1

Pod koniec lutego informowaliśmy o rozpoczęciu prac dotyczących porządkowania zieleni przy drodze Olkusz – Bukowno. Roboty zostały wykonane, ale na poboczach znajdują się nadal pniaki i gałęzie. Kiedy zostaną usunięte?

O wycięcie drzew znajdujących się zbyt blisko jezdni oraz przycięcie gałęzi nad drogą wielokrotnie apelowali nasi Czytelnicy. Jak już kilkukrotnie pisaliśmy, kierowcy skarżyli się, że latem po wjechaniu z nasłonecznionego odcinka drogi nie widać rowerzystów i pieszych, a zimą z kolei gałęzie uginają się pod ciężarem mokrego śniegu. Przedsięwzięciem zajęły się dwie instytucje: Zarząd Drogowy w Olkuszu administrujący traktem oraz Nadleśnictwo Olkusz, w którego gestii znajdują się tereny leśne.

– Na drodze Olkusz – Bukowno wycięto drzewa zagrażające bezpieczeństwu – to fajnie. Nikt jednak nie usuwa pniaków i gałęzi wiszących nad drogą. Kiedy prace zostaną dokończone? – napisał do nas jeden z Czytelników.

2

Z interwencją Czytelnika zwróciliśmy się do władz powiatu. – Na chwilę obecną prace te zostały zakończone, a prace w zakresie usunięcia obciętych konarów i gałęzi musiały zostać przerwane z uwagi na konieczność skierowania brygad drogowych do remontów cząstkowych nawierzchni jezdni dróg powiatowych. Konary i gałęzie drzew, które pozostały do usunięcia zlokalizowane są poza koroną drogi i nie zagrażają bezpieczeństwu jej użytkowników. Pragnę zapewnić, że po zakończeniu remontów cząstkowych zostaną one w całości usunięte – twierdzi starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

Szef powiatu zapewnia, że pracownicy Zarządu Drogowego w Olkuszu na bieżąco kontrolują odcinek tej drogi powiatowej, również w zakresie zieleni. – Jeżeli dodatkowo zajdzie konieczność usunięcia samosiejek lub dokonania cięć pielęgnacyjnych czy sanitarnych prace w tym zakresie zostaną wykonane bez zbędnej zwłoki. Jednocześnie chciałbym po raz kolejny podkreślić, że w trosce o naturalne środowisko Zarząd Drogowy w Olkuszu ogranicza wycinki zdrowych drzew, które łącznie z sąsiadującymi terenami, lasami tworzą bezcenne ekosystemy stanowiące naturalną barierę dla pyłów i zanieczyszczeń komunikacyjnych – odpowiada starosta Sobczyk, zapewniając, że prace w tym zakresie zawsze poddawane są szczegółowej analizie.

3

Na uprzątnięcie poboczy przy drodze Olkusz – Bukowno trzeba jeszcze poczekać. – Z uwagi na możliwość uszkodzenia nawierzchni jezdni przy mechanicznym usuwani pni drzew prace te nie zostały dotychczas wykonane. W tym celu niezbędne jest wynajęcie specjalistycznego sprzętu do frezowania pni, a to niestety wymaga zaangażowania środków finansowych. Zapewniam, że w momencie pojawienia się wolnych środków, które będą mogły zostać przeznaczone na ten cel, pnie będą frezowane. Proszę czytelników „Przeglądu Olkuskiego” i użytkowników drogi o cierpliwość, gdyż nie będzie to wcześniej niż pod koniec 2019 roku – dodaje starosta Bogumił Sobczyk.

4

5

6

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
kololulek Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lulek
lulek

Myślę,że pniaków mamy więcej do usunięcia.
I nie tylko przy tej drodze

kolo
kolo

[quote name=”lulek”]Myślę,że pniaków mamy więcej do usunięcia.
I nie tylko przy tej drodze[/quote]
Nie używaj słów, których znaczenia nie znasz, bo okaże się, że piszesz o sobie..
Możesz szczegóły jakieś podac? Przy której jeszcze drodze??
P.S. No to czekamy, chociaż jakaś ekipa sprząta ostatnio leżące gałęzie..

kolo
kolo

No niestety, ale nic się nie dzieje na tym odcinku..