plac zabaw

„Rzutem na taśmę”, bo praktycznie w ostatnim możliwym terminie (w dodatkowym naborze) i dzięki ogromnej determinacji kilku osób udało się pod koniec ubiegłego roku pozyskać i wykorzystać dofinansowanie z programu „Radosna Szkoła”, dzięki któremu powstał nowy plac zabaw przy Zespole Szkół Pod Lasem w Wolbromiu. Szkoła, w której mieści się również oddział przedszkolny nie miała do tej pory takiego zaplecza rekreacyjnego na zewnątrz.

Ponieważ wniosek Wolbromia o dofinansowanie placu zabaw został rozpatrzony bardzo późno, realizacja inwestycji była mocno utrudniona. Były nawet obawy, że nadchodząca szybko zima pokrzyżuje plany ekipie wykonawczej… Ostatecznie – udało się. Dziś okoliczne dzieci mogą się już bawić w bezpiecznym, kolorowym i inspirującym miejscu obok swojej szkoły. Kosztem 249 723,27 zł z dofinansowaniem z rządowego programu „Radosna szkoła” w wysokości 115 450 zł, wybudowano plac zabaw z nowoczesnymi, bezpiecznymi i estetycznymi urządzeniami, wyposażonymi w zjeżdżalnie, elementy sprawnościowe, różne huśtawki, bujaki i tor przeszkód, który uroczyście otworzył właśnie burmistrz Adam Zielnik.

plac zaba

Otoczenie Zespołu Szkół powoli znów systematycznie pięknieje. Ten trochę zapomniany przez lata zakątek aż prosi się o pełną rewitalizację… Na szczęście jest wiele osób, które chcą o to zadbać. Obok szkoły powstał niedawno nowy kort tenisowy, wybudowany z inicjatywy Stowarzyszenia „Czysta Woda”, opiekującego się pobliskim stawem. Gmina nadal będzie się starała o dofinansowanie zewnętrzne z funduszy wojewódzkich na rewitalizację obydwu stawów przy szkole, w ramach którego można by dokonać odmulenia i oczyszczenia zbiorników, uporządkowania zlewni, budowy pomostu i ławek wokół stawu, ogrodzenia terenu i budowy gniazd lęgowych dla ptaków. Gdyby udało się pozyskać środki zewnętrzne, byłaby szansa, aby miejsce, które nie cieszy się dziś specjalnie dobrą sławą wróciło do społeczności lokalnej jako piękny park, perełka okolicy, w której miło spędzać wolny czas.

park

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze