Artykuł sponsorowany

Dom zapewniający komfort czteroosobowej rodzinie nie musi być duży. Niewielki kameralny budynek może być również funkcjonalny i wygodny. Mniejszy metraż to także niższe koszty budowy domu oraz mniejsze rozmiary działki budowlanej. Na jakie projekty domów dla 4-osobowej rodziny warto zwrócić uwagę?

Dom z poddaszem użytkowym

Sprawdzonym projektem jest wygodny dom z dwustanowiskowym garażem i poddaszem użytkowym o nazwie Argo. Jego powierzchnia to 118,42 m2. Cechuje się prostą architekturą i nieskomplikowanym, prostym dwuspadowym dachem. Wnętrze parteru podzielono na strefy. Dzienna obejmuje salon z kuchnią. Z salonu można wyjść bezpośrednio do ogrodu. Prowadzą do niego aż dwa wyjścia. Przy kuchni mieści się spiżarnia. Po drugiej stronie holu znajduje się pokój i łazienka z pralnią. Z przedsionka wchodzi się do garażu, a z niego do kotłowni. Poddasze użytkowe mieści trzy pokoje, garderobę i dużą łazienkę. Nad wykuszem zlokalizowano balkon. To nowoczesny i komfortowo rozplanowany dom, zapewniający dość przestrzeni dla czteroosobowej rodziny. Jego budowa nie nadwyręży niewielkiego budżetu inwestora.

Dom parterowy

Projekty małych domów – domoweklimaty.pl obejmują także domy parterowe. Wśród nich na uwagę zasługuje projekt domu Alt N o powierzchni 102.78 m2. Budynek ma prostą bryłę i czterospadowy dach. Sprawia wrażenie przestronnego i nietuzinkowego. W bryle mieści się jednostanowiskowy garaż. Kuchnia ze spiżarnią i przestronny salon, z którego wyjście prowadzi na zadaszony taras, znajdują się po jednej stronie budynku. W bezpośredniej drodze do sypialni mieści się duża łazienka. Jest do niej łatwy dostęp ze wszystkich trzech sypialni. Z holu jest wejście do WC. Przedsionek prowadzi do kotłowni, z której przechodzi się do garażu. Taki rozkład pomieszczeń zapewnia ergonomię i wygodę. Zastosowane rozwiązania minimalizują koszty budowy oraz eksploatacyjne.

Piętrowy dom dla 4-osobowej rodziny

Sprawdzonym projektem domu piętrowego jest Astra o powierzchni 114 m2. Jest to dom z jednostanowiskowym garażem i czterema sypialniami. Jedna z nich może służyć za gabinet. Bryła budynku jest elegancka, podkreślona płaszczyznami tynku w pastelowych barwach i narożnymi oknami. Daje to bardzo nowoczesny i niestandardowy wygląd. Prosta forma dachu dodaje elegancji. Wszystkie sypialnie zlokalizowane są na piętrze. Mieści się tam także duża łazienka. Parter podzielono na część dzienną i gospodarczą.

W części dziennej mieści się salon z jadalnią oraz kuchnią. Garaż oddzielony jest korytarzem, który prowadzi również do WC. Z garażu wchodzi się do kotłowni. Projekt jest ekonomiczny, a prosta forma pozwala na optymalizację wydatków. Przewidziano w nim energooszczędną izolację. Dom jest bardzo atrakcyjny wizualnie.

Z pewnością wszystkie te projekty stanowią doskonałe rozwiązanie dla czteroosobowej rodziny. Przy tym są stosunkowo niedrogie w realizacji, a zapewnią komfort i wygodę. Zapraszamy również do zapoznania się z treścią innego artykułu: Garaż w projekcie domu jednorodzinnego – nowoczesne rozwiązania na garaż w bryle budynku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze