Blisko 5 tysięcy sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm zabezpieczyli Policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Prewencji olkuskiej komendy. W  tej sprawie zatrzymano czterech obywateli Bułgarii: 50-letnią kobietę oraz trzech mężczyzn w wieku: 23, 47 i 52 lat, którzy usłyszeli zarzuty  wprowadzania do obrotu podróbek.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą  w toku prowadzonych czynności ustalili, że na jednym z targowisk w powiecie olkuskim  mogą być wprowadzane do obrotu handlowego produkty opatrzone podrobionymi znakami towarowymi. W środę (23.09.) podczas przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze, ujawnili cztery  stoiska,  na których sprzedający oferowali nielegalną odzież. Były to między innymi: spodnie, koszulki, bluzy, bielizna, na których widniały podrobione znaki towarowe znanych firm odzieżowych. W związku z tym procederem, mundurowi zatrzymali  cztery osoby i zabezpieczyli prawie 5 tysięcy sztuk odzieży. Towar już wstępnie wyceniono na kwotę trzystu sześćdziesięciu tysięcy złotych.

Zatrzymanym przedstawiono już zarzuty. Za obrót towarem nielegalnie oznakowanym markowymi znakami towarowymi, grozi  do 2 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze