policja

12 grudnia 2018 roku policjanci z Olkusza otrzymali informacje, że w jednym z magazynów znajdujących się w Trzyciążu, przechowywane są substancje chemiczne. Policyjny patrol potwierdził, że w budynku znajdują się pojemniki z cieczą.

Około 90 pojemników o pojemności 1000 litrów i około 96 sztuk metalowych beczek o pojemności 200 litrów. Na miejsce wezwano strażaków z PSP w Wolbromiu i Zastęp Rozpoznania Chemicznego JRG w Krakowa. Z jednego z pojemników wydobywała się niewielka ilość cieczy. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu nie stwierdzili, by ta substancja stanowiła zagrożenie chemiczne, pożarowe i radioaktywne. O sytuacji powiadomiono również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska , który 13 grudnia 2018 roku pobrał do badania próbki cieczy z kilku pojemników. Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem Prokuratora i technika kryminalistyki.

W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olkuszu z art. 183 kodeksu karmnego tj. składowania odpadów. Policjanci ustalają, kto składował te substancje i czy są one legalne.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze