Klucze

W kluczewskim „Dworku nad Rozlewiskiem” odbywa się dwudniowa narada szkoleniowa pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Małopolski. Spotkanie zainaugurowano uhonorowaniem zasłużonych pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krakowie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olkuszu.

Odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę wręczał wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Uhonorowano ośmioro pracowników inspekcji sanitarnej za zasługi w działalności na rzecz ochrony i bezpieczeństwa zdrowia publicznego oraz za zaangażowanie w walce z epidemią COVID – 19.

– Od pierwszych chwil, kiedy przyszło nam się mierzyć z epidemią koronawirusa, stacje sanitarno-epidemiologiczne w Małopolsce obciążone były zadaniami wymagającymi pełnej mobilizacji. Można powiedzieć, że uruchomiliśmy wówczas „gorącą linię” szybkiej współpracy i bieżącej wymiany informacji. Ten stan pracy w podwyższonej gotowości i skumulowanych wyzwań trwał ponad dwa lata. Dzisiejsze odznaczenia to symboliczne podziękowanie od wszystkich Małopolan, którzy byli przez Państwa otaczani opieką właśnie w tym najtrudniejszym czasie mierzenia się z niewidzialnym i nieprzewidywalnym przeciwnikiem, jakim jest koronawirus. Kolejne miesiące wzrostów liczby zachorowań na COVID-19 stawiały przed administracją rządową i innymi strategicznymi podmiotami szereg wyzwań. Chcąc się z nimi mierzyć i efektywnie im sprostać, konieczne było pełne zaangażowanie i podejmowanie często ponadstandardowych działań. Dziękuję za tę służbę na straży zdrowia publicznego i bezpieczeństwa epidemicznego, jaką z oddaniem wykonywali pracownicy i kadra zarządzająca stacji sanitarno-epidemiologicznych z Małopolski – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Srebrne Krzyże Zasługi otrzymały: Anita Orzeł – Nowak (WSSE Kraków) oraz Katarzyna Kamionka i Agata Kula (PSSE Olkusz).

Jagoda Leka – Wroniecka, Aleksandra Piątek, Daria Cieślik – Rutkowska, Ewelina Bączek, Joanna Kaczmarska – Marzec z PSSE w Olkuszu uhonorowano Brązowymi Krzyżami Zasługi.

– Pierwsza na pomoc Śląsku ruszyła Małopolska. Te osoby, które tu zostały wymienione, ruszyły tam podczas pierwszej fali pandemii  razem z inspektor Agatą Knapik. Był to pierwszy oddział, który pomagał na Śląsku. Dziękuję raz jeszcze za ogrom pracy i zaangażowania – przypomniał Jarosław Foremny, Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Zanim zebrani inspektorzy sanitarni rozpoczęli merytoryczną część szkoleniowej narady, pod ich adresem popłynęło wiele ciepłych słów od przybyłych na uroczystość gości.

– Bez wątpienia wszystkie służby – policja, straż pożarna, pogotowie, wykonały ogromną pracę  w czasach pandemii. Ale to, co wy zrobiłyście jest bezprecedensowe, niezwykłe i zasługuje na najwyższy szacunek i uznanie – tak zwrócił się do pracownic Sanepidu starosta olkuski Bogumił Sobczyk. – Podejmowany każdego dnia i każdej nocy wysiłek był ogromny. Chcielibyśmy wszystkim pracownikom gorąco podziękować, a szczególnie jedynej, niezwykłej i niepowtarzalnej dyrektor PSSE w Olkuszu Agacie Knapik – mówił starosta.

– Mam do Państwa ogromny szacunek. Wykonujecie – zwłaszcza w czasie pandemii – niesamowitą pracę. Życzę Wam wytrwałości, siły i takiego przekonania, że to, co robicie, jest naprawdę ważne dla wszystkich –  mówiła posłanka Agnieszka Ścigaj.

Wśród gratulujących nie zabrakło wicestarosty Pauliny Polak, wójta gminy Klucze Norberta Bienia oraz Michała Zasuchy – dyrektora biura poselskiego Jacka Osucha.

– Aż brakuje słów, aby podziękować za wyróżnienie pracowników olkuskiej stacji. Jestem ogromnie dumna z wszystkich moich pracowników. Dziękuję im przede wszystkim za zaangażowanie i ogromną empatię. Zawsze próbujemy pomóc, szukać najlepszych rozwiązań w nawet bardzo trudnych sytuacjach – mówiła na zakończenie dyrektor PSSE w Olkuszu Agata Knapik.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości!

W kluczewskim "Dworku nad Rozlewiskiem" odbywa się dwudniowa narada pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Małopolski. Spotkanie zainaugurowano uhonorowaniem zasłużonych pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krakowie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olkuszu.
« 2 z 3 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Brakuje tylko laurek od wdzięcznych restauratorów, kosmetyczek, fryzjerów, tatuażystów, hotelarzy, właścicieli wyciągów narciarskich, kierowców autobusów, a nawet zwykłych osób które dzięki nie do końca legalnej działalności państwa z kartonu stracili dochody czy miejsca pracy.