Niedawno pisaliśmy o skardze jednej z mieszkanek ul. Parcówka, która narzekała na młodzież przesiadującą wieczorami w pobliskim parku. Jak informuje olkuska Policja, temat ten jest dobrze znany. Miejsce to znajduje się pod nadzorem funkcjonariuszy. Mundurowi zachęcają jednak, aby w razie problemów wszelkie przypadki zakłócania ciszy nocnej zgłaszać bezpośrednio do nich.

Jakiś czas temu do naszej redakcji zgłosiła się jedna z Czytelniczek, skarżąca się na hałasy dochodzące nocną porą z parku przy ul. Mickiewicza. Za dnia jest to miejsce spacerów, zabaw i spotkań. Jak sama stwierdziła, w letnie wieczory potrafi być tam jednak bardzo głośno. Wszystko za sprawą młodzieży, która przesiaduje w tym miejscu nieraz do późnych godzin nocnych.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Z odpowiedzi nadesłanej do naszej redakcji wynika, iż patrolowanie tego terenu stanowi jedno z codziennych zadań funkcjonariuszy. Park przy ulicy Mickiewicza jest również objęty stałym nadzorem przez dzielnicowego. Od początku tego roku mundurowi interweniowali w tym miejscu już 10 razy.

– Trzy z interwencji dotyczyły zakłócania ciszy nocnej a pięć przeprowadzonych zostało w związku z nietrzeźwymi obywatelami. Dwie interwencje związane były z niestosowaniem się do zakazu gromadzenia się w związku z pandemią COVID-19. Policjanci kończyli interwencje mandatami, wnioskami do sądu a także zabieraniem obywateli do wytrzeźwienia – wylicza młodszy aspirant Marika Guzik-Gajda z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Zgłoszenia na policję można dokonywać telefonicznie lub za pośrednictwem Internetu. Jak informują przedstawiciele Policji, na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w rejonie parku zostało naniesione jedno zagrożenie dotyczące gromadzenia się małoletnich zagrożonych demoralizacją.

– Zachęcamy raz jeszcze mieszkańców do dalszej aktywności i zaangażowania w funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki umieszczonym tam zgłoszeniom obywatele mają bezpośredni wpływ na to, co się wokół nich dzieje i dowodzą, że sprawy bezpieczeństwa nie są dla nich obojętne. To narzędzie internetowe jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy wejść na stronę internetową Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu i kliknąć na baner Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po ukazaniu się aplikacji można przekazywać niepokojące informacje. Na podstawie zgłoszonych zagrożeń mundurowi mogą ustalić najbardziej uciążliwe dla mieszkańców problemy i dążyć do jak najszybszego ich wyeliminowania – mówi Marika Guzik-Gajda.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
mike Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mike
Zasłużony czytelnik
mike

„Dwie interwencje związane były z niestosowaniem się do zakazu gromadzenia się w związku z pandemią COVID-19”
Nie ma takiego zakazu bo jest niezgodny z obowiązującymi przepisami i może dotyczyć tylko osób zakażonych lub podejrzanych o zakażenie, a nie obligatoryjnie wszystkich!