Od września działa w Olkuszu Punkt Wsparcia w ramach Projektu „INES – Infrastruktura Ekonomii Społecznej w Małopolsce”. Punkt prowadzi Spółdzielnia Socjalna „OPOKA”, która ma już na swoim koncie kilka dużych przedsięwzięć.
Projekt „INES – Infrastruktura Ekonomii Społecznej w Małopolsce” jest współfinansowany z pieniędzy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem projektu jest wzmocnienie i rozwój sektora ekonomii społecznej poprzez stworzenie i funkcjonowanie profesjonalnej infrastruktury wsparcia, kreowanie przyjaznego otoczenia dla podmiotów ekonomii społecznej oraz budowanie świadomości społecznej w tym zakresie.
Projekt skierowany jest do mieszkańców Małopolski oraz podmiotów z naszego regionu, w tym spółdzielni socjalnych, spółdzielni pracy, spółdzielni inwalidów i niewidomych oraz organizacji pozarządowych prowadzących działalność gospodarczą lub odpłatną działalność statutową.

Dodatkowo ze wsparcia w ramach projektu mogą skorzystać pracownicy instytucji rynku pracy i instytucji pomocy i integracji społecznej.
Projekt realizuje Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy, Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości ZLSP, Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej oraz Małopolska Szkoła Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Jednym z najważniejszych działań jest promocja idei ekonomii społecznej w Małopolsce. Przy współpracy małopolskich podmiotów ekonomii społecznej oraz instytucji wspierających ten sektor zostanie przygotowana wizualizacja działań z zakresu ekonomii społecznej w Małopolsce. Zostaną również zorganizowane konferencje, seminaria oraz targi promujące ideę ekonomii społecznej. Istotnym produktem projektu będzie publikacja poświęcona przedsiębiorczości społecznej w Małopolsce oraz wsparciu podmiotów ekonomii społecznej. W celu bardziej intensywnego dotarcia do opinii publicznej zostanie zorganizowana kampania promująca działalność i produkty przedsiębiorstw społecznych oraz będzie wydawany biuletyn w formie elektronicznej, poświęcony wsparciu ekonomii społecznej w Małopolsce. Wortal ekonomii społecznej  zaopatrzony zostanie w osobną podstronę dedykowaną przedsięwzięciom ekonomii społecznej w regionie.
W ramach projektu można skorzystać z następujących form wsparcia:
– usług prawnych, księgowych i marketingowych skierowanych do podmiotów ekonomii społecznej;
– doradztwa indywidualnego skierowanego do osób fizycznych;
– szkoleń z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w formie spółdzielni;
– szkolenia „Akademia Zarządzania Spółdzielnią”;
– szkolenia „Akademia Przedsiębiorczości Społecznej”;
– usług wspierających rozwój partnerstwa na rzecz ekonomii społecznej w Małopolsce;
– promocji ekonomii społecznej i zatrudnienia w sektorze es Infrastruktura Wsparcia Ekonomii Społecznej w Małopolsce:
– Centrum Spółdzielcze;
– Centrum Przedsiębiorczości Społecznej;
– 4 Punkty Wsparcia

Punkt Wsparcia w Olkuszu obejmuje swoim zasięgiem subregion zachodni, a więc powiaty: chrzanowski, oświęcimski, olkuski i wadowicki. Punkt będzie działał do końca marca 2012.

Godziny otwarcia:
poniedziałek, czwartek, piątek, godz. 9.30 – 13.30
wtorek, środa, godz. 13.30 – 17.30

Dane kontaktowe:
Agata Swędzioł
Koordynator Punktu Wsparcia – Spółdzielnia Socjalna „OPOKA”
ul. Sławkowska 18, 32-300 Olkusz
tel. (32) 754-34-60 fax. (32) 754-65-26
e-mail: pw_olkusz@interia.pl

Więcej informacji na stronie http://spoldzielnie.org.pl/

Źródło: http://www.stowarzyszenie-klucz.pl/news/Punkt-Wsparcia-w-ramach-Projektu-INES-juz-dziala-w-Olkuszu.html

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze