wspolna 3

We wtorek na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu, przy skręcie w ul. Wspólną doszło do wypadku, w którym udział wzięły trzy samochody osobowe. Przyczyną stłuczki było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że zawiniła kobieta kierująca volkswagenem polo. Nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu lewym pasem krajówki w kierunku Krakowa audi A4. Na skutek uderzenia kierowca audi zjechał na pas rozdzielający i uderzył w skręcający z drogi w ulicę Wspólną samochód audi TT.

– Z obrażeniami ciała do szpitala została przetransportowana kierująca volkswagena polo 24-letnia mieszkanka Bukowna, a także pasażerka Audi A4, 47-letnia mieszkanka Przegini – informuje sierż. sztab. Marika Guzik-Gajda z KPP w Olkuszu.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci są w trakcie ustaleń wszystkich okoliczności zdarzenia oraz ponownie apelują o zachowanie bezpieczeństwa na drodze.

wspolna 1

wspolna 2

Fot. KPP Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
4 lat temu

[quote name=”Kubaa”]…Inwestor i miasto dyskutowali wielce o budowie ronda na wysokości ulicy długiej i kruszcowej ale czy włodarze w ogóle pomyśleli o interesie mieszkańców, o bezpieczeństwie czy może przyświeca im jedynie idea – by do marketu było bliżej….[/quote]
Jechałem jakiś czas temu busem, który przez kwadrans stał i stał nie mogąc się włączyć do ruchu na DK bo ruch w te i we wte nieprzerwanym strumieniem. Postój trwał okrągły kwadrans!!! Masakra, nikt go nie wpuścił. NIKT. Za nim utworzył się korek aż do Skate Parku, inni widząc co jest przy DK kierowali się w lewo między zajazdem Barbara a Grań.
Myślę że Stephen Hawking miał 100% racji o nieodległym końcu cywilizacji ludzkiej na Ziemi. Główną przyczyną będzie motoryzacja i nasze wnuki będą się musiały ewakuować na Marsa, ale przedtem przeklną swoich przodków na gęsto zaludnionych cmentarzach, na których wylądują po tym morderczym piniężnym wyścigu szczurów.

___
___
4 lat temu

Precyzyjna informacja. Skąd polo wyjechało to już z komunikatu się nie dowiedzieliśmy! To skrzyżowanie jest czynne przez 1 h dziennie. 0,5 h rano i 0,5 h po południu.

Metody ,Cyryla brak
Metody ,Cyryla brak
4 lat temu

[quote name=”Kubaa”]
Abstra(moderacja)ąc od tego (…).[/quote]
Szanowny PO,
zmienicie algorytm sami czy Wam podesłac?
Aby nie było takich dziwolągów jak w cytacie

Kubaa
Kubaa
4 lat temu

Cytat z interwencji wysłanej do redakcji (jak zwykle zignorowanej) bo ważniejsze – kto zarządza cmentarzem 🙁
Jakiś czas temu po raz kolejny podnoszona była kwestia budowy centrum QuickPark w Olkuszu a w zasadzie bardziej organizacji ruchu wymuszonej przez tę inwestycję.
Inwestor i miasto dyskutowali wielce o budowie ronda na wysokości ulicy długiej i kruszcowej ale czy włodarze w ogóle pomyśleli o interesie mieszkańców, o bezpieczeństwie czy może przyświeca im jedynie idea – by do marketu było bliżej.
W tym tygodniu na DK94 na wysokości ulicy Wspólnej (a więc na głównym wjeździe do olkuskiej strefy aktywności gospodarczej) doszło do kolejnego już wypadku (ciekawe byłyby policyjne statystyki tego skrzyżowania). Pytam zatem włodarzy (obu Panów P.) co zrobili, co planują zrobić by ściągając do strefy inwestorów (a tym samym również pracowników, mieszkańców naszego regionu) zapewnić im bezpieczny dojazd i wyjazd z tej strefy. Czy rozważali w ogóle wariant by organizując ruch do i z galerii zmodyfikować to jakże niebezpieczne skrzyżowanie?
Abstrahując od tego czy w ogóle ta galeria powstanie bo niedługo opowieści o budowie galerii w Olkuszu zyska miano lokalnej legendy może warto jednak kolejny raz poruszyć kwestię bezpieczeństwa na DK94 w okolicach ulicy Wspólnej.