Powiat

Zbliżają się Bożego Narodzenia, a to oznacza, że tradycyjnie w miejscowych sklepach odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego powiatu. Do akcji może włączyć się każdy!

To już kolejna edycja wspólnego przedsięwzięcia Centrum Wolontariatu działającego przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym „Res Sacra Miser” oraz Banku Żywności w Krakowie.

„To naprawdę wzruszające i zarazem budujące, że nawet w tych trudnych czasach ludzi dobrej woli nie brakuje. Nasze zbiórki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy chcą dzielić się z innymi. Każdy, nawet najdrobniejszy gest, to tak naprawdę ogromna pomoc. Zachęcamy do udziału w zbiórce. Dzięki Wam wiele osób będzie mogło mieć godne święta.” – mówi koordynatorka akcji Janina Lenarczyk.

Jak zawsze, nieocenioną pomoc przy świątecznej zbiórce niosą uczniowie ze Szkolnych Kół Wolontariatu z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu, Zespołu Szkół Nr 4 w Olkus¨, I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zedermanie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chechle: to oni będą dyżurować przy specjalnie oznakowanych koszach, gdzie kupujący będą mogli zostawić swoje zakupy.

Żywność na święta będzie można podarować potrzebującym w następujących sklepach: PSS Społem – sklep Supersam; PSS „Społem” Delikatesy, PSS „Społem” Pod Stylową, PSS „Społem” Smak – przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu; Lewiatan przy ul. Mickiewicza oraz al. 1000-lecia w Olkuszu, wszystkie „Biedronki” w Olkuszu, „Biedronki” w Kluczach i w Jerzmanowicach, „Lidl” przy ul. Sławkowskiej i ul. Jana Pawła II w Olkuszu, Delikatesy Centrum przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu oraz „Stokrotka” przy ul. Krasińskiego w Olkuszu.

Przypominamy, że tego typu zbiórki organizowane są dwa razy w roku: przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze