Jak podała PAP, Rada Ministrów zablokowała podwyżki dla pół miliona urzędników. Policjanci, żołnierze czy urzędnicy służby cywilnej nie dostaną w 2011 roku ani złotówki więcej. Podwyżki dostaną jedynie nauczyciele. Minister edukacji Katarzyna Hall podpisała rozporządzenie gwarantujące nauczycielom 7 proc. podwyżki płac. Rozporządzenie wejdzie w życie już za kilka dni – 1 września 2010 r.
Podwyżki dla nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych prowadzonych przez gminę Wolbrom wyniosą miesięcznie ok. 65 tys. zł. Ponadto, zgodnie z obowiązującymi przepisami, gmina jest zobowiązana dostosować średnie wynagrodzenia pedagogów na poszczególnych stopniach awansu zawodowego i dodatkowo wypłacić wyrównania tym nauczycielom, którzy nie osiągnęli wymaganej przepisami minimalnej pensji.

W ubiegłym roku dodatek ten kosztował gminę ponad 83 tys. zł. Od września 2011 nauczyciele prawdopodobnie dostaną kolejną siedmioprocentową podwyżkę,  na którą organ prowadzący będzie musiał znaleźć pieniądze. MEN informuje, że rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli zakłada, iż płace nauczycieli będą wyższe o 7 proc. od kwot obowiązujących od 1 września 2009r. Od nowego roku szkolnego minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli z tytułem magistra z przygotowaniem pedagogicznym wyniosą:
– 2039 zł dla nauczyciela stażysty (133 zł więcej od stawki aktualnie obowiązującej),
– 2099 zł dla nauczyciela kontraktowego (137 zł więcej),
– 2383 zł dla nauczyciela mianowanego (156 zł więcej),
– 2799 zł dla nauczyciela dyplomowanego (183 zł więcej).
Jednocześnie MEN poinformowało, że od 1 września średnie wynagrodzenie dla nauczycieli będzie wynosić:
– dla nauczyciela stażysty: 2447 zł (160 zł więcej od stawki aktualnie obowiązującej),
– dla nauczyciela kontraktowego: 2716 zł (178 zł więcej),
– dla nauczyciela mianowanego: 3523 zł (230 zł więcej),
– dla nauczyciela dyplomowanego: 4502 zł (294 zł więcej).
MEN wypełnia w ten sposób porozumienie o siedmioprocentowej podwyżce płac, które we wrześniu ubiegłego roku podpisał z rządem największy związek zawodowy działający w oświacie – Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Źródło: www.wolbrom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze