gim3 konkurs wiedzy morskiej 1

Drużyna z Olkusza w składzie Anna Zagała i Jakub Sroka z Gimnazjum nr 3 oraz Natalia Szczepanek z II LO i Kamil Grzebień z IV LO zajęła piąte miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Morskiej pn. „Polska Marynarka Wojenna a historia wybrzeża polskiego”, który odbył się w Pucku w dniach 30.05-01.06.2014 r.
Rywalizacja w tym bardzo trudnym konkursie odbywa się w pięciu konkurencjach. Są to: pływanie na dystansie 50 m stylem dowolnym, strzelanie z broni pneumatycznej w pozycji stojącej (z odległości 10 m ), wiązanie węzłów żeglarskich na czas, rzut rzutką ratowniczą w oznaczonym torze oraz test z wiadomości marynistycznych.

W finale jak co roku spotkali się zwycięzcy zawodów wojewódzkich. Nasi reprezentanci zajęli 5 miejsce za Kielcami, Wrocławiem, Poznaniem i Lublinem. Na podkreślenie zasługuje też osiągnięcie Kamila Grzebienia, który zwyciężył w wiązaniu węzłów żeglarskich zdobywając tytuł mistrzyni kraju w tej konkurencji. Do konkursu młodzież przygotował mgr Grzegorz Starosta.