Wolbrom

Zawodnicy reprezentujący 6 klubów z Małopolski wzięli udział w dorocznym majowym Wolbromskim Turnieju Dzieci w Judo, który zorganizował UKS Judo Wolbrom. Zawody są zazwyczaj nie tylko sprawdzianem dla najmłodszych judoków, ale także znakomitą okazją do integracji lokalnego środowiska związanego z klubami. Podobnie było i tym razem.

Na wolbromskich matach w niedzielę 21 maja br. obok zawodników UKS Judo Wolbrom wystąpili reprezentanci MOSIR BOCHNIA, TS Wisła Kraków, ASW Judo Jasło, UKJ Centrum Kocmyrzów-Luborzyca oraz UKS JUDO KING Wieliczka.

Wśród medalistów znalazło się sześcioro reprezentantów gospodarzy: Dominik Misiek – 1 miejsce w kategorii U9 (roczniki 2015 – 2016) do 20 kg, Szymon Szumny – 1 miejsce w kategorii U13 (roczniki 2011 – 2012 ) do 28 kg, Krzysztof Sałek – 1 miejsce – U13 do 30 kg, Jakub Biedroń 1 miejsce – U13 do 33 kg, Nikola Sojka 2 miejsce – U13 do 52 kg i Michalina Nowak 3 miejsce – U13 do 44 kg.

W organizację dorocznego turnieju dla dzieci mocno angażują się rodzice i klubowi działacze, słusznie uznając imprezę, za jedną z ważniejszych okazji do rywalizacji z kolegami z konkurencji i nabywania doświadczenia przez początkujących zawodników poszczególnych klubów. W Wolbromiu judocy mają znakomite warunki do startu, ale i odpoczynku – sprzyja temu profesjonalna hala z trzema matami oraz piękne otoczenie parku przy Domu Kultury. W tym roku sprzymierzeńcem była także piękna pogoda.

Gratulujemy zawodnikom i organizatorom udanego turnieju i życzymy powodzenia w kolejnych!

Zdj. UKS Judo Wolbrom0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze