Olkusz

Co to były za ferie! Przekonały się o tym dzieci i młodzież spędzający zimową przerwę w domu. Jak co roku olkuska Biblioteka przygotowała dla najmłodszych Olkuszan (od 4 do 12 lat) wyjątkową i bogatą ofertę edukacyjną tym razem pod hasłem (NIE)STRASZNE FERIE W BIBLIOTECE.

W poniedziałki najmłodsi czytelnicy (w wieku 4 – 6 lat) brali udział w Kreatywnych zabawach dla dzieci – zajęciach inspirowanych literaturą dla dzieci, a wzbogaconych o zabawy ruchowe i plastyczne. Dla tej grupy wiekowej przeznaczone były również wtorkowe zajęcia pt.:  Spooky Stories & Spider Fun, które odbywały się w języku angielskim.

Z kolei w środy i czwartki dzieci i młodzież (w wieku 7 – 12 lat)  wzięli udział w zajęciach, w czasie których m.in. zgłębiły kulturę, zwyczaje i funeralną obrzędowość starożytnych Egipcjan i dowiedziały się w jakim celu mumifikowano zmarłych, poznały kultowe monstra (wilkołaki, wampiry, wiedźmy czy Frankensteina) oraz ich literackie i filmowe wizerunki, „zwiedziły” polskie pałace i zamki, w których straszą duchy, zjawy i upiory, poznały mityczne potwory oraz najstraszniejszych i najgroźniejszych przedstawicieli świata zwierząt, a także przekonały się, że „nie taka ORTOGRAFIA straszna jak ją malują”. Oprócz tego mali pogromcy duchów wzięli też udział w kreatywnych warsztatach, w czasie których m.in. rozwiązywali tematyczne krzyżówki, rebusy i łamigłówki, bawili się w kalambury i tematyczne zabawy integracyjne oraz wykonywali niepowtarzalne prace plastyczne. Dodatkowo zajęcia wzbogacone były o nowoczesne technologie, które urozmaiciły i uatrakcyjniły tematyczne spotkania.

W ostatnią sobotę ferii zimowych – 24 lutego,  dzieci  (od 5 do 8 lat) wraz z rodzicami uczestniczyły w cyklicznych i cieszących się ogromnym zainteresowaniem warsztatach : BAJKOWE SOBOTY  DLA RODZINY oraz „Z Biblioteką w Krainie Oz(obotów)”. Inspiracją sobotnich zajęć był „Dzień opowiadania bajek”. Uczestnicy warsztatów przenieśli się do czarodziejskiego świata bajek, w którym królowały zagadki, łamigłówki i własnoręcznie wykonane bajkowe postacie.

Bardzo dziękujemy uczestnikom FERII W BIBLIOTECE za bardzo liczny udział w zajęciach oraz wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne spotkania!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze