Jerzmanowice

Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że w okresie od 15 do 18 kwietnia 2022 roku w naszym województwie doszło do 15 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 15 zostało rannych. Do pierwszego poważnego w skutkach wypadku w naszej okolicy doszło w Niedzielę Wielkanocną, w Jerzmanowicach.

Przez cały okres Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem na drogach czuwali małopolscy policjanci, których głównym zadaniem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży. Do pierwszego poważnego w skutkach wypadku w naszej okolicy doszło w Niedzielę Wielkanocną, w Jerzmanowicach.

Jak wstępnie ustalono, około godz. 18:00, 27-letni kierujący pojazdem marki Audi, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjeżdżając do rowu uderzył w betonowy przepust. On jak i jego 30-letni pasażer doznali ciężkich obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. Badanie trzeźwości kierującego wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 

Powiatowa Komenda PSP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze