krucza_gora_2

Zaplanowane przejście dla pieszych na drodze wojewódzkiej 791 od ul. Krucza Góra w stronę osiedla Młodych prawdopodobnie nie powstanie w tym roku. Chyba, że w gminie zostaną oszczędności po przetargach na zaplanowane wcześniej inwestycje.

Na ruchliwej drodze „pasy” są niezbędne. Inicjatywę mieszkańców i miejskiego radnego Romana Piaśnika poparły władze miasta i właściciel drogi – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Oświetlone przejście zaplanowano po lewej stronie skrzyżowania patrząc od strony Kruczej Góry. Po stronie osiedla, od drogi wojewódzkiej do ulicy Krasińskiego powyżej skrzyżowania z Kruczą Górą, miałby być zbudowany chodnik. Tradycyjnie kwestia wykonania inwestycji „rozbija się” o pieniądze.

Szacowany koszt wykonania projektu to około 29 tys. złotych. – Na razie inwestycja została wpisana jako propozycja do budżetu na przyszły rok. Jeśli tylko będziemy dysponować odpowiednimi środkami, projekt powstanie w tym roku. Cała inwestycja będzie wykonana w trybie inicjatyw samorządowych. Oznacza to, że za projekt płaci gmina, natomiast za wykonanie przejścia i chodnika po stronie osiedla po połowie gmina i ZDW – wyjaśnia wiceburmistrz Olkusza Marcin Pietraszewski.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o