kolizja_olej2

Zakorkowane miasto i wyłączone z ruchu na kilka godzin skrzyżowanie al. Tysiąclecia z ul. Dworską i Biema – to skutki kolizji, do jakiej tam doszło w poniedziałek w godzinach dopołudniowych. 42 – letni gliwiczanin, wyjeżdżający oplem vectrą z ul. Dworskiej, wymusił pierwszeństwo na jadącym al. Tysiąclecia w stronę ul. 29 Listopada ciężarowym mercedesie z naczepą.

Drugi z tych samochodów prowadził 45 – letni mieszkaniec Wężerowa. Kierowca z Gliwic uszkodził zbiornik paliwa w ciężarówce, z którego wyciekło około 600 litkolizja_olej4rów oleju napędowego.  – Sprawca kolizji został ukarany 500 – złotowym mandatem i sześcioma punktami karnymi – wyjaśnia oficer prasowy olkuskiej policji, mł. asp. Łukasz Czyż.
Mieszkańcy i kierowcy skarżyli się na panujący na olkuskich ulicach chaos. Początkowo policja nie kierowała ruchem. W najgorszej sytuacji byli kierowcy ciężarówek, którzy mieli duże problemy z zawracaniem na al. Tysiąclecia. To jedyna trasa przejazdu samochodów ciężarowych jadących przez Olkusz na Chrzanów.
Z ruchu wyłączono skrzyżowanie oraz około 150 – metrowy odcinek Al. Tysiąclecia w stronę „krajówki”. Skutki kolizji przez kilka godzin usuwali strażacy z Państwowej Straży  Pożarnej w Olkuszu. -Do usunięcia plam oleju użyliśmy sorbentu. Udało się nam zabezpieczyć ulice, zanim paliwo dostało się do studzienek  kanalizacyjnych – mówi dowodzący akcją asp. szt. Jan Mól.

kolizja_olej3

kolizja_olej1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Alojz
Alojz
13 lat temu

Bzdura!
Byłem świadkiem tego wypadku.
Olej lał się do studzienki przed wjazdem do OFNE przez kilkanaście minut. Panowie strażacy, PRZESTAŃCIE KŁAMAĆ!

AGA
AGA
13 lat temu

cO FAK TO fakT tylko debile PALA OPONY I BUTELKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mandat PO 2.000 DLA kretynow

vhs
vhs
13 lat temu

Palą opony bo chyba sobótki były. Też w młodości paliłem opony i wrzucałem do ognia stare dezodoranty. Wszyscy tak robili. To była zabawa prawdziwa!

kaśka
kaśka
13 lat temu

mnie też już głowa boli od tego smrodu. h. by szczelił tych katopajaców 🙁

Olkuszaninek
Olkuszaninek
13 lat temu

… i jeszcze jakiś olkuski debil wstawił minusa, NO NIE!!!

Olkuszaninek
Olkuszaninek
13 lat temu

[quote name=”Cywilizowany”]Polskie półgłówki palą dzisiaj w całym kraju opony smrodząc na potęgę. Olkuskie i okoliczne półgłówki nie są w tej materii gorsi, można my nawet dodać, że w tej materii PRZODUJĄ! :lol:[/quote]

A ja się pytam gdzie jest straż miejska, straż pożarna, Policja i cała reszta? Czy ten kraj wspomniane niżej „półgłówki” opanowały już do reszty?!

Cywilizowany
Cywilizowany
13 lat temu

Polskie półgłówki palą dzisiaj w całym kraju opony smrodząc na potęgę. Olkuskie i okoliczne półgłówki nie są w tej materii gorsi, można my nawet dodać, że w tej materii PRZODUJĄ! 😆

m
m
13 lat temu

To niestety dopiero przedsmak tego co będzie się działo jak będą światła 🙁

Rondo wcale duże nie musiałoby być, przecież jak wybudują obwodnicę, to największymi pojazdami, jakie będą się po nim poruszać to miejskie autobusy.

PS
Dobrze, że nikomu nic się nie stało.

Kasia z Podlasia
Kasia z Podlasia
13 lat temu

Olkusz nie ma gospodarza, jaki pan, taki KRAM! 🙂

dex
dex
13 lat temu

No ale jak będą światła na tym skrzyżowaniu to oczywiście będzie dużo bezpieczniej… Bo jasne jest że nikt na czerwonym świetle na skrzyżowanie nie wjedzie 😮 W tym miejscu jedynym rozsądnym wyjściem jest wybudowanie ronda!!! Przynajmniej każdy by musiał zwolnić.

obserwator
obserwator
13 lat temu

A panowie policjanci spali spokojnie zamiast kierowac ruchem. Po co oni są?