1 Maja

Późną jesienią, a właściwie już zimą ubiegłego roku udało się w dość trudnych warunkach zakończyć w wydłużonym przez Wojewodę Małopolskiego terminie modernizację drogi powiatowej 1144 K od drogi nr 794 Wolbrom – Wierzchowisko na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 794 do ul. Brzozowskiej w Wolbromiu, czyli na ul. 1 Maja w Wolbromiu.  Zarząd Drogowy w Olkuszu dokonał niedawno  przeglądu gwarancyjnego wykonanych robót i zlecił wykonawcy remontu usunięcie uwidocznionych usterek i wad. Wykonawca, kończący roboty w zastępstwie za firmę Eurovia Polska S.A, która wycofała się z realizacji zadania, rozpoczął już gwarancyjne poprawki.

Zagrożona utratą dofinansowania z budżetu państwa w ramach ubiegłorocznych „schetynówek”, oczekiwana od lat modernizacja ul. 1 Maja w Wolbromiu, zakończyła się pomyślnie. Pomimo wycofania się kilka tygodni po rozpoczęciu robót z wykonania zadania firmy Eurovia Polska S. A. udało się inwestorowi, czyli powiatowi olkuskiemu znaleźć wykonawcę zastępczego i zdążyć z remontem w wymaganym, specjalnie przedłużonym terminie.

Po dokonaniu wiosennego przeglądu wykonanych prac, zarządca drogi, czyli powiat olkuski, wskazał wykonawcy konieczność kilku napraw gwarancyjnych, m. in. poprawy robót brukarskich w niektórych miejscach na ciągach pieszych, regulację wysokości części urządzeń infrastruktury podziemnej oraz uporządkowanie i zagospodarowanie fragmentów pobocza, gdzie będą zieleńce.

Ekipy wykonawcy wyrównują nawierzchnię z kostki na niektórych fragmentach chodników i posypują powierzchnię piachem, który wypełni szpary pomiędzy elementami, prawidłowo je stabilizując. Równocześnie miejsca, gdzie obok jezdni nie będzie chodników i utwardzonych miejsc parkingowych, uzupełniane są humusem, na którym zostanie posiana trawa. Konieczne będzie także wyrównywanie do poziomu jezdni zapadniętych lub wystających zanadto studzienek kanalizacyjnych, które powodują nierówności, zgłaszane przez kierowców.

ul. 1  Maja 

 

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
To nie okręt.jażałosneKoszowy. Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
To nie okręt.
To nie okręt.

Olkuszanin -Jerzy Skoczylas,ikona Elity,porzucił PO.www.niezalezna.pl

ja
ja

Ciekawe ile trzeba będzie zapłacić Eurovii za rozwiązanie umowy z winy inwestora?

żałosne
żałosne

[quote name=”Koszowy.”]Rynek szpeci słupek po urwanym koszu na śmieci.I co mi zrobicie?[/quote]
Jeżeli chwalisz się, że zniszczyłeś kosz? No cóż, możemy tylko pożałować i liczyć, że zmądrzejesz…

Koszowy.
Koszowy.

Rynek szpeci słupek po urwanym koszu na śmieci.I co mi zrobicie?