Piłsudskiego 2 Kopiowanie

Najpewniej już 31 sierpnia  rozpocznie się oczekiwany przez wielu mieszkańców remont chodnika przy ul. Piłsudskiego w Wolbromiu. Przetarg na wykonanie prac, który rozstrzygnął ostatnio Powiat Olkuski wygrała firma „Krystyna” Krystyny Soleckiej z Wolbromia. Do postępowania przystąpiło 6 firm, a zwycięska oferta opiewa na kwotę 72758,95 zł, z czego połowę – zgodnie z umową pomiędzy burmistrzem i starostą –  pokryje Gmina Wolbrom.

Umowa z wykonawcą została podpisana, dokonano też przekazania placu budowy. Ekipy remontowe wejdą w teren 31 sierpnia. Ponieważ pobocze przy tym chodniku jest lubianym miejscem postojowym parkujących w centrum, kierowcy powinni przewidzieć, że na czas remontu trzeba będzie zaparkować w innych miejscach, np. na nowym parkingu powstałym na miejscu dworca autobusowego. Trzeba też liczyć się z możliwymi utrudnieniami komunikacyjnymi wzdłuż ul. Piłsudskiego. Na szczęście naprawiany będzie tylko chodnik po stronie wschodniej, gdyż ten po drugiej stronie jezdni był naprawiany wcześniej.

Starania o dokonanie oczekiwanej podobnie jak remont chodnika renowacji nawierzchni ul. Piłsudskiego również mają duże szanse na szczęśliwy finał. Po 1 stycznia 2016 ulica ta przejdzie na własność gminy Wolbrom i doprowadzenie tego ważnego ciągu komunikacyjnego do porządku stanie się priorytetem.

Po zaplanowanych na pierwszy weekend września Dniach Wolbromia ma rozpocząć się także remont powiatowego odcinka ul. Leśnej w Wolbromiu, czyli 1145K na odcinku od ul. Skalskiej do ul. Sportowej. Ogłoszony przez Powiat przetarg na wykonanie tego zadania został już zamknięty, a komisja przetargowa ocenia właśnie złożone oferty. Połowa kosztów tego  remontu również będzie sfinansowana z budżetu Gminy Wolbrom. Pozostała, gminna część tej ulicy była remontowana w ubiegłym roku z dofinansowaniem z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. schetynówek.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sexiflexi
sexiflexi
8 lat temu

Panie Szczepankiewicz nie wyzywaj pan od ciuli bo sam pan cos takiego w gaciach masz dobra,

kefir
kefir
8 lat temu

[quote name=”kubapeowiec”]Na jednym z portali krakowskich ukazała sie informacja o tym ze nasza Lidzia prawdopodobnie zostanie wycofana z wyborów do sejmu , gdyby tak było była by to duża porażka Lidzi , strata niewyobrazalna[/quote]
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

fachowcy dwaj
fachowcy dwaj
8 lat temu

” Takich ciuli co tak zaprojektowali i zatwierdzili posadowienie słupa to bym w ciągu pięciu minut pozbawił prawa do wykonywania zawodu.[/quote]”
Nie trzeba ich szukać. Nadal pracują w gminie i dalej tak robią. To samo jest na Miechowskiej itp.

lisekcytrusek
lisekcytrusek
8 lat temu

Takie idiotyzmy to tylko w Wolbromiu lub w Olkuszu, wstawić słup elektryczny w środku o szerokości trochę ponad metr chodniku. Takich ciuli co tak zaprojektowali i zatwierdzili posadowienie słupa to bym w ciągu pięciu minut pozbawił prawa do wykonywania zawodu.

Gość123
Gość123
8 lat temu

Do przetargu stałneło 10 firm, firma ma 40 dni na wykonanie inwestycji

atom
atom
8 lat temu

Mam nadzieje, że ja wycofają.

kubapeowiec
kubapeowiec
8 lat temu

Na jednym z portali krakowskich ukazała sie informacja o tym ze nasza Lidzia prawdopodobnie zostanie wycofana z wyborów do sejmu , gdyby tak było była by to duża porażka Lidzi , strata niewyobrazalna

Jan
Jan
8 lat temu

Mam nadzieje, ze wyrobia się przed zima?