Gmina Trzyciąż w akcji „Polska Biega”
W gminie Trzyciąż ruszyła tegoroczna akcja Polska Biega. W jej ramach odbył się otwarty IV gminny bieg pn „Śladami cmentarzy wojennych pierwszej wojny światowej” . Celem akcji była popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej.
Lokalnym organizatorem biegu była Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury a honorowy patronat nad biegiem sprawował Wójt Gminy Trzyciąż Roman Żelazny. Trasa biegu, o długości 2,5 km, przebiegała przez malownicze tereny gminy i rozpoczynała się w lesie na Podchybiu a kończyła pod cmentarzem wojennym z pierwszej wojny światowej w lesie w Cieplicach. W biegu wzięło udział 52 zawodników z gminy Trzyciąż oraz gmin powiatów olkuskiego i krakowskiego . Bieg przebiegał w dwóch kategoriach. Od 13 do 16 lat oraz powyżej 16 lat. W młodszej grupie wiekowej najwyższe lokaty wywalczyli: Marzena Lipka z Suchej, Karolina Dela – z  Jangrota i Martyna Knap z Suchej oraz chłopcy: Piotr Domagała z Zadroża, Dawid Rachwał z Jangrota i Kamil Ogonek z Suchej.
W kategorii powyżej 16 roku życia dwa pierwsze miejsca zajęły panie: Anna Posmysz z Cianowic i Jadwiga Kowal z Trzyciąża zaś wśród mężczyzn najszybciej dobiegli na metę: Łukasz Kozioł z Trzyciąża, Marcin Bierlet z Kwaśniowa Górnego i Mateusz Lipka z Trzyciąża.
Źródło: www.ugtrzyciaz.itcom.pl

Gmina Trzyciąż uczestniczy w tegorocznej akcji Polska Biega. W jej ramach odbył się otwarty IV gminny bieg pn. „Śladami cmentarzy wojennych pierwszej wojny światowej” . Celem akcji była popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej.
Lokalnym organizatorem biegu była Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury, a honorowy patronat nad biegiem sprawował wójt gminy Trzyciąż Roman Żelazny. Trasa biegu, o długości 2,5 km, przebiegała przez malownicze tereny gminy i rozpoczynała się w lesie na Podchybiu, a kończyła pod cmentarzem wojennym z pierwszej wojny światowej w lesie w Cieplicach. W biegu wzięło udział 52 zawodników z gminy Trzyciąż oraz gmin powiatów olkuskiego i krakowskiego. Bieg zorganizowano w dwóch kategoriach. Od 13 do 16 lat oraz powyżej 16 lat. W młodszej grupie wiekowej najwyższe lokaty wywalczyli: Marzena Lipka z Suchej, Karolina Dela  z  Jangrota i Martyna Knap z Suchej oraz chłopcy: Piotr Domagała z Zadroża, Dawid Rachwał z Jangrota i Kamil Ogonek z Suchej.

W kategorii powyżej 16 roku życia dwa pierwsze miejsca zajęły panie: Anna Posmysz z Cianowic i Jadwiga Kowal z Trzyciąża, wśród mężczyzn najszybciej dobiegli na metę: Łukasz Kozioł z Trzyciąża, Marcin Bierlet z Kwaśniowa Górnego i Mateusz Lipka z Trzyciąża.

Źródło: www.ugtrzyciaz.itcom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze