Powiat

Ponad 91 mln złotych dotacji na realizację inwestycji w ramach Polskiego Ładu trafi do naszych gmin i powiatu. Wyniki naboru ogłoszono w poniedziałek rano. O jakie przedsięwzięcia chodzi?

O przyznanych dotacjach poinformował wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Na briefingu prasowym obecni byli parlamentarzyści i samorządowcy z Małopolski.

Do wszystkich samorządów w naszym województwie trafi łącznie 1 mld 915 mln złotych. -Pan Premier Mateusz Morawiecki dzisiaj podpisał dokumenty zatwierdzające Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. To bezprecedensowy program, jeśli chodzi o wsparcie dla małopolskich samorządów. Gratulujemy wspólnie z małopolskimi parlamentarzystami Sejmikowi i Zarządowi Województwa Małopolskiego, bo tam trafi największa kwota w Polsce – ponad 160 mln złotych. Bardzo cieszymy się, że także Kraków, nasze królewskie miasto zyska ogromne wsparcie – będzie to ponad 134 mln złotych. Dzisiaj otwieramy nową kartę we współpracy z samorządami. Program Inwestycji Strategicznych jest spełnieniem marzeń nie tylko samorządowców, ale przede wszystkim mieszkańców – mówił wojewoda Łukasz Kmita.

Do naszych gmin i powiatu trafi łącznie ponad 91 mln złotych.

Powiatowi olkuskiemu przyznano dotację w łącznej wysokości 18 500 000,00 złotych, na modernizację ul. Biema i ul. ul. Ks. Gajewskiego oraz budowę sali w olkuskim „Mechaniku”. -To historyczna chwila dla powiatu olkuskiego. Dzięki rządowemu wsparciu, dzięki ogromnemu zaangażowaniu pana ministra Jacka Osucha oraz wojewody Łukasza Kmity, powiat olkuski sięga po – uwaga – niebagatelną kwotę 18,5 mln złotych. Kwota 13,5 mln będzie przeznaczona na budowę sali gimnastycznej wraz z łącznikiem w najstarszej szkole powiatu olkuskiego, kształcącej setki uczniów i słuchaczy. Kwota 5 mln będzie przeznaczona na przebudowę ulicy w centrum stolicy powiatu, która łączy największe osiedla, ale również powiat olkuski z gminą Krzeszowice. Ten dzień z pewnością zapisze się na kartach historii powiatu olkuskiego, bowiem nigdy wcześniej powiat olkuski nie otrzymał jednorazowo tak ogromnego wsparcia. W imieniu nie tylko Rady Powiatu w Olkuszu, ale wszystkich mieszkańców powiatu olkuskiego, chcielibyśmy serdecznie podziękować za to wsparcie – mówił podczas briefingu starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

Gmina Bolesław otrzymała 3 003 900,00 złotych na modernizację energetyczną dwóch budynków użyteczności publicznej wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej. Adaptacja budynku po Banku Spółdzielczym z przeznaczeniem na działalność Urzędu Miejskiego w Bukownie oraz rozbudowa ul. Olkuskiej – te dwie inwestycje zostały dofinansowane odpowiednio kwotami 4 165 000,00 złotych i 4 275 000,00 złotych. Gmina Klucze uzyskała dotację w wysokości 13 500 000,00 złotych na stworzenie centrum turystyki regionalnej w Dworku Dietla wraz z infrastrukturą turystyczną na Pustyni Błędowskiej.

Największą dotację spośród naszych samorządów otrzymała gmina Olkusz – 30 000 000,00 złotych na budowę całorocznego obiektu wielofunkcyjnego na terenie zrewitalizowanego Parku „Czarna Góra” wraz z modernizacją krytego basenu w SP nr 2 w Olkuszu. 5 400 000,00 złotych na budowę budynku dla potrzeb Gminnej Biblioteki i Ośrodka Animacji Gminy Trzyciąż oraz 1 330 000,00 złotych na budowę drogi gminnej wraz z mostem na rzece Dłubnia w Ściborzycach – dofinansowania na te zadania przyznano gminie Trzyciąż. 11 400 000,00 złotych – tyle wynosi dotacja na rozbudowę systemu kanalizacji sanitarnej Gminy Wolbrom.

Do poszczególnych inwestycji będziemy wracać na naszych łamach.

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mike
mike (@mike)
1 miesiąc temu

Co wy macie z tymi szmatami na twarzy. Na imprezę do dziennikarza Mazurka albo Ojca Dyrektora to się nie nadajecie. Zapewne każdy z was zażył eliksir wiecznego życia, a pomimo tego do fotek pozujecie w ścierkach na facjatach bo nie wierzę, że w miejscach pracy siedzicie w nich przez 8, a nawet więcej godzin.

Robert Czarny
Robert Czarny (@robertczarny)
1 miesiąc temu

Nie ma darmowych obiadów. Żeby komuś dać komuś innemu trzeba zabrać