ekonomik pomaga

Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana już nie pierwszy raz angażuje się w pomoc chorym dzieciom. Tegoroczna akcja nazwana przez organizatorów „Trzy akordy dobroci” jest już ósmym z kolei przedsięwzięciem, które tym razem ukierunkowano na pomoc 8-letniej Marcie cierpiącej na nowotwór. Tradycyjny koncert, tym razem zostanie wsparty zbiórką pieniędzy w szkołach i olkuskich parafiach.

Problemy zdrowotne Marty zaczęły się pod koniec ubiegłego roku. Tata samotnie wychowujący dziewczynkę zaobserwował na jej prawym oku niepokojącą zmianę. W wyniku konsultacji lekarskich, 8-latka została zakwalifikowana na operację w Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach. Badanie histopatologiczne wykazało guza powieki dolnej, więc dziewczynka została skierowana na Oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii GCZD w Katowicach. Mała pacjentka rozpoczęła już chemioterapię.

Z roku na rok zainteresowanie koncertami charytatywnymi organizowanymi przez ZS nr 3 rośnie. Tym razem pomysłodawcy akcji dobroczynnych postanowili wzmocnić zasięg swoich działań, nie ograniczając się jedynie do stacjonarnego koncertu muzycznego. 9 marca w I, II i IV Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół nr 4 i Gimnazjum nr 3 odbyła się zbiórka funduszy przeprowadzona wśród uczniowskiej społeczności. Drugim punktem pozyskania środków na walkę Marty i jej taty z groźną chorobą, będzie kwesta prowadzona przy trzech olkuskich parafiach. W niedzielę 22 marca przy wyjściu z kościołów św. Andrzeja Apostoła, św. Maksymiliana Kolbego i Dobrego Pasterza, pojawią się wolontariusze ze skarbonami. Wszystkie zebrane środki trafią do jednej puli, którą zamknie suma zebrana podczas tradycyjnego koncertu, jaki w tym roku odbędzie się 18 kwietnia o godz. 12:30 w sali widowiskowej olkuskiego MOK-u.

W kwietniu na scenie, oprócz zaprzyjaźnionych ze szkołą artystów, wystąpi również formacja „The King’s Friends” – zespół wykonujący utwory Elvisa Presleya, który mieszkańcom miasta dał się już poznać podczas ubiegłorocznych Dni Olkusza.

www.facebook.com/ekonomikpomaga – pod tym odnośnikiem do konta „pomagającego Ekonomika” na facebooku, znajdziecie Państwo wspomnienia z dotychczasowych akcji, sylwetki młodych osób jakim udało już się pomóc, a także informacje jak zdobyć bilety na kwietniowy koncert dla Marty. Już teraz zachęcamy do pomocy, pamiętając, że w walce o zdrowie liczy się każda złotówka.

MARTA – dane do przelewu:
Fundacja ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
Warszawa 02-460, Daimlera 2
ING Bank Śląski nr konta: 68 1050 0099 6781 1000 1000 0431
Tytułem: Dla Marty Koncert Charytatywny ZS nr 3 w Olkuszu

Fot. „Ekonomik pomaga”

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze