Szycie maseczek przez mieszkańców, finansowa i rzeczowa pomoc ze strony instytucji oraz firm, sąsiedzka pomoc dla seniorów i samotnych osób – inicjatyw tego rodzaju w dobie pandemii jest coraz więcej. W walkę z koronawirusem angażują się także radni z terenu naszego powiatu.

Miejscy radni w Bukownie przekazali ponad 11 tys. złotych z marcowych diet na zakup środków ochrony osobistej oraz środków do dezynfekcji. Trafiły one m. in. do Nowego Szpitala w Olkuszu, NZOZ MEDBUK w Bukownie, a także Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bukownie, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Bukownie oraz Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bukownie.

Swoje diety na walkę z koronawirusem przekazali także wiceprzewodniczący Rady Gminy w Bolesławiu Bartłomiej Prychodko oraz radna powiatowa Barbara Rzońca. Środki trafiły na konto Nowego Szpitala w Olkuszu, z przeznaczeniem na zakup środków ochrony dla pracowników, płynów do dezynfekcji lub sprzętu medycznego. Radni informują jednocześnie o możliwości wpłat na konto  Nowego Szpitala z dopiskiem COVID-19 lub ze wskazaniem szczegółowego celu (np. SOR, konkretny oddział lub sprzęt).

-Wszystkie ręce na pokład. Trzeba zadbać, aby pracownicy szpitala i pacjenci byli należycie chronieni. Zachęcamy wszystkich do pomocy finansowej i propagowania naszej akcji – apelują Barbara Rzońca i Bartłomiej Prychodko.

We wtorek z pomysłem zakupu respiratora zwrócił się do samorządowców radny powiatowy i były starosta Paweł Piasny. -Kupmy respirator! Radni Ziemi Olkuskiej – jedna dieta. Włodarze powiatu i gmin – równowartość diety Przewodniczącego. Kto za? – czytamy na fejsbukowym profilu Pawła Piasnego.

Zostań koronabohaterem! Angażujecie się w pomoc potrzebującym w czasie pandemii? Szyjecie maseczki, robicie zakupy seniorom, wyprowadzacie psy sąsiadom, a może organizujecie inne akcje? Piszcie do nas – redakcja @przeglad.olkuski.pl lub na www.facebook.com/przegladolkuski! Chętnie opiszemy Wasze inicjatywy!

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o