slawkowska pozar

W poniedziałek około południa w jednym z mieszkań na parterze w bloku przy ul. Sławkowskiej 7E w Olkuszu wybuchł pożar. W akcji gaśniczej udział brało sześć jednostek straży pożarnej. Żaden z lokatorów nie ucierpiał.

Po informacji jaką otrzymał dyżurny w komendzie państwowej, na miejsce zgłoszenia wysłano sześć jednostek – pięć z Olkusza i jedną z Osieka. W momencie przyjazdu strażaków ogień trawił jedno z mieszkań na parterze. Z powodu remontu nawierzchni przy dojeździe do budynku ratownicy mieli mały problem z ewakuacją mieszkańców. W akcji nie mogli wykorzystać podnośnika, jednak ostatecznie po przewietrzeniu klatki schodowej wszystkich lokatorów udało się bezpiecznie wyprowadzić z bloku. Ogień ugaszono, jednak mieszkanie nadaje się do generalnego remontu.

Źródłem ognia była kuchnia. To właśnie tam podczas przygotowywania posiłku na patelni zapalił się olej. Właściciele mieszkania próbowali go ugasić wodą. Wtedy płomienie zajęły całe pomieszczenie i wdarły się do innych pokojów. – Przypominamy, że w przypadku palącego się oleju, źródło ognia należy przykryć aby odciąć dopływ tlenu. Pod żadnym pozorem nie próbujmy używać wody. Ona rozprzestrzenia płomienie – apeluje starszy kapitan Piotr Pandel z Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, będący dowódcą poniedziałkowej akcji ratowniczo-gaśniczej przy ul. Sławkowskiej.

Pożar wyglądał groźnie, jednak na całe szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Część mieszkańców opuściła blok samodzielnie, część natomiast skorzystała z pomocy strażaków.

slawkowska pozar1

Fot. OSP KSRG Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zbigniew
zbigniew
5 lat temu

U mnie w domu jest na wszelki wypadek ” spray gaśniczy ” . Zastosowanie A -B