rada gospodarcza

Kilka dni temu olkuski burmistrz Roman Piaśnik powołał Radę Gospodarczą, czyli Zespół Zadaniowy ds. Rozwoju Przedsiębiorczości. W jego skład wchodzą przedstawiciele przedsiębiorców, którzy przyjęli zaproszenie od włodarza miasta. Czym zajmie się Rada?

Nowo powstały zespół ma być organem doradczym, działającym społecznie. Burmistrz wyszedł z założenia, że potrzeby przedsiębiorców najlepiej znają sami przedsiębiorcy. – Wierzę, że bliska współpraca olkuskich firm z samorządem przyniesie korzyści: Państwu, jako przedsiębiorcom oraz przede wszystkim Mieszkańcom Gminy Olkusz liczącym na możliwość stabilnego i atrakcyjnego zatrudnienia – mówił burmistrz Roman Piaśnik.

Rada ma zająć się przede wszystkim wspieraniem rozwoju gospodarczego gminy, uczestniczyć w pracach przy opiniowaniu dokumentów strategicznych gminy z zakresu rozwoju gospodarki, promować miejcowe walory inwestycyjne czy konsultować działania burmistrza przy tworzeniu aktów prawa miejscowego dotyczących gospodarki.

W skład Rady wchodzą: Emil Kocjan (dyrektor olkuskiego oddziału Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie), Paweł Krawczyk (prezes Stowarzyszenia Olkusz Kreatywnie), Fryderyk Kocjan (Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Olkuszu), Stanisław Adamczyk (prezes zarządu ELO-POL Sp. z o. o., Michał Grzebinoga (właściciel firmy Insbud), Ireneusz Wnuk (właściciel Zakładu Remontowo – Budowlanego), Tomasz Muchajer (reprezentant Firmy Jubilerskiej „Muchajer”), Tadeusz Dudek (właściciel Zakładu P.U.H. „REM” Tadeusz Dudek), Zygmunt Czarnota (prezes P.P.U.H. „SUPRON 1” Sp. j. Z. Piasny, Z. Czarnota) oraz Jan Niemczyk (prezes zarządu P.U.H. OSMA Sp. z o. o.). Na pierwszym, inauguracyjnym posiedzeniu, członkowie Rady wybrali jej przewodniczącego – Jana Niemczyka oraz wiceprzewodniczącego Emila Kocjana.

Członkowie Rady liczą, że współpraca samorządu ze środowiskami gospodarczymi będzie owocna, a wypracowane opinie efektywnie wykorzystane przez władze gminy w podejmowanych decyzjach. – Głos przedsiębiorców będących jednocześnie pracodawcami dla licznej grupy mieszkańców naszego regionu, z pewnością poszerzy perspektywę oceny zarówno warunków okołobiznesowych, jak i lokalnego rynku pracy. Jestem przekonany, że doświadczenie największych firm naszego regionu będzie istotnym wsparciem dla skutecznej i efektywnej polityki lokalnego samorządu. Istotne z punktu widzenia przedsiębiorców kwestie, takie jak: wysokość podatków od nieruchomości i środków transportu, kierunki rozwoju planu zagospodarowania przestrzennego, rozwój infrastruktury okołobiznesowej, powinny stać się przedmiotem wzajemnych konsultacji. Praca na rzecz ożywienia potencjału gospodarczego regionu jest niezmiernie ważna, a korzyści płynące z rozwoju dostrzeżemy wszyscy – zapewnia wiceprzewodniczący Rady Emil Kocjan.

 Fot. UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
osma
osma
7 lat temu

Pan Niemczyk jako przewodniczący – proszę zapytać jak Pan PREZES traktuje swoich byłych i obecnych pracowników – naprawdę jeżeli w radzie będzie promował taki styl prowadzenia działalności gospodarczej to … bez komentarza.

re: Tomek pyta
re: Tomek pyta
7 lat temu

[quote name=”Tomek pyta”]Po pierwsze zgoda z wszystkimi wcześniejszymi postulatami – bardzo rzeczowo skrytykowane, nawet się uśmiałem :). Dołożę jeszcze od siebie: jaki jest cel powołania tej rady gospodarczej? Czy burmistrz sądzi, że jak powołał jakiś bubel bez celu, bez budżetu to szanowne i w szczególny sposób wyłonione grono powie jak zwalczać bezrobocie bezkosztowo? Czy burmistrz wierzy w garbate osiolki, że jakiś jeden przedsiębiorca z drugim przysiadą i opracują społecznie plan ratowania bezrobotnych? Przepraszam ale przynajmniej zaprosiliby urząd d.s. nic nie robienia czyli urząd pracy – tak żeby przynajmniej wyglądało, że ktoś ma jakiś plan. Chciałbym wierzyć, że podczas tej kadencji zapadnie choć jeden wniosek, będzie poparcie burmistrza i jeszcze będą na to środki. A już nawet nie pytam czy będzie to trafiony pomysł.[/quote]

Jaki burmistrza taka Rada…

jaturzadze
jaturzadze
7 lat temu

[i]Panie „Super User”, czy pańskie usuwanie wpisów krytycznych wobec burmistrza Piaśnika (nie pierwszy już raz) pod płaszczykiem „walki z trolowaniem” nie jest przypadkiem zwykłym lizusostwem w stosunku do burmistrza lub uleganiem jego presji? Jest on przecież głównym reklamodawcą Przeglądu Olkuskiego. W zeszłej kadencji nie zauważyłem byście byli tak gorliwi, gdy krytykowano burmistrza Rzepkę?[/i]

Szanowny użytkowniku „sponsoring”
Przychody uzyskiwane przez nas z tytułu reklam zamieszczanych przez UMiG Olkusz, to zaledwie klika procent naszych przychodów. Zarzut „lizusostwa” wobec naszego „głównego reklamodawcy” jest więc zupełnie chybiony. Nie usunęliśmy żadnego komentarza w wyniku nacisków (ani obecnych ani poprzednich) władz czy osób „wpływowych”. Na tym portalu opublikowaliśmy 11150 artykułów. Z łatwością znajdzie Pan(i) pod nimi przynajmniej kilka komentarzy które z „lizusostwem” nie mają nic wspólnego.

Dariusz Krawczyk
red nacz PO

jaturzadze
jaturzadze
7 lat temu

Szanowny użytkowniku „”sponsoring”
Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że nasz portal stał się miejscem, na którym użytkownicy mogą swobodnie zamieszczać swoje opinie dotyczące bieżących wydarzeń z życia Olkusza i powiatu olkuskiego.
Szanując demokrację i swobodę wypowiedzi, jako jedyny portal informacyjny w powiecie, podjęliśmy ryzyko związane z zamieszczaniem komentarzy w czasie rzeczywistym, bez konieczności rejestracji.
Zapewniam Pana(ią), że nie usuwamy wpisów krytycznych tylko dlatego, że są krytyczne. Możliwość zamieszczania opinii krytycznych wobec władzy, to podstawa demokracji.
Proszę jednak rozróżniać wpisy krytyczne od obraźliwych. Do usuwania komentarzy obraźliwych obliguje nas ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgodnie z tą ustawą, usuwamy komentarze zgłoszone przez osoby których dobre imię lub dobra osobiste zostały naruszone. Zachęcam do lektury ustawy.
Usuwanie i moderacja komentarzy „trolujących” to dbałość o przejrzystość prowadzonej dyskusji.
Każdego, kto uważa, że jego komentarz został bezpodstawnie usunięty lub zmoderowany, zachęcam do zgłaszania takiego faktu do redakcji lub dodania komentarza z pytaniem o powód usunięcia.

Dariusz Krawczyk
red nacz PO

jaturzadze
jaturzadze
7 lat temu

[quote name=”koment21″]Dlaczego pracownik Przeglądu, administrator (Super User) pisząc komentarze nie podpisuje się z imienia i nazwiska, tak jak to robi np. Pani Wiola Woźniczko?[/quote]
1) Osoba dokonująca moderacji wpisów posługuje się nickiem Super User ponieważ taką nazwę twórca tej strony nadał moderatorowi. Nie widzimy potrzeby aby ją zmieniać.
2) Trochę dziwnym jest pytanie o nazwisko osoby moderującej komentarze zadane przez osobę podpisującą się „koment21”. Odpowiadając na pytanie: moderatorzy pełnią dyżury i moderatorem nie zawsze jest ta sama osoba. Moderator nie dodaje komentarzy a jedynie dba o przestrzeganie regulaminu i netykiety. Moderator nie jest stroną w dyskusji, więc nie ma obowiązku podpisywania imieniem i nazwiskiem każdej swojej ingerencji.

Dariusz Krawczyk
red nacz PO

cytat
cytat
7 lat temu

Wojciech Cejrowski-„Nie wybierajmy śmieci”

koment21
koment21
7 lat temu

Dlaczego pracownik Przeglądu, administrator (Super User) pisząc komentarze nie podpisuje się z imienia i nazwiska, tak jak to robi np. Pani Wiola Woźniczko?

sponsoring
sponsoring
7 lat temu

[quote name=”Super User”]Wpisy osoby wykorzystującej nazwy:
perspektywy
sqp star
konmb
moze
aktorstwo
amnezja
zostały usunięte. Wykorzystywanie różnych nicków przez tą samą osobę w celu stworzenia wrażenia ożywionej dyskusji jest zwykłym trolowaniem i na tym portalu nie jest akceptowane.[/quote]

Panie „Super User”, czy pańskie usuwanie wpisów krytycznych wobec burmistrza Piaśnika (nie pierwszy już raz) pod płaszczykiem „walki z trolowaniem” nie jest przypadkiem zwykłym lizusostwem w stosunku do burmistrza lub uleganiem jego presji? Jest on przecież głównym reklamodawcą Przeglądu Olkuskiego. W zeszłej kadencji nie zauważyłem byście byli tak gorliwi, gdy krytykowano burmistrza Rzepkę?

jaturzadze
jaturzadze
7 lat temu

Wpisy osoby wykorzystującej nazwy:
perspektywy
sqp star
konmb
moze
aktorstwo
amnezja
zostały usunięte. Wykorzystywanie różnych nicków przez tą samą osobę w celu stworzenia wrażenia ożywionej dyskusji jest zwykłym trolowaniem i na tym portalu nie jest akceptowane.

trznie7
trznie7
7 lat temu

[quote name=”amnezja”][quote name=”Zorba”]Panie Burmistrzu kompromitacji c.d. Z kim Pan chcesz budować przyszłość miasta?. Podejmuje Pan idiotyczne, szkodliwe i niezrozumiałe decyzje. Odnosi się wrażenie, że rzeczywistość Pana przerosła . Gmina to duży organizm, którym aby zarządzać trzeba posiadać wiedzę, doświadczenie i mnóstwo energii. A Pan poza kołnierzykiem z firmową metką nie posiada nic z tych przymiotów. Popełnia pan błąd za błędem…[/quote]

Co chcesz od Romana Piaśnika, przecież program i teksy podczas jego kampanii trwającej chyba ze 3 lata pisał mu Robert, a on się tylko podpisywał pod cudzymi tekstami i pomysłami. Dobrze prawdziwy charakter Piaśnika obrazuje fakt, że niedgługo po wyborach przestał potrzebować Roberta i w miejscach publicznych udaje, że go nie zna…[/quote]

Czy to nie ten sam pan Robert, który będzie redaktorem nowej olkuskiej gazety?

niemoc
niemoc
7 lat temu

W Radzie nie ma żadnej kobiety. Czyżby dyskryminacja. W tych czasach to się nie godzi bez ładnych kobiet.

Zorba
Zorba
7 lat temu

Panie Burmistrzu kompromitacji c.d. Z kim Pan chcesz budować przyszłość miasta?. Podejmuje Pan idiotyczne, szkodliwe i niezrozumiałe decyzje. Odnosi się wrażenie, że rzeczywistość Pana przerosła . Gmina to duży organizm, którym aby zarządzać trzeba posiadać wiedzę, doświadczenie i mnóstwo energii. A Pan poza kołnierzykiem z firmową metką nie posiada nic z tych przymiotów. Popełnia pan błąd za błędem. Prowadzi Pan Olkusz nad przepaść. Kończ Waść wstydu oszczędź.

Zorba
Zorba
7 lat temu

Panie Burmistrzu nie wiem czy Pan wie, ale w Olkuszu istnieją firmy, które powstały od „0” a dzisiaj zatrudniają 50, 100, 200 i więcej ludzi. Istnieją już od kilkunastu lat. Właściciele tych firm doskonale wiedzą co robić aby stworzyć miejsca pracy. Pan nie zaprosił żadnego przedstawiciele tych firm. Stworzył Pan radę nie z drugiego, trzeciego ale z piętnastego sortu i nie przedsiębiorców a pseudo przedsiębiorców, którzy razem wzięci zatrudniają mniej ludzi niż każda z w/w firm sprzątaczek.( z całym szacunkiem do tego zawodu). Nasuwa się jedna konkluzja- Jaki Burmistrz taka Rada. I jeszcze podpowiedz dla Pana .Jak chce Pan stworzyć za swojej kadencji przynajmniej jedno miejsce pracy to niech Pan idzie na należną Panu emeryturę a ktoś młodszy i kompetentny zajmie Pana miejsce .

baca
baca
7 lat temu

[quote name=”Tomek pyta”]Po pierwsze zgoda z wszystkimi wcześniejszymi postulatami – bardzo rzeczowo skrytykowane, nawet się uśmiałem :). Dołożę jeszcze od siebie: jaki jest cel powołania tej rady gospodarczej? Czy burmistrz sądzi, że jak powołał jakiś bubel bez celu, bez budżetu to szanowne i w szczególny sposób wyłonione grono powie jak zwalczać bezrobocie bezkosztowo?[/quote]

Brawo Tomek, pan burmistrz rżnie głupa i to bardzo udanie.
Panie burmistrzu trzeba jeszcze w wodociągach zatrudnić drugiego pańskiego radnego Kasprzyka.Pan się nie boi , wal pan po oczach, by żyło się lepiej.Nic się pan nie różni od panów Rzepki czy Dutkiewicza. Trzeba tworzyć własny układ.

baca
baca
7 lat temu

Ale gęste sito w Przeglądzie Olkuskim, nieprzychylne opinie burmistrzowi sa wyrzucane.Nic dziwnego Przegląd Olkuski żyje z ogłoszeń UM czyli pana burmistrza. Twórcy nowych układów.

Falko
Falko
7 lat temu

Bisnessmeni z Bożej Łaski. Jedno lub kilku osobowe firmy i co oni mogą wiedzieć o rozwoju gospodarczym miasta jak oni pilnują swojego korytka.

RodakzRodak
RodakzRodak
7 lat temu

Intencje mszalne z 2014 /czerwiec/są w”Aktualności”na olkuskiej Bazylice.
Stagnacja aktualna.A w Pasterzu …ciągle Wielki Czwartek.

Tomek pyta
Tomek pyta
7 lat temu

Po pierwsze zgoda z wszystkimi wcześniejszymi postulatami – bardzo rzeczowo skrytykowane, nawet się uśmiałem :). Dołożę jeszcze od siebie: jaki jest cel powołania tej rady gospodarczej? Czy burmistrz sądzi, że jak powołał jakiś bubel bez celu, bez budżetu to szanowne i w szczególny sposób wyłonione grono powie jak zwalczać bezrobocie bezkosztowo? Czy burmistrz wierzy w garbate osiolki, że jakiś jeden przedsiębiorca z drugim przysiadą i opracują społecznie plan ratowania bezrobotnych? Przepraszam ale przynajmniej zaprosiliby urząd d.s. nic nie robienia czyli urząd pracy – tak żeby przynajmniej wyglądało, że ktoś ma jakiś plan. Chciałbym wierzyć, że podczas tej kadencji zapadnie choć jeden wniosek, będzie poparcie burmistrza i jeszcze będą na to środki. A już nawet nie pytam czy będzie to trafiony pomysł.

maxicozai
maxicozai
7 lat temu

Starszy cechu??? Jakie on ma pojęcie o biznesie? Dawno na emeryturze siedzi. Porażka. Gdzie młodzież? ???

lemur
lemur
7 lat temu

Takiej mizerii w Radzie Gospodarczej to chyba nikt nie widział. Przecież to jakieś płotki i leszcze w gospodarce miejskiej. Nie róbcie pośmiewiska z miasta. Nie zapytał ich ktoś, ilu pracowników na umowę o pracę tak na prawdę każdy z nich zatrudnia. Panie burmistrzu nie podaj pan na stół mizerii.

pic
pic
7 lat temu

Pic na wodę, fotomontaż.

Pozorowane działanie Burmistrza, sprawdźmy za rok ile miejsc pracy z tego działania przybędzie. Oczywiście poza urzędem miasta

Peak
Peak
7 lat temu

Chyba brakuje przedstawicieli kilku największych pracodawców, którzy zatrudniają olkuszan (wiem wiem, firmy mają siedziby po za Olkuszem) – mam tu na myśli Koksownię, dawną Hutę Katowice, czy też inne chociażby krakowskie firmy. Będę trochę złośliwy – ale żeby na spotkaniu biznesowym nawet wody gościom nie podać…. I tak na koniec – na jakim etapie jest tworzenie Olkuskiej Strefy Aktywności Gospodarczej – kiedy tam powstaną nowe firmy, kto tą strefą będzie zarządzał – czy jakaś spółka celowa, czy gmina?

Moris
Moris
7 lat temu

Biznesmen Paweł Krawczyk,któremu nie wyszedł PRO-Biznes,Pan Piaśnik wysłał zaproszenie do takiego gościa ,który nie szanuje ludzi których zatrudnia,może trzeba najpierw sprawdzić opinie o szefach niektórych firm.Kolejny nie wypał tego gościa 🙁

Bizness
Bizness
7 lat temu

Ale lipa, Wnuk, Dudek, Muchajer – litości. Najwięksi pracodawcy – śmiech na sali.

Ernest
Ernest
7 lat temu

W jego skład wchodzą przedstawiciele przedsiębiorców, którzy przyjęli zaproszenie od włodarza miasta.
Dlaczego zaproszenia zostały wysłane wybiórczo do starych odgrzewanych kotletów a nie do młodych ambitnych przedsiębiorców olkuskich? Nie dziwi fakt, że dzieciaki P Fryderyka są nie do ruszenia. A tak na marginesie. Czy większość w tym wieku jest w stanie zająć się rozwojem przedsiębiorczości? Chyba swojej i swojej rodziny.

perspektywy
perspektywy
7 lat temu

Piaśnik potrafi dużo obiecywać, a potem nie można doczekać się realizacji jego obiecanek.

mistyk
mistyk
7 lat temu

Panie Piasnik ! Błędne założenia współpracy z ludźmi biznesu ! Pytam ile jest w naszej gminie podmiotów gospodarczych ? Do ilu Pan wysłał zaproszenie ? Ilu odpowiedziało ? A wie Pan dlaczego praktycznie nikt nie przyszedł ? Odpowiem Panu , ludzie biznesu opowiedzieli sie za człowiekiem który miał i ma wizje rozwoju miasta , człowiekiem który ma zupełnie inne perspektywy i otwarty umysł a najważniejsze ma pomysł na rozwój Naszego Miasta ! To ze jest młody to jest ogromny jego atut , a Pan co zrobił? Za chwile minie rok Pana burmistrzowania a ludzie nie tylko na mieście ,mówią coraz odważniej o referendum ! Chwała tym kilku śmiałkom za odwagę , ale pamiętajcie tez , ze dajecie twarz , za dosłownie kilka miesięcy powrócimy do tematu , mimo wszystko liczę na Wasz Sukces we współpracy z Burmistrzem Piasnikiem ! Czy macie jakiś adres Szanowni Przedsiębiorcy , na który mozna by składać zapytania do Was ?