W tym roku samorząd gminy Trzyciąż pozyskał na remonty dróg dojazdowych do pól środki budżetu Województwa Małopolskiego w wysokości 138 063 zł. Dzięki dotacji udało się zrealizować remont aż czterech odcinków dróg, mimo, iż pierwotnie planowano tylko trzy. Wszystkie zostały już wykonane i odebrane.

Gmina Trzyciąż złożyła wniosek i otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Małopolskiego, związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych, na modernizację trzech odcinków dróg: 375-metrowego odcinka utwardzonej tłuczniem ul. Szkolnej w Trzyciążu; zniszczonej asfaltowej drogi gminnej Zadroże – Kamieniec (285 m) oraz 75 m odcinek tłuczniowej drogi w Małyszycach k. Baranka. Po rozstrzygnięciu przetargu, który wygrała spółka Boltech z Bukowna, z ofertą opiewającą na kwotę 212 406,29 zł i okresem gwarancji 120 miesięcy na wykonanie wszystkich trzech zadań, okazało się, że powstały oszczędności, które za zgodą Zarządu Województwa Małopolskiego można było przeznaczyć na kolejny remont. Wójt Roman Żelazny zdecydował, że będzie to 426-metrowy odcinek zniszczonego asfaltu w Zagórowej – Parceli.

Na wszystkich czterech odcinkach dróg, które służą już rolnikom jadącym maszynami rolniczymi oraz innym kierowcom, wykonana została częściowa wymiana podbudowy z kruszywa łamanego, nakładka z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych oraz utwardzenie poboczy tłuczniem kamiennym.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze