Olkusz

W miniony weekend 26-27 sierpnia 2023 r., na kortach w OSW „Czarna Góra”, rozegrano Otwarty Turniej o Mistrzostwo Olkusza w Tenisie Ziemnym, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Impreza cieszyła się na tyle dużym zainteresowaniem, że zmagania na mączce podzielono na trzy kategorie: Open Mężczyzn i Kobiet oraz męską rywalizację w grupie +45 lat.

Dwudniowe potyczki na kortach przy ul. Żuradzkiej ściągnęły do Olkusza miłośników tenisa w różnym wieku i z różnych stron sąsiednich województw. Wśród grających znaleźli się  m.in. Roman Sokołowski z świętokrzyskiego Wodzisławia – rocznik 1950, czy Pola Janik, która nie tak dawno skończyła 11 lat.

Historia Poli jest godna podkreślenia, bowiem to właśnie mieszkająca na Śląsku młoda tenisistka okazała się najlepsza w turnieju Pań. Pierwszego dnia rywalizacji grupowej, w trzech jednosetowych meczach straciła łącznie dwa gemy, pokonując Elżbietę Zacny, Karinę Jeziorowską oraz Małgorzatę Bryłę. W półfinale Janik równie pewnie 6:1 ograła Ewę Skrzyniarz, by w spotkaniu o mistrzowski tytuł w dwóch setach 6:2, 6:2 zwyciężając Martę Bukowską. Młodzieńczy talent poparty systematyczną pracą wziął górę nad doświadczeniem.

W kategorii mężczyzn parę najważniejszego meczu turnieju stworzyli Paweł Pilśniak z Rafałem Tkaczewskim. Obaj, w pierwszej rundzie weekendowych zmagań otrzymali wolny los, a w drodze do finału solidarnie pokonali po trzech rywali. Pilśniak bez straty choćby jednego gema wygrał z Mateuszem Nowakiem, a następnie okazał się lepszy od Kamila Bajera oraz Pawła Pieczyraka. Tkaczewski natomiast „wspinaczkę” po finał rozpoczął zwycięstwem z Markiem Adamczykiem, potem przyszły wygrane pojedynki z Michałem Zeganem oraz Miłoszem Pająkiem. Szczególnie starcie z Pająkiem mogło się podobać, bowiem po triumf Tkaczewski sięgnął dopiero po tie-breaku. W decydującym o „złocie” spotkaniu Tkaczewski ograł Pilśniaka w dwóch setach 6:3, 6:3, odbierając zasłużone nagrody i gratulacje.

Oprócz kategorii Open, ubiegły weekend przyniósł także rozstrzygnięcia dotyczące układu sił na korcie w grupie tenisistów powyżej 45. roku życia. W tej stawce równych sobie nie miał Tomasz Bocianowski, który w finale 6:2, 6:3 pokonał Pawła Czarnotę.

Równolegle do turniejów głównych prowadzone były turnieje pocieszenia dla tych graczy, którzy odpadli z walki o podium. W grupie Open Adam Spyra po tie-breaku pokonał Kacpra Tworka, natomiast wśród „weteranów” Dariusz Krawczyk 2:0 ograł Przemysława Zacnego.

Tegoroczny Otwarty Turniej o Mistrzostwo Olkusza w Tenisie Ziemnym mógł się podobać. Rekordowa liczba uczestników, wysoki poziom sportowy oraz sprzyjająca aura sprawiły, że do rywalizacji na mączce będziemy jeszcze długo wracali pamięcią.

Najlepszym tenisistom fazy finałowej i turnieju pocieszenia, Dyrektor MOSiR w Olkuszu Jacek Bujas wręczył puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci piłek tenisowych. Fundatorem nagród był MOSiR w Olkuszu, a role sędziego oraz dyrektora turnieju sprawował Rafał Krawczyk.

Wyniki końcowe Turnieju o Mistrzostwo Olkusza:

Open Kobiety:

1. Pola Janik

2. Marta Bukowska

3 Ewa Skrzyniarz

3. Karina Jeziorowska

Open Mężczyźni:

1. Rafał Tkaczewski

2. Paweł Pilśniak

3. Paweł Pieczyrak

3. Miłosz Pająk

+45 Mężczyźni:

1. Tomasz Bocianowski

2. Paweł Czarnota

3. Dariusz Krawczyk

3. Rafał Sobczuk

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze