laur trójki2016

27.04 w środę odbył się  w Gimnazjum nr 3 im. Aleksandra hr. Fredry w Olkuszu   XV Powiatowy Konkurs Historyczno-Regionalny „O Laur Trójki”, w którym wzięło udział 26 gimnazjalistów – wytypowanych w marcowych eliminacjach szkolnych. Uczniowie reprezentowali siedem gimnazjów powiatu olkuskiego. Etap powiatowy składał się z trzech części. W tym roku tematem konkursu były dzieje Europy, Polski, Małopolski i Olkusza  w czasach piastowskich.
W pierwszej części uczniowie przez 45 minut rozwiązywali test z różnymi typami zadań. Do drugiej części zakwalifikowało się 11 uczestników, którzy odpowiadali na trzy pytania z wylosowanych zestawów. Po emocjonującej rundzie drugiej i dogrywce jury wyłoniło 5 finalistów  walczących o  cenne nagrody. By je zdobyć, najlepsi gimnazjaliści musieli się wykazać umiejętnością pracy z tekstem źródłowym i mapą oraz rozwiązać krzyżówkę.

Tegorocznym  zwycięzcą został Rafał Cieślik Gimnazjum nr 3 w Olkuszu (opiekun mgr Ewa Karłowicz), drugie miejsce zajęła Olga Kubik z Gimnazjum nr 1 w Olkuszu (opiekun mgr Ewa Hołaj-Dryńska), na trzecim miejscu uplasował się Jakub Kubat z Gimnazjum w Bydlinie (opiekun mgr Jolanta Haberka), czwarte zdobył Maksymilian Żurek z „trójki” (opiekun mgr Agnieszka Baldy-Krzysztofek), a piąte Maja Jagła z Gimnazjum w Bydlinie (opiekun mgr Jolanta Haberka).

Zwycięzcy uhonorowani zostali atrakcyjnymi nagrodami: m.in. tabletem, powerboxami, pendrivami. Nagrody oraz poczęstunek ufundowali: Fabryka Taśm Transporterowych Wolbrom S.A., EBM Polska, restauracja „Gwarek”, p. Agnieszka Czuba, p. Jadwiga Klich, p. Grzegorz Pomierny. Wszystkim sponsorom organizatorzy serdecznie dziękują.

Celem konkursu organizowanego od piętnastu  lat przez nauczycieli historii – mgr Ewę Karłowicz,  mgr Agnieszkę Baldy-Krzysztofek i mgr Dorotę Harężlak jest rozwijanie zainteresowań historycznych i propagowanie wiedzy o małej i dużej ojczyźnie.

Gimnazjum nr 3 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
alieyry
alieyry
8 lat temu

Panie doktorze opuść sobie rękaw od swetra bo trochę taki nie kompletny jesteś. Chyba, że chcesz pokazać, że masz zegarek to co innego.