rabsztyn umowa

Prawie 200 tys. złotych otrzymała gmina Olkusz na uatrakcyjnienie wzgórza rabsztyńskiego. Prawdopodobnie w przyszłym roku powstanie tam m. in. nowy most nad fosą, plac zabaw dla dzieci oraz miejsce wypoczynku dla zwiedzających.

Wiosną tego roku olkuski samorząd złożył wniosek o unijne dofinansowanie planowanej inwestycji w ramach naboru organizowanego przez LGD „Nad Białą Przemszą”. Wszystko to z myślą o mieszkańcach i turystach, którzy chętnie odwiedzają rabsztyński zamek. W projekcie ujęto budowę placu zabaw dla dzieci wraz z małą infrastrukturą (ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery), a także bezpłatną wypożyczalnię leżaków plenerowych. Z uwagi na nie najlepszy stan mostu nad fosą przewidziano też budowę nowego.

Władze miasta podkreślają, że odwiedzający Rabsztyn zgłaszali uwagi dotyczące braków w infrastrukturze. – Chciałbym, by mieszkańcy i turyści przyjeżdżali na wzgórze rabsztyńskie na dłuższe wycieczki. Odpoczynek w pięknej scenerii oraz w ciszy może systematycznie kusić nawet tych, którzy rabsztyńską warownię znają doskonale. Jestem przekonany, że nasze starania przyniosą pożądany przez nas efekt – mówi olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Zgodnie z założeniami, koszt budowy mostu to nieco ponad 248 tys. złotych. Roboty ziemne i plac zabaw to wydatek ponad 45 tys. złotych. 3 tys. złotych kosztować ma zakup i dostawa leżaków. Warunkiem realizacji inwestycji było pozyskanie unijnego dofinansowania. Gmina otrzymała dokładnie tyle, o ile wnioskowała, czyli 198 tys. 675 złotych. Stosowna umowa jest już podpisana.

Przedsięwzięcie powinno zostać zrealizowana w ciągu najbliższych dwóch lat. Władze gminy chcą, by całość była gotowa w przyszłym roku.

Fot. UMiG Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wędkarz
wędkarz
5 lat temu

gdyby tak jeszcze fose pogłębić i ryb napuscić.byłby git

Król z Rabsztyna
Król z Rabsztyna
5 lat temu

[quote name=”gumiś”]a do leżaczków kocyk dostanę i lornetkę z różowym okularem?[/quote]
Chyba jak se ekstra zapłacisz. Lornetka na wieży zamku kosztuje 2 złocisze bo przecież w cenie wstępu na zamek nie można było zrobić …

gumiś
gumiś
5 lat temu

a do leżaczków kocyk dostanę i lornetkę z różowym okularem?

Król z Rabsztyna
Król z Rabsztyna
5 lat temu

To teraz te turysty będą drzwiami i oknami przyjeżdżać:
250 tys. zł – budowa nowego mostu / stary zaczyna się sypać/
45 tys. zł – roboty ziemne i plac zabaw
3 tys. złotych – zakup i dostawa leżaków

Matko, co można zrobić na placu zabaw za 45 k? Bida z nędzą. Czym tu się chwalić? A leżaki za 3k z dostawą? Ile ich? 5, 6 szt? To już jakiś kosmos albo wyższa kultura lansu…