łobzowa, młode artystki szlifujące swoje talenty taneczne w pracowni Kwadrance i ZPiT Wolbromiacy, oraz zaproszone gwiazdy. Widzom szczególnie podobały się występy górali z formacji InoRos, popisy wokalno-taneczne trójki Ukrainek z zespołu Mirami, a na koniec piękny koncert gwiazdy wieczoru – zespołu PECTUS, który wystąpił przed zgromadzoną wolbromską publicznością już szósty raz w swojej karierze artystycznej. Ponieważ imprezę zorganizowano w sobotę, chętni mogli bawić się długo w noc na kończącej piknik dyskotece.

Przypominając sobie o miejskim parku władze Wolbromia zapewniają, że już wkrótce miejsce to zacznie zmieniać swoje oblicze. Powstały piękne wizualizacje, jak można zagospodarować teren, pozyskano też pierwsze środki na rewitalizację terenu, a nawet głoszono już przetarg na wstępne prace.

Po dwuletniej przerwie w organizacji święta miasta i gminy Wolbrom, mieszkańcy i goście mieli okazję do uczestnictwa w otwartej imprezie pod nazwą „Festyn rodzinny na pożegnanie wakacji”. Wydarzenie zostało zorganizowane jako okrojona, co nie oznacza, że skromna, wersja Dni Wolbromia.
Zdjęcia: Ewa Barczyk
« 1 z 6 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze