8

Do groźnego pożaru doszło wczoraj w Karczmie „Bida” w Bolesławiu. Palił się dach lokalu. Akcja gaśnicza trwała wiele godzin. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Olkuska straż pożarna dostała zgłoszenie tuż po godz. 15.00. Na miejscu pracowało ponad 30 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu olkuskiego i około 120 strażaków. Do pomocy przybyły też wozy PSP z Krakowa. -Pomagała nam również 30-osobowa grupa kadetów ze Szkoły Aspirantów w Krakowie – mówi st. kpt. Grzegorz Szczepara, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Olkuszu.

3

Pożar, jaki wybuchł w „Bidzie” strażacy nazywają ukrytym. – Był on trudny do zlokalizowania i ugaszenia, ponieważ rozwijał się w przestrzeni pomiędzy podbitką a drewnianym gontem, gdzie znajdowały się również warstwy desek, papy i wełny mineralnej stanowiącej izolację. Łącznie spaliło się około 450 mkw. dachu, którego całkowita powierzchnia to około 1500 mkw. Na dzień dzisiejszy nie podajemy przyczyny pożaru, jest to trudne do ustalenia. Po oszacowaniu strat wiadomo, że spaleniu uległo mienie o wartości około 400 tys. złotych – dodaje st. kpt. Szczepara. Żadnej z 24 osób obecnych w lokalu w trakcie wybuchu pożaru nic się nie stało.

Akcja strażaków zakończyły się tuż przed północą. Decyzją komendanta do rana nad pogorzeliskiem czuwali strażacy – ochotnicy z OSP Bolesław.

.Fot. z pożaru PSP Olkusz

1

5

10

2

4

6

7

9

bida pożar 2

bida pożar 3

bida pożar 4

bida pożar 5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kajtek
kajtek
5 lat temu

spaliła sie bida ostała ino nędza. Ale to nie pierwszy pożar i pewnie nie ostatni patrząc na architekture tej bidy.

NIENiezależna.pl
NIENiezależna.pl
5 lat temu

[quote name=”absurd”]Relacja na żywo z pożaru, relacja na żywo z wypadku, pobicia, gwałtu, sekcji zwłok, nieudanej operacji itp. to poziom dzisiejszych mediów i odbiorców. To coś co nas podnieca. Po prostu Igrzyska Śmierci. Żałosne….
Najlepiej by było gdyby zapowiedź pożaru ukazała się dzień wcześniej.
Z drugiej strony badania czytelnictwa wskazują, że przeczytanie ze zrozumieniem artykułu dłuższego niż kilka zdań to poważny problem jest dla wielu.[/quote]
Tak.Zgadza się.Masz problem.Ale to nie to forum.

absurd
absurd
5 lat temu

Relacja na żywo z pożaru, relacja na żywo z wypadku, pobicia, gwałtu, sekcji zwłok, nieudanej operacji itp. to poziom dzisiejszych mediów i odbiorców. To coś co nas podnieca. Po prostu Igrzyska Śmierci. Żałosne….
Najlepiej by było gdyby zapowiedź pożaru ukazała się dzień wcześniej.
Z drugiej strony badania czytelnictwa wskazują, że przeczytanie ze zrozumieniem artykułu dłuższego niż kilka zdań to poważny problem jest dla wielu.

P X T
P X T
5 lat temu

Stawiam, że przyczyną była instalacja elektryczna i larwy owadów żerujących w drewnie. Otóż kable elektryczne nawet w nowoczesnych igelitowych izolacjach, ale przebiegające w bezpośrednim sąsiedztwie drewnianych konstrukcji drewnianych są narażone na poważne uszkodzenia jeśli w bezpośrednim ich sąsiedztwie żerują larwy najgroźniejszego w takim środowisku spuszczela pospolitego. Potrafią poszatkować izolację że aż trudno uwierzyć. Są jeszcze chrząszcze z rodziny kołatków ale nie jestem pewien czy one akurat atakują materiał izolacyjny kabli przy okazji pałaszowania drewna bo spuszczel włazi nawet do sklejki w której jest przecież obecny klej. Wbrew opiniom to nie korniki bo drewno takich konstrukcji jest dla nich zbyt suche. Spuszczel po przepoczwarzeniu z larwy potrafi się wydostać z deski nawet przez gruby gumolit. Najlepiej rozwija się w temperaturze 28-30 st. C (nagrzana konstrukcja dachowa to idealne warunki dla spuszczela), ale w stanie hibernacji jest w stanie przetrwać srogie mrozy.

you
you
5 lat temu

[quote name=”valdez76″]Zdjęcia po pożarze. Rmf24, Gazeta Krakowska miała filmiki prawie na żywo.Brawo dla Przeglądu.Ważniejsza była msza w Chechle,nie ujmując,też ważna.No i 100 OSP Imbramowice! A tam się pali….Porażka totalna.Mieszkasz w Olkuszu i okolicach a dowiadujesz się o różnych rzeczach z innych nie lokalnych mediów. I to nie jest pierwszy raz..Zlot x.relacja po zlocie,zlot y,relacja po zlocie.A może ktoś chciałby uczestniczyć?To więc się pisze kilka dni wcześniej o tym redaktorki z Bożej Łaski i Redaktor.Wstyd i tyle.[/quote]

Zgadzam się z Tobą w 100% pismaki z Przeglądu są opóźnieni. Wiele ważnych informacji dowiadujemy się z np. Gazety Krakowskiej, brak profesjonalizmu na całej linii. Pozdrawiam

Romuald
Romuald
5 lat temu

Przecież opisywana sytuacja nie dodaje splendoru zarówno Piasnemu jaki Piaśnikowi. Dlaczego więc się dziwicie, że dziennikarzyny, będący na ich garnuszkach temat odpuścili. Zwróćcie uwagę, że przy szczurze przy śmieciach w Kluczach, również nasi lokalni rządzący nie byli chętni zrobić sobie zdjęcia.

valdez76
valdez76
5 lat temu

Zdjęcia po pożarze. Rmf24, Gazeta Krakowska miała filmiki prawie na żywo.Brawo dla Przeglądu.Ważniejsza była msza w Chechle,nie ujmując,też ważna.No i 100 OSP Imbramowice! A tam się pali….Porażka totalna.Mieszkasz w Olkuszu i okolicach a dowiadujesz się o różnych rzeczach z innych nie lokalnych mediów. I to nie jest pierwszy raz..Zlot x.relacja po zlocie,zlot y,relacja po zlocie.A może ktoś chciałby uczestniczyć?To więc się pisze kilka dni wcześniej o tym redaktorki z Bożej Łaski i Redaktor.Wstyd i tyle.

Słowiki
Słowiki
5 lat temu

Pełna relacja na żywo https://www.facebook.com/puls.olkusza/