Klucze

O tym, że policjantem się jest przez całą dobę, wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi Policji. Mundurowi  wielokrotnie w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo, m.in. wobec  nietrzeźwych kierowców. Taką postawą wykazał się policjant z Komisariatu Policji w Kluczach, który po służbie zatrzymał nietrzeźwą kobietę kierującą  skodą. Być może dzięki takiej reakcji policjanta, udało się uniknąć zagrożenia na drodze, jakie mogła stworzyć nieodpowiedzialna  50-latka.  

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (17.05 br.) po godzinie 22 w Kluczach na ulicy Zawierciańskiej. Policjant z miejscowego komisariatu, który skończył w tym dniu służbę, wracał do domu swoim  autem  i zauważył, jak jadący przed nim kierowca skody, z małą prędkością,  porusza się po drodze zygzakiem.  Po chwili kierowca skody  zjechał z drogi, przejeżdżając przez zieleniec,  a następnie zatrzymał się przed sklepem. Policjant zaniepokojony sytuacją, zaparkował tuż za skodą.  Chciał sprawdzić czy kierowca tego samochodu, nie potrzebuje pomocy.

W aucie, za kierownicą siedziała kobieta. Nie było innych osób w pojeździe. Policjant od razu przedstawił się pokazując legitymację służbową i zapytał kierującą, czy wszystko w porządku i czy nie potrzebuje ona pomocy. Bełkotliwa mowa i „chwianie się” za kierownicą, a także woń  wskazywały, że może być ona pod wpływem alkoholu. Policjant natychmiast wyjął kobiecie kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając jej dalszą jazdę.

Na  miejsce wezwał patrol policji. 50-latka podczas legitymowania była agresywna i wulgarna, nie reagowała na żadne polecenia policjantów. Nie chciała również poddać się badaniu na zawartość alkoholu. W związku z tym, że istniało podejrzenie, że może ona prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwości, policjanci zatrzymali kierującą i przewieźli ją do szpitala, gdzie pobrano jej krew do badania na zwartość alkoholu w organizmie. 50-latka trafiła na noc do wytrzeźwienia do pomieszczeń dla zatrzymanych. W sprawie wszczęto dochodzenie.

Olkuska policja przypomina!

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie ich z dróg  jest jednym z priorytetów Policji. Ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie możemy  powiadomić najbliższą jednostkę policji – również  anonimowo, dzwoniąc pod 112. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał!

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze