spalarnia 1

Artykuł sponsorowany
Inwestor z Zawiercia chciałby zafundować Olkuszowi Spalarnię Zwłok? Czy zgadzamy się na budowę Spalarni Zwłok w Olkuszu? Rodzi się kolejne pytanie dlaczego nie robi tego u siebie w Zawierciu? W kolejnym już artykule informujemy Państwa o kolejnych krokach tej niespodziewanej i zarazem nieprzemyślanej chęci zarabiania olbrzymich pieniędzy kosztem mieszańców Olkusza.

Powstało konkretne pytanie, czy władze Olkusza zaryzykują i narażą na codzienną uciążliwość mieszkańców w postaci dodatkowego smogu, fetoru, słodkiego nieprzyjemnego zapachu wpływającego na zdrowie nasze, i naszych dzieci, uciążliwości życia codziennego?, czy będziemy budzić się ze swądem palonego ciała w nosach?

NIE!!!!!! dla tego typu inwestycji!
Szanowni Olkuszanie, po poinformowaniu Władz Naszego Miasta Olkusza o tej bulwersującej sprawie jaka zaistniała zagrażając Naszemu Miastu jest zdecydowana reakcja na nasz protest, a mianowicie:

– Burmistrz Olkusza Pan Roman Piaśnik stanowczo odniósł się do naszej prośby i poinformował pisemnie między innymi też Nas Wszystkich Protestujących, że jest absolutnie przeciwny budowie Krematorium przy ulicy Przemysłowej.
Stanowisko Pana Burmistrza działającego w imieniu Gminy Olkusz dlatego jest jednoznaczne, ponieważ gdyby inwestycja doszła do skutku, byłaby niezgodna z Planem zagospodarowania przestrzennego Naszego Miasta, a to oznaczałoby, że jest niezgodna z obowiązującym prawem.

– Nasze Starostwo poszło o krok dalej i poprosiło inwestora z Zawiercia aby ten między innymi w zwrotnym piśmie wyjaśnił pisemnie co oznacza zapis „infrastruktura techniczna”. Poproszono tym samym o uszczegółowienie tego zakresu. Dodatkowo Starostwo wskazało, aby inwestor z Zawiercia, który we wniosku wskazał stary Olkuski (już nie obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego) odniósł się do aktualnych przepisów (a nie starych), które obecnie obowiązują na terenie Naszej Gminy Olkusz. Starostwo poprosiło też między innymi inwestora z Zawiercia aby wyjaśnił pisemnie cytuję „czy przewidziano sposób postępowania w przypadku awarii pieca” ? Co za tym idzie?

Szanowni Państwo, inwestor z Zawiercia gdy nie uzyska pozwolenia w Olkuszu na krematorium może odwołać się do Krakowa, do wyższych władz.
Czy pozwolimy na to aby ktoś z Krakowa decydował o naszym losie, gdzie to u nas w Olkuszu odór będzie wciskał się do mieszkań?

Jak taka Spalarnia – mówiąc delikatnie wygląda w rzeczywistości? A więc przytaczamy fakty z publikacji internetowych:
– z Wrocławia, gdzie protest był nieliczny, a teraz mają problem, pod poniższymi linkami są pokazane filmy nakręcone przez jednego z pracowników:
www.wroclaw.tvp.pl/21320430/smrod-i-kleby-czarnego-dymu-niepokoja-sasiadow-krematorium

www.kontakt24.tvn24.pl/krematorium-zatruwa-zycie,3025904,ugc\

spalarnia 2
„Kłęby czarnego dymu często przysłaniające widok z okna, a przede wszystkim fetor – to niemal codzienność …”
„Witam, sąsiadujące z naszym obiektem krematorium Gloria z ul. E.Kwiatkowskiego we Wrocławiu, podczas kremacji zwłok niemiłosiernie kopci z komina, dym jest czarny i gęsty, obrzydliwie śmierdzi i jest gryzący. Musimy za każdym razem zamykać okna….. dysponuję większą ilością filmów z różnych dni”.
1. na czym polega biznes:
na zarabianiu kwoty średnio 2.400 zł za spopielenie 1 zwłok
przewidziane piece 2 szt. spalanie trwa do ok. 1,5 godziny
projekt inwestora z Zawiercia przewiduje
12 spopieleń na dobę x 2.100 zł = 25.200 zł dziennie x 24 dni w miesiącu = 604.800 zł – na miesiąc?
więcej informacji: www.bluneral.com/kremacja-zwlok/

2. jakie jest ryzyko z tym związane:
inwestor z Zawiercia zapewnia, że nie ma ryzyka, firma projektująca a zarazem budująca krematorium jest ubezpieczona na 7.000.000 zł,
Ryzyko Olkuszan? może też musimy się ubezpieczyć? tylko czy dla Nas istnieje takie ubezpieczenie?

Szanowni Państwo jeszcze tak informacyjnie, inwestor jest z Zawiercia, nie dostał tam w Zawierciu pomimo składania deklaracji, że będzie wszystko w porządku, zezwolenia na budowę „Spalarni Zwłok”. Przyszedł do Nas.

Dziękujemy wszystkim za poparcie i podpisy na listach protestacyjnych, podpisów mamy już ponad 1200, które wciąż zbieramy w Mrówce, w Sovranie w hotelu Kigo, na os. Słowiki w klubie Kubuś, na os. Pakuska.

Olkuszanie !!!! nie bądźmy królikami doświadczalnymi, takimi jak stali się bezwiednie mieszkańcy Klucz, gdzie zafundowano Mieszkańcom Klucz wysypisko śmieci, gdzie smród, muchy, stada szczurów są i będą w Kluczach wyrządzały jeszcze przez wiele lat uciążliwości życia i uszczerbki na zdrowiu naszych bliskich, naszych rodzin.

W kolejnych wydaniach będziemy na bieżąco Państwu relacjonować o tej bulwersującej sytuacji.

W imieniu Komitetu Protestacyjnego oraz wszystkich, którzy popierają ten protest z wyrazami szacunku Krzysztof Różanowski

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Iza
Iza
5 lat temu

Bardzo emocjonalny a nie merytoryczny wpis.
Ciekawe, kiedy zaczną się protesty przeciwko spalaniu śmieci we własnych domowych piecach, wylewanie szamba na pola, wywożenia śmieści do lasu, niesprzątaniu trawników po czworonożnych pupilach, niesegregowaniu śmieci, etc.

curyk1
curyk1
5 lat temu

Niektórzy nasi włodarze mają już przećwiczone doświadczenie w spalarni śmieci w Kluczach, a to już upoważnia do podejmowania decyzji w zbliżonych-podobnych działaniach.

nikt
nikt
5 lat temu

Dobrze jak nasze dupska spalą w innym mieście