piaśnik4


ARTUKUŁ SPONSOROWANY

W ostatnim czasie złożyłem szereg interpelacji, zmierzających do pobudzenia rozwoju gospodarczego Olkusza, niestety Burmistrz Rzepka nie przychylił się do żadnej z moich propozycji…

Największym problemem Olkusza jest brak miejsc pracy. Dlatego we wrześniu b.r. wystosowałem do Burmistrza interpelację, w której zaapelowałem o coroczną rezerwację minimum 10% wpływów z podatku dochodowego i od nieruchomości na wydatki związane z tworzeniem warunków do powstawania nowych miejsc pracy. Środki te niezbędne są m.in. do wykupu i uzbrojenia terenów pod inwestycje, szczególnie przemysłowe oraz do tworzenia stref aktywności gospodarczej. Niestety Burmistrz nie przychylił się do mojej propozycji. Jak wiadomo Burmistrz Rzepka pełni swoją funkcję już 7 rok. Ile miejsc pracy przybyło w tym czasie w Olkuszu? Jak długo jeszcze będziemy czekać na pozytywne zmiany?

Wystąpiłem również z interpelacją w sprawie wprowadzenia polityki prorodzinnej. Zaapelowałem w niej m.in. o obniżenie opłat za śmieci, wodę i ścieki dla rodzin z dziećmi (10% za każde dziecko), o wprowadzenie Karty Dużej Rodziny (m.in. darmowe przejazdy komunikacją miejską dla dzieci), o obniżenie opłat za bilety dla uczniów, o tworzenie żłobków samorządowych, o nowe miejsca w przedszkolach gminnych oraz o wprowadzenie nowego zasiłku porodowego. Niestety Burmistrz Rzepka i w tym przypadku nie przychylił się do moich propozycji.

W związku z zakończeniem przebudowy Rynku zapytałem Burmistrza, gdzie znajduje się materiał pochodzący z rozbiórki starej płyty. Jak ustaliłem na Rynku było m.in. ok. 1000 ton płyt z piaskowca w dobrym stanie (czyli ok. 4000m kw. płyt o gr.8-10cm). Nowe takie płyty warte są ok. 2 mln zł. Odpowiedziano mi, że płyty w zdecydowanej większości nie nadają się już do ponownego wykorzystania. Okazało się ponadto, że we wskazanych przez Burmistrza miejscach jest jedynie ich mała część. Panie Burmistrzu, dlaczego zniszczono tyle materiału i gdzie znajdują się pozostałe płyty?

Ponadto apeluję do Burmistrza Rzepki, by wreszcie wysłuchał mieszkańców i nie wyraził zgody na budowę wielkich turbin wiatrowych w Zimnodole. Jeśli Burmistrz podpisałby zgodę na ich postawienie, to już w niedalekiej przyszłości budżet Olkusza może zostać obciążony wielomilionowymi odszkodowaniami dla właścicieli setek nieruchomości sąsiadujących z tą uciążliwą inwestycją. Ponadto pomimo moich interwencji Burmistrz Rzepka nadal blokuje zmianę przeznaczenia wielu doskonale zlokalizowanych działek na tereny budowlane (m.in. wzgórz za Szpitalem). Panie Burmistrzu, kiedy w końcu zacznie się Pan liczyć ze zdaniem mieszkańców? Czy tak wygląda demokracja według Pana?

Udało mi się natomiast doprowadzić do obniżenia renty planistycznej z 30% do 10%, co pobudzi rozwój gospodarczy. Wciąż staram się o podobne obniżenie opłaty adiacenckiej.

Pragnę Państwa zapewnić, że nie poddam się i nadal będę walczyć o nowe miejsca pracy i lepsze warunki życia w naszej gminie. Serdecznie dziękuję za wyrazy sympatii oraz za wsparcie, jakiego mi Państwo udzielacie. Razem możemy zmienić Olkusz.

Z poważaniem
Roman Piaśnik
Radny Rady Miejskiej w Olkuszu

{jcomments off}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze