boisko żurada1

Asfaltowe boisko ogrodzone taśmą z uwagi na otaczające je wykopy – tak wygląda miejsce, gdzie dzieci ze szkoły i przedszkola w Żuradzie powinny bawić się i ćwiczyć. Niestety, od ubiegłego roku rozkopany obiekt jedynie szpeci otoczenie szkoły. Kiedy inwestycja zostanie zakończona?

Dyrekcja szkoły na bieżąco dba, by boisko, które w zasadzie cały czas jest placem budowy, było ogrodzone taśmą. Wiadomo jednak, że nie jest to najbezpieczniejsze miejsce dla dzieci.

Dlaczego od blisko roku boisko nie pełni swojej roli? Magistrat informuje, że pierwszy przetarg na wykonanie sportowej inwestycji został rozstrzygnięty z końcem czerwca. – Wykonawca z nieznanych nam przyczyn nie podpisał umowy. W związku z tym został ogłoszony w sierpniu kolejny przetarg. Po otwarciu ofert na początku września okazało się, że jedyna oferta, jaka wpłynęła, opiewa na kwotę 147 tys. 600 złotych, a w budżecie zarezerwowano na to zadanie tylko 95 tys. zł. Bardzo nam zależy na wykonaniu tego zadania, dlatego też ogłosiliśmy kolejny przetarg – odpowiada na nasze pytania Emilia Kotnis – Górka, kierownik Biura Promocji i Informacji Publicznej olkuskiego urzędu.

Władze miasta zapewniają, że zależy im na jak najszybszym oddaniu boiska do użytku. – Dołożymy wszelkich starań, żeby mimo tych niezależnych od nas przeciwności, boisko powstało jeszcze w tym roku. Jeśli warunki atmosferyczne na to nie pozwolą, prace ruszą wiosną – dodaje Emilia Kotnis – Górka.

 boisko żurada2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
adam.2017
adam.2017
6 lat temu

„- Dołożymy wszelkich starań, (…), boisko powstało jeszcze w tym roku.
Jeśli warunki atmosferyczne na to nie pozwolą, prace ruszą wiosną – dodaje Emilia Kotnis – Górka.”
Koniec cytatu.
Pani EK-G,
wiosny w Olkuszu to w tym roku już nie będzie 😉

adam.2017
adam.2017
6 lat temu

[quote name=”Jurek”]Wielokrotnie widziałem nad moją wioską zawracające ptaki.[/quote]
One się nawracały,
nie zawracały
:zzz :zzz :zzz

Piątek z 2 koloni
Piątek z 2 koloni
6 lat temu

[quote name=”Jurek”]Wielokrotnie widziałem nad moją wioską zawracające ptaki.[/quote]
Ta juz nawet wrony tylem nie latają i psy przestaly juz dupami szczekac.

Jurek
Jurek
6 lat temu

Wielokrotnie widziałem nad moją wioską zawracające ptaki.