Olkusz

Niedawno w ramach kampanii wyborczej politycy Koalicji Obywatelskiej odwiedzili Olkusz: kandydaci do Parlamentu poruszali temat m.in. wykluczenia komunikacyjnego oraz braku inwestycji „PiS od 8 lat obiecuje tu remont dworca PKP i przez te 8 lat potrafili tylko zawiesić płachtę, żeby zakryć zniszczoną fasadę na wybory. My to zmienimy!” – deklarował w trakcie konferencji prasowej Bartłomiej Sienkiewicz.

23 września politycy KO odbyli trasę po Małopolsce: kandydaci do Sejmu RP i Senatu RP odwiedzili m.in. Skałę i Kluczem  ostatnim przystankiem było Srebrne Miasto, gdzie lider listy Koalicji Obywatelskiej do sejmu w naszym okręgu wyborczym, czyli Bartłomiej Sienkiewicz, zwrócił uwagę na zniszczony dworzec PKP. Jak mówił, PiS nie wywiązało się z obietnic jego wyremontowania.

„Jesteśmy w Olkuszu, czterdziestotysięcznym mieście, gdzie władza Prawa i Sprawiedliwości już dwa razy obiecywała remont dworca PKP. Teraz obiecuje to po raz trzeci. Tam z przodu, przed budynkiem, wisi wielka zasłona tej ruiny z napisem «Zmieniamy dworzec dla Ciebie». Oni go zmieniają już 8 lat i efektu nie widać. Jednocześnie  w tym samym Olkuszu, w filii szkoły biznesowej, w 2016 roku skończył studia Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. Ten minister, którego odpowiedzialnością jest zajęcie się tym miejscem.” – podkreślał w trakcie konferencji prasowej Bartłomiej Sienkiewicz.

„Jako poseł będę walczył o to, żeby ten dworzec został wyremontowany. Te wybory są o to, aby już władza nie kłamała i nie oszukiwała ludzi, że coś zrobi.” – deklarował polityk Platformy Obywatelskiej, przypominając przy okazji inne potknięcia przedstawicieli PiS-u w naszej okolicy: „Niedaleko stąd, w Bolesławiu, mamy obwodnicę, która się zawaliła. To też dzieło ministra Adamczyka. Wszyscy wiedzieli, że ona nie może tam powstać, bo to są grunty nie nadające się na budowę. Oni jednak ją wybudowali po to tylko, żeby ją zamknąć po dwóch miesiącach.” – przypominał były Minister Spraw Wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska.

W trakcie spotkania padło wiele gorzkich słów na temat bolączek, z jakimi muszą mierzyć się mieszkańcy takich miast jak Olkusz: wykluczenie komunikacyjne, kulejąca służba zdrowia czy bariery dla niepełnosprawnych: „Jak PiS zabiera się za naprawę czegokolwiek, to efekt jest taki, że finalnie działa to jeszcze gorzej. Przykładem jest choćby Fundusz Autobusowy. Rozwiązaniem nie jest zadłużanie państwa i wydawanie pieniędzy, które trafiają później do kieszeni ludzi powiązanych z obozem rządzącym. My mamy propozycje rozwiązań, takich jak np. obniżenie VAT-u na usługi transportowe czy projekt ustawy metropolitalnej dla Krakowa, łączącej małopolskie miasta w jeden system.” – wyliczali politycy największego opozycyjnego ugrupowania.

Dużo mówiono również na temat przyzwoitości i uczciwości w polityce: „Warto w tym kontekście wspomnieć o Agnieszce Ścigaj, osobie bez skrupułów, zmieniającej ugrupowania jak rękawiczki, tylko po to, by czerpać z tego korzyści.” – przypominał kandydat Paktu Senackiego w naszym okręgu wyborczym Grzegorz Małodobry. „Można powiedzieć, że ministrowie Jacek Osuch, Andrzej Adamczyk i Agnieszka Ścigaj zastali Polskę murowaną, a zostawiają drewnianą. Dlatego gorąco apeluję do wszystkich: 15 października nie zostawajcie w domach! Idźcie do wyborów i zagłosujcie za lepszą Polską, tak aby żaden pisowski aparatczyk nie nękał naszych matek, kobiet i dzieci. Idźcie do wyborów, żeby Polska mogła być wreszcie normalnym krajem do życia. Idźcie do wyborów i nie zostawiajcie naszej przyszłości w rękach ludzi, którzy niszczą ten kraj od środka i wystawiają nas na pośmiewisko!” – apelował z kolei lider PO w Powiecie Olkuskim Piotr Grabarczyk.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze