pozar 8

[AKTUALIZACJA] 69 zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, jaki w niedzielę wybuchł na terenie składowiska odpadów w Kluczach Osadzie. Spłonęła hala, w której od kilku miesięcy przechowywane były tony śmieci.

Nikt nie ucierpiał, a strażacy nie pozwolili aby ogień rozprzestrzenił się na sąsiadujące z halą budynki. Wedle dostępnych danych w Osadzie składowane były śmieci mieszane, a więc nie zaistniało zagrożenie toksykologiczne.

Ogień zauważono około godz. 10. Chwilę później na miejscu pojawiły się pierwsze wozy strażackie. W szczytowym momencie, udział w akcji gaśniczej brało około 230 strażaków. Z pobliskiej papierni ewakuowano sześciu pracowników, natomiast mieszkańcy z najbliżej położonych zabudowań znaleźli schronienie w miejscowej szkole podstawowej i w budynku OSP w Ryczówku.

pozar 4

Na teraz nie są znane przyczyny pożaru. – Pierwsze zgłoszenie dotyczące pojawienia się ognia otrzymaliśmy o godz. 10:12. Od tego momentu sukcesywnie na obszarze objętym pożarem zaczęły się pojawiać jednostki strażackie z kilku powiatów. Akcja trwa. W poniedziałek o godz. 6:40 powierzchnia została przykryta pianą, odizolowano dostęp powietrza. Ogień kontrolowaliśmy całą noc, głównie podając wodę – komentuje mł. bryg. Marcin Maciora z Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu.

pozar 1

pozar 2

pozar 5

pozar 3

pozar 7

pozar 9

pozar 10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gosia
Gosia
4 lat temu

Tak dla przypomnienia – wpisik na fb naszego starosty:

„”” Paweł Piasny
5 października o 09:58 ·
😀
Jak to leciało?
Na złodzieju czapka gore?
Tak chyba brzmi to przysłowie, prawda?
Król jest nagi, prawda Burmistrzu?
Naobiecywałeś ludziom, że będziesz pomagał, inwestował, remontował, szanował grosz publiczny i co?
I wielki klops!
Kończy się czas kłamstw, oszczerstw i taniej propagandy.
A to dopiero było pierwsze ” sprawdzam” z mojej strony. Kolejne w drodze…
Co do wyborów … mam nadzieję, że mieszkancy dojrzeli już do tego jakim Pan jest gospodarzem.
Szkoda gminy, szkoda czasu, szkoda mieszkańców :/”””””

Do kogo ten opis bardziej pasuje???
A propos „czapki która gore -prorok???
Ciekawa także godzina wpisu na fb – w pracy, na uropie, podczas śniadania od niechcenia………… ???
Może mniej fb, a więcej zaangażowania !!!!!
TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO

Rafał
Rafał
4 lat temu

[quote name=”Gosia”]Taka kluczewska „ZIEMIA OBIECANA” :
— Wiesz, Goldberg się spalił dzisiaj w nocy i to zupełnie na glanc, jak Mateusz mówi…
— Dla mnie to nie nowina — odpowiedział, ziewając.
— Skąd wiedziałeś?
— Ja miesiąc temu wiedziałem, że on się potrzebuje spalić. Dziwiłem się nawet, że tak długo zwleka, przecież procentów mu nie dadzą od asekuracji.
— Miał dużo towaru?
— Miał dużo zaasekurowane…
— Bilans sobie wyrównał.
Roześmiali się obaj szczerze.
Jakieś pytania ????[/quote]
Bardzo trafne. Toż to nasza olkuska „ziemia obiecana”. Raj dla malwersantów, spekulantów, dorobkiewiczów i podejrzanych interesów a wszystko pod okiem naszej władzy terenowej zupełnie jak z XIXw. Jedyna różnica, że Łódź się wtedy dynamicznie rozwijała a u nas – No cóż jaki jest koń każdy widzi.

oniemiały
oniemiały
4 lat temu

…”w Osadzie składowane były śmieci mieszane, a więc nie zaistniało zagrożenie toksykologiczne.” Heh jakby te same zawartości się paliły w piecach C.O to by się ci kotłowi co te piece obsługują od mandatów nie pozbierali. By była afera jak cholera, a że się spaliło hurtowo a więc w „wyższym interesie społecznym” bo już szczury się usmażyli i groźba epidemii zażegnana. Same minusy dodatnie i plusy ujemne. 😆
Szczury są bardziej inteligentne od tych, którym mokrymi zapałkami udało się podpalić jeszcze bardziej mokrą gazetę w deszczowy dzień. Zapewne siedzą teraz gdzieś w okolicy i w przeciwieństwie do ludzi , z bezpiecznej odległości obserwują to śmierdzące pogorzelisko. Cuda, cuda, cuda.

misiek
misiek
4 lat temu

Składowane były śmieci mieszane, czyli ten najgorszy niesegregowany syf. Ciekawe więc że nie było zagrożenia toksykologicznego. Pożar na terenie byłej OFNE to też były kartony i tektura, która wybuchając wylatywała z hukiem na kilka metrów.

Druid
Druid
4 lat temu

Normalny kabaret śmieci w lecie przy 40 stopniach się nie paliły. Natomiast podczas deszczu i po pierwszych przymrozkach zapłoneły sam nie wiem kabret cud czy cyrk.

Iza
Iza
4 lat temu

Dymisja dla starosty, wójta, szefów sanepidu, ochrony środowiska i kto tam jeszcze kontrolował/nadzorował wysypisko , lokalnych posłów itd. NIKT nie zlikwidował NIELEGALNEGO WYSYPISKA ODPADÓW zlokalizowanego w bezppośrednim sąsiedztwie mieszkańców i NIKT NIE ZAPOBIEGŁ „ZASTĘPCZEMU WYKONANIU”. A wszyscy wymienieni żyją dzieki naszym podatkom…

dawid su
dawid su
4 lat temu

A ja mam pytanie? Czy moze wydział ktoś podczas pożaru właścicieli tych firm które tam składowały śmieci?? Bo na filmikach ze spotkan w gminie czy tez starostwie właściciel jednej z firm ciagle duzo sie wypowiadał a teraz nagle zniknoł?? Nie przyjechał obejżeć jak jego dobytek płonie???

PXT
PXT
4 lat temu

[quote name=”Xyz”]Ja nie rozumiem jak pożar może wybuchnąć w niedziele kiedy nie działa moja apka alarmowa od powiatu, bo urzędnicy są w domu. Jak można wydać publiczne pieniądze na system powiadamiający o zagrożeniach, który działa tylko od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu? To równie przydatne jak zakup powiatowego tramwaju gdy nie mamy torowiska.[/quote]
chodziło o to, żeby się maksymalna ilość „zutylizowała” stąd niedziela. To tak adekwatnie w nawiązaniu do tradycji piątkowych seryjnych samobójstw, a sekcja w poniedziałek, albo”poniedzieli” następnej.

...
...
4 lat temu

„Trzeba złożyć zawiadomienie do prokuratury.”.(???)
Zawsze to taniej niż wywózka i utylizacja. Umorzenie postępowania na pewno tyle nie kosztuje a prokuratura też musi z czegoś żyć.
A że se ludziska powdychali, a co tam i tak papierosiska większość z nich pali a na coś trzeba umrzeć jakby nie było, bo nikt i tak nie wiekuje.
…”w Osadzie składowane były śmieci mieszane, a więc nie zaistniało zagrożenie toksykologiczne.” Heh jakby te same zawartości się paliły w piecach C.O to by się ci kotłowi co te piece obsługują od mandatów nie pozbierali. By była afera jak cholera, a że się spaliło hurtowo a więc w „wyższym interesie społecznym” bo już szczury się usmażyli i groźba epidemii zażegnana. Same minusy dodatnie i plusy ujemne. 😆

Ryszard Ochucki
Ryszard Ochucki
4 lat temu

[quote name=”Iwan”]Cały ten powiat Olkuski to jedne składowisko odpadów w Kluczach,Bukownie ,Bolesławiu ,Olkuszu i bóg raczy wiedzieć gdzie jeszcze,a tak z innej beczki dlaczego straż nie użyła śmigłowca do gaszenia ,jezioro 200 metrów obok do nabierania wody.[/quote]
bo jeszcze im wójtowie śmigłowców nie kupują, ale proszę pytać, kampania trwa a druhom się nie odmawia 🙂

Młody
Młody
4 lat temu

Czy ktoś badał wodę w tym pobliskim jeziorku z piękną restauracją nad rozlewiskiem, bo ten cały syf to pewnie z wodą z sikawek strażackich tam spłynął …

Iwan
Iwan
4 lat temu

Cały ten powiat Olkuski to jedne składowisko odpadów w Kluczach,Bukownie ,Bolesławiu ,Olkuszu i bóg raczy wiedzieć gdzie jeszcze,a tak z innej beczki dlaczego straż nie użyła śmigłowca do gaszenia ,jezioro 200 metrów obok do nabierania wody.

theon
theon
4 lat temu

Patrzę na te zdjęcia, czytam komentarze i tak sobie myślę że oto ulatują z dymem ambicje i wizje samorządowej kariery a my zostaniemy się bez jerzyków jako te sieroty 🙂 żal trochę … 😉

tandem
tandem
4 lat temu

Ja czytam wypowiedzi starosty Olkusza na fb. jak on to zorganizował sztab kryzysowy cytuję: „Z pełną odpowiedzialnością i teoretycznie naruszeniem prawa zaangażowaliśmy się we wczorajsze działania, bowiem zdarzenie miało miejsce na terenie jednej gminy.Dlaczego zdecydowałem się na działanie?Odpowiedź jest banalna – gmina Klucze to także „my”. Jesteśmy jedną wspólnotą i powinniśmy być jednym organizmem ” to mam pytanie dlaczego się angażuje zgodnie z prawem w remont ulicy na 1 maja w Bukownie – Bukowno to także my od czerwca 3 km drogi rozkopane to twoja działka starosto i co nie masz nic do powiedzenia jakiego wybrałeś wykonawcę czy musimy poczekać jak mieszkańcy Klucz .Twoja starosto bezczelność i pewność siebie jak wypowiadasz się na fb. w różnych tematach czyni cię naprawdę wielkim arogantem

Iza
Iza
4 lat temu

[quote name=”theon”]zacytuję : 6. Uzgodniliśmy, że Inspektor Sanepidu wraz z grupą chemiczną wykonają objazd bezpośredniej okolicy oraz dalszych miejscowości nad które wiatr pchał dym. Objechane zostały m.in. Jaroszowiec, Cieślin, Zalesie, Bydlin, Kolbark. Nie stwierdzono zagrożenia toksykologicznego.
– jakieś szczegóły tej spektakularnej misji ? Na niucha ten dym badali, czy jak ?[/quote]

Mamy uwierzyć, że dym nie by toksyczny???

P X T
P X T
4 lat temu

[quote name=”Piotr”] Pani Poseł Zawiadomiła wszystkich posłów w regionie i zgłosiła sprawę do prokuratury.[/quote]
Dopóki prokuratorzy tkwiący w układach nie będą powymieniani co do jednego to zawiadamiania nie mają sensu. Dotychczas zawiadomienie takie może być przyczyną klęski… zawiadamiającego a nie sprawcy.
[quote name=”Redakcja PO”]Na teraz nie są znane przyczyny pożaru. [/quote]
Powinno być, że oficjalnie są nieznane, a w ramach tajemnicy Poliszynela i w ramach układów i układzików wszyscy wszystko wiedzą.
Chyba by trzeba znowu powołać komisję śledczą.

Ryszard Ochucki
Ryszard Ochucki
4 lat temu

czy można się dowiedzieć kto będzie badał przyczyny powstania tego pożaru ? Mam nadzieję że nie lokalny spec od strażaków 😉

Szewczyk dratewka
Szewczyk dratewka
4 lat temu

Pomiary zanieczyszczenia powietrza oraz gleby powinny być wykonywane nieprzerwanie przez całą akcję i całą noc, w tym również podczas dogaszania. Z czasem ciąg dymu słabnie i już nie leci tak wysoko (odlatuje) a osadza się w najbliższej okolicy. Proszę się przejechać na osadę teraz i zobaczyć co leży na ziemi, domach. Niewyobrażam sobie aby w przyszłym roku mieszkańcy tego terenu jedli „marchewkę” ze swojego ogródka…

theon
theon
4 lat temu

zacytuję : 6. Uzgodniliśmy, że Inspektor Sanepidu wraz z grupą chemiczną wykonają objazd bezpośredniej okolicy oraz dalszych miejscowości nad które wiatr pchał dym. Objechane zostały m.in. Jaroszowiec, Cieślin, Zalesie, Bydlin, Kolbark. Nie stwierdzono zagrożenia toksykologicznego.
– jakieś szczegóły tej spektakularnej misji ? Na niucha ten dym badali, czy jak ?

Młody
Młody
4 lat temu

„Kiedy przyjdą podpalić dom …” poeta pisał dalej że wróg przyszedł nocą, … a teraz w biały dzień „swoi”nazwozili do „domu” Kluczowian śmieci i odpadów podobno toksycznych no i w biały dzień kiedy mieszkańcy do Kościoła poszli to świństwo się zapaliło i dymem toksycznym okolicę oczadziło … A co na to władze – posłanka która tworzy prawo tak pisała o problemie: „Starosta wydał 3 zezwolenia, jak twierdzi, zgodnie z prawem.” i co … i nie ma mocnych na tego „swojego wroga” …

stefan
stefan
4 lat temu

[quote name=”strażak w spoczynku”]Czy jeszcze płonie? czy ktos cos wie?[/quote]
Niebo czyste,ugasili.

theon
theon
4 lat temu

[quote name=”Xyz”]Ja nie rozumiom jak pożar może wybuchnąć w niedziele kiedy nie działa moja apka alarmowa od powiatu, bo urzędnicy są w domu. Jak można wydać publiczne pieniądze na system powiadamiający o zagrożeniach, który działa tylko od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu? To równie przydatne jak zakup powiatowego tramwaju gdy nie mamy torowiska.[/quote]
– weź siedź cicho i nie podrzucaj takich pomysłów bo przeczytają, pokombinują i kupią ten tramwaj 😆 najlepiej Lamborghini 😆 i to będzie tramwaj na miarę naszych możliwości 😆

AFOne
AFOne
4 lat temu

[quote name=”adam.2017″][quote name=”kto”]Is fecit, cui prodest

Tak to tu zostawię.[/quote]

is fecit cui prodest [is fec-it ku-i prodest] (łc.)
uczynił ten, komu przyniosło to korzyść
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Żeby nie klikać po internecie[/quote]
Zaraz, to ile powiat miało kosztować to wykonanie zastępcze?
Ktoś gdzieś mówił 2,5 mln. Nieźle.

strażak w spoczynku
strażak w spoczynku
4 lat temu

Czy jeszcze płonie? czy ktos cos wie?

Xyz
Xyz
4 lat temu

Ja nie rozumiem jak pożar może wybuchnąć w niedziele kiedy nie działa moja apka alarmowa od powiatu, bo urzędnicy są w domu. Jak można wydać publiczne pieniądze na system powiadamiający o zagrożeniach, który działa tylko od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu? To równie przydatne jak zakup powiatowego tramwaju gdy nie mamy torowiska.

Iza
Iza
4 lat temu

Kampania wyborcza w toku. Przy okazji pokrzyczą, poprzepychają się kto zrobił więcej, szybciej, kto bardziej zaniedbał. Medale przypną komu trzeba. Wysypisko było i nie ma. Tymczasem nawdychamy się odpadów.

Gościowa
Gościowa
4 lat temu

No i za jednym zamachem kilka spraw załatwionych:
– nie ma problemu „wykonania zastępczego”- są oszczędności
– był problem finansowy remontu dróg powiatowych i żebranie w gminie o pieniądze – są oszczędności – nie będzie problemu ( na dzień dzisiejszy).
Brawo Ty, brawo ja !!!!!

Gosia
Gosia
4 lat temu

Taka kluczewska „ZIEMIA OBIECANA” :
— Wiesz, Goldberg się spalił dzisiaj w nocy i to zupełnie na glanc, jak Mateusz mówi…
— Dla mnie to nie nowina — odpowiedział, ziewając.
— Skąd wiedziałeś?
— Ja miesiąc temu wiedziałem, że on się potrzebuje spalić. Dziwiłem się nawet, że tak długo zwleka, przecież procentów mu nie dadzą od asekuracji.
— Miał dużo towaru?
— Miał dużo zaasekurowane…
— Bilans sobie wyrównał.
Roześmiali się obaj szczerze.
Jakieś pytania ????

adam.2017
adam.2017
4 lat temu

[quote name=”kto”]Is fecit, cui prodest

Tak to tu zostawię.[/quote]

is fecit cui prodest [is fec-it ku-i prodest] (łc.)
uczynił ten, komu przyniosło to korzyść
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Żeby nie klikać po internecie

kto
kto
4 lat temu

Is fecit, cui prodest

Tak to tu zostawię.

taki jeden
taki jeden
4 lat temu

pan starosta zamiast w Kluczach „pozamiatać”,to bawił się w drzewka, pszczółki i ptaszki..Nam piece każą wymieniać żeby starego trepa nie spalić a tu sama władza zgotowała nam toksyczne dymy do wdychania. Od stycznia podwyżka śmieciowego,to może jeszcze podatek klimatyczny wprowadzą na pokrycie akcji.

Młody
Młody
4 lat temu

[quote name=”Nat”]Co zrobili politycy, którzy byli informowani o sprawie? Nic, zupełnie nic. Jedynie Agnieszka Ścigaj zainteresowała się sprawą i walczyła o mieszkańców…[/quote]

Już nie przesadzajcie z tym upokarzającym lizusostwem bo i tak wam zaśpiewają ” a ty całuj mnie …”

alek
alek
4 lat temu

Sztab kryzysowy powołany, śmieci spalone. Czas pomyśleć o medalach i nagrodach dla naszych dzielnych służb powiatowych i ich niezwyciężonego wodza Pawła Piasnego.

Maciej
Maciej
4 lat temu

A moźe by tak w Zimniodole zrobic kolejne wysypisko śmieć ciekawe czy Pan starosta wtedy by tak olewał temat

Michał Pasternak
Michał Pasternak
4 lat temu

[quote name=”Iza”]Starosta, wójt, Wioś, posłowie, organa ścigania – kto z nich zrobił coś skutecznego w sprawie kluczewskiego nielegalnego wysypiska ? Nikt. „Dajemy im szansę. Nie da się. Nie mam kompetencji. Procedura trwa. Interweniowałam gdzie się da. …” Okazuje się, że nikt nic nie może. A może nie chce?. Wystarczyła zapałka lub dwie. Cały region w dymie. Ktoś mi zapłaci odszkodowanie za wdychanie nie wiadomo jakich trucizn ?[/quote]

Coś konkretnego zrobiła jedna osoba: poseł Agnieszka Ścigaj z ruchu Kukiz’15. Jako pierwsza zgłosiła sprawę do prokuratury, rozpoczęła prace nad zmianą przepisów, a także namówiła prokuratora generalnego do przejęcia tej sprawy.

Ryszard Ochucki
Ryszard Ochucki
4 lat temu

Przede wszystkim są państwowe inspekcje powołane by chronić nas i środowisko. Różne, wojewódzkie, powiatowe, mają struktury, procedury i budżety, I co ? Góra śmieci ich przerosła ? Łatwiej fryzjerce mandat wlepić bo nie ma 15 umywalek ? Milej jest się lansować po dożynkach i innych dniach Wolbromia ?

Kolo
Kolo
4 lat temu

[quote name=”Dyl_Sowizdrzał”]Tylko patrzeć jak zacznie się palić skład starych opon przy Rejonie Dróg Publicznych.[/quote]
Inteligeńcie to niej jest skład, czy jakieś tam wysypisko, które ktoś specjalnie podpala, żeby się pozbyć problemu (wystarczy przypomnieć sobie jak płoneły odpady w jednej firmie na terenie OFNE) tylko opony , którymi firma handluje i z tego żyje. Płoną zazwyczaj firmy które zajmują się odpadami lub takie, które chcą łyknąć ubezpieczenie. Reszta to kilka procentowe zarządzenia losu.

Iza
Iza
4 lat temu

[quote name=”Piotr”][quote name=”Iza”][quote name=”Nat”]Co zrobili politycy, którzy byli informowani o sprawie? Nic, zupełnie nic. Jedynie Agnieszka Ścigaj zainteresowała się sprawą i walczyła o mieszkańców…[/quote]
A konkretnie co SKUTECZNEGO zrobiła Pani poseł?[/quote]
Zawiadomiła wszystkich posłów w regionie i zgłosiła sprawę do prokuratury.[/quote]
Pytałam, co „skutecznego” …. 😉
..zawiadomień do prokuratury było zdajsie kilka, chociaźby starosty … Ale prokuratura nie wydała pozwoleń, nie do niej należy ich uchylenie, pilnowanie wykonania, nakazane wywózki śmieci …
Co kto skutecznego zrobił dla zlikwidowania nielegalnego wysypiska? NIKT NIC .
Nie licząc pożaru wp…

Romuald
Romuald
4 lat temu

Panie Starosto! Proszę swoimi kanałami to postępowanie zastępcze wprowadzić do kodeksu postępowania administracyjnego!

Szewczyk dratewka
Szewczyk dratewka
4 lat temu

Pobiliśmy krakowskiego smo(ga)ka….

Piotr
Piotr
4 lat temu

[quote name=”Iza”][quote name=”Nat”]Co zrobili politycy, którzy byli informowani o sprawie? Nic, zupełnie nic. Jedynie Agnieszka Ścigaj zainteresowała się sprawą i walczyła o mieszkańców…[/quote]
A konkretnie co SKUTECZNEGO zrobiła Pani poseł?[/quote]
Zawiadomiła wszystkich posłów w regionie i zgłosiła sprawę do prokuratury.

xyz
xyz
4 lat temu

Wojtek i Paweł zapraszają mieszkańców powiatu na grilla!!!

Iza
Iza
4 lat temu

[quote name=”Nat”]Co zrobili politycy, którzy byli informowani o sprawie? Nic, zupełnie nic. Jedynie Agnieszka Ścigaj zainteresowała się sprawą i walczyła o mieszkańców…[/quote]
A konkretnie co SKUTECZNEGO zrobiła Pani poseł?

Nat
Nat
4 lat temu

Co zrobili politycy, którzy byli informowani o sprawie? Nic, zupełnie nic. Jedynie Agnieszka Ścigaj zainteresowała się sprawą i walczyła o mieszkańców…

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
4 lat temu

Tylko patrzeć jak zacznie się palić skład starych opon przy Rejonie Dróg Publicznych.

Iza
Iza
4 lat temu

Starosta, wójt, Wioś, posłowie, organa ścigania – kto z nich zrobił coś skutecznego w sprawie kluczewskiego nielegalnego wysypiska ? Nikt. „Dajemy im szansę. Nie da się. Nie mam kompetencji. Procedura trwa. Interweniowałam gdzie się da. …” Okazuje się, że nikt nic nie może. A może nie chce?. Wystarczyła zapałka lub dwie. Cały region w dymie. Ktoś mi zapłaci odszkodowanie za wdychanie nie wiadomo jakich trucizn ?

Piotr
Piotr
4 lat temu

Gdzie byli posłowie z Olkusza Jacek Osuch z PiS-U i Lidia Gądek z Platformy Obywatelskiej? Wszyscy posłowie z Krakowa też byli informowani o problemie dużo wcześniej, wiedzieli o nim, a nic nie zrobili! Teraz jak doszło do katastrofy ekologicznej posypią oczywiście głowę popiołem i wytłumaczą opinii publicznej, że nic nie mogli zdziałać w tej kwestii. Jedynie Pani Poseł Agnieszka Ścigaj z Ruchu Kukiz’15 stanęła na wysokości zadania, bo od dawna alarmowała prokuraturę i urzędy w tej sprawie. Widać, że inne partie interesują się sprawami mieszkańców dopiero na pół roku przed wyborami, a tylko Pani Poseł obywatelskiego ruchu Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj pracuje dla mieszkańców Olkusza przez całe cztery lata kadencji!

theon
theon
4 lat temu

Hm, tak pomyślałem, że straż miejska mogła by sprawdzić po domach, czy ktoś coś nie pali 😀

Patryk
Patryk
4 lat temu

Znowu zacznie się przerzucanie winy. A kto działał? Jeden poseł z okręgu. Z PiSu, z PO? Nie, Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15. Reszta nie robiła nic. Ale oczywiście reszta posłów obudzi się jak będą potrzebowali naszych głosów.

Piotr
Piotr
4 lat temu

Czy to jest to nielegalne składowisko śmieci w sprawie którego interweniowała pani poseł Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj? Z tego, co pamiętam, to powiadomiła prokuraturę i wszystkich posłów z Małopolski. Lokalni włodarze twierdzili, że nic się nie da zrobić, to teraz mają katastrofę ekologiczną! 🙁