Smacznym popołudniem, zorganizowanym w Domu Wiejskim w Małobądzu zakończono realizację projektu pn. „W ekologicznym ogródku”, jaki wespół z Kołem Gospodyń Wiejskich Małobądz- Krze realizowało Centrum Kultury w Bolesławiu.
Przypomnijmy, że gospodynie otrzymały 3 tys. zł. na projekt dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej w Kluczach. Za pieniądze udało się wyposażyć gospodynie w naczynia i kuchenne przybory, w których powstawać będą dalsze smakowite, acz przygotowane wyłącznie z ekologicznych warzyw i owoców, potrawy.

Podczas sobotniego popołudnia goście Domu Wiejskiego mieli okazję spróbować potraw przyrządzonych na bazie warzyw wyhodowanych w ogródkach gospodyń. Wszystko wyglądało niezwykle apetycznie i tak samo smakowało! Imprezę wzbogaciły przyśpiewki oraz wystawa warzyw i owoców, pochodzących z ekologicznych, pobliskich ogródków. Wystawę dopełniały warzywa i owoce misternie wykonane przez członkinię koła – Marię Sikorę, techniką szydełkową.
Spotkanie stało się także okazją do gratulacji z okazji pomyślnej realizacji projektu i wzajemnej współpracy, jakie dyrektor Centrum Kultury, Barbara Rzońca złożyła na ręce przewodniczącej Koła, Teresy Liszki.
– Zarówno ja, jak i moje koleżanki z Koła bardzo się cieszymy z uzyskanej dotacji i z możliwości realizacji całego projektu. Korzystając z okazji chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy sprawili, że udało się wykonać wszystkie założenia: moim koleżankom z koła, pani Jadzi Sienkiewicz, mieszkańcom oraz Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu na czele z panią dyrektor Barbarą Rzońcą. Zadowolone jesteśmy tym bardziej, że wszystkim tak smakują przygotowane przez nas potrawy– mówiła Teresa Liszka, przewodnicząca Koła.

Źródło: www.centrumkultury.gminaboleslaw.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze