Powiat

W środę 17 maja Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu młodszy inspektor Jarosław Klich, w obecności kadry kierowniczej i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, wręczył komisarzowi Tomaszowi Mosurowi rozkaz powołania na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Olkuszu młodszemu inspektorowi Jarosławowi Klichowi przez dowódcę uroczystości podkomisarza Marcina Kwietnia, po czym został wprowadzony sztandar Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Podczas uroczystości szef olkuskiej policji przywitał się z uczestnikami i podziękował Komendantowi Wojewódzkiemu Policji nadinspektorowi Michałowi Ledzionowi o powołanie na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu komisarza Tomasza Mosura: „Serdecznie dziękuję Panu Generałowi o przychylenie się do mojego wniosku o powołanie na to stanowisko komisarza Tomasza Mosura…”.

Podczas swojej przemowy komendant zwrócił się do zgromadzanych słowami wdzięczności i wielkiego uznania dla zastępcy: „Tomasz Mosur pracuje od 20 lat. Zawsze bardzo rzetelnie, ale przede wszystkim odpowiedzialnie wykonywał swoje obowiązki. Profesjonalnie nadzorował pion prewencji – jako Naczelnik Wydziału Prewencji a wcześniej jako zastępca i kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Potrafi dowodzić zespołem, zachowując przy tym wysoki poziom kultury osobistej. To cecha bardzo istotna dla osób, które piastują wysokie stanowiska w Naszej organizacji. Zarówno ja, jak i wszyscy obecni mogliśmy liczyć na pomoc i wsparcie, na cenne wskazówki i uwagi. Komisarz Tomasz Mosur nie boi się podejmować trudnych decyzji. Zawsze angażował się w realizację takich zadań”.

Młodszy inspektor Jarosław Klich życzył także swojemu zastępcy sukcesów oraz powodzenia na nowym stanowisku. Z kolei nowo powołany I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu w swoim przemówieniu podziękował za wyróżnienie i zaufanie: „To dla mnie ogromne wyróżnienie współkierować jednostką, z którą jestem związany od początku swojej służby…. Postaram się nie zawieść i kredyt zaufania zobowiązuje się spłacić w całości. Chciałem podziękować także kadrze kierowniczej, a za Waszym pośrednictwem podległym policjantom i pracownikom cywilnym, za to w jakim sposób przyjęliście mnie na tym stanowisku… Chciałbym kontynuować działania mające na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu olkuskiego. Zapewniam, że wszelkie decyzje podejmowane będą przeze mnie z osobistą odpowiedzialnością, dbając przy tym o honor oficera Polskiej Policji”. 

Komisarz Tomasz Mosur jest absolwentem Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, a w roku 2019 ukończył studia zawodowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął natomiast 25 lipca 2003 roku. Wiedzę i doświadczenie zdobywał służąc w pionie prewencji.

KPP Olkusz
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze