osada 7

W poniedziałek, 23 października została podpisana umowa, na mocy której od wtorku przez kolejne trzy tygodnie z Klucz Osady poza teren powiatu olkuskiego zostanie wywiezionych 2700 ton odpadów za łączna kwotę 940 tysięcy złotych. Jak zapewnia starosta Paweł Piasny środki na ten cel w budżecie powiatu są zabezpieczone, jednak niezbędna będzie partycypacja w kosztach ze strony gminy Klucze. Na jakim poziomie? Na dzisiaj tego nie wiadomo.

Na ten moment mieszkańcy Osady czekali przynajmniej od maja. W między czasie musieli oni zmagać się z plagą robactwa i fetorem, a niedawno część nielegalnie składowanych śmieci spłonęło w wyniku pożaru jaki wybuchł na terenie hali, gdzie składowane były odpady. Ogień ugaszono, jednak problem pozostał. – Wywieziemy odpady niespalone, w pierwszej kolejności te od strony osiedla. Śmieci ogarnięte pożarem są obecnie objęte dochodzeniem prokuratorskim, więc ich nie możemy zabrać z miejsca pogorzeliska. Jesteśmy świadkami sytuacji bezprecedensowej, chyba pierwszej w historii Polski powiatowej, bowiem do tej pory nikt nie przeprowadził takiego postępowania. Dla Was to było aż pięć miesięcy, a dla nas to jest tylko pięć miesięcy. W Skawinie, Gorlicach, czy Trzebini podobne problemy ciągną się od wielu lat. Tylko nasza determinacja sprawiła, że po upływie tego czasu zgodnie z prawem i bez możliwości jakiegokolwiek wniosku odszkodowawczego względem powiatu, te odpady zostaną wywiezione – mówił na poniedziałkowym spotkaniu z władzami i mieszkańcami w DK „Papiernik” w Kluczach starosta Piasny.

osada 4

Informacja o podpisanej umowie była owiana tajemnicą do samego końca. Mieszkańcy z ulgą przyjęli zapewnienie szefa powiatu o rychłym początku wywozu śmieci, licząc na dotrzymanie słowa danego coraz bardziej zdesperowanej społeczności. Akcja wywozu niespalonych odpadów ma się opierać na współpracy. Gmina ma dołożyć się do całej akcji, choć na razie ciężko mówić o konkretach, bowiem zgodnie z przepisami radni oraz wójt nie mogą na powyższy cel przekazać gminnych pieniędzy. Gmina i tak poniosła już znaczne koszty związane z niedawną akcją gaśniczą i wyburzaniem naruszonej przez ogień hali. Już teraz głośno mówi się o wydatkach rzędu 300 tysięcy złotych. Wkrótce dojdą kolejne.

osada 1

Jeśli chodzi o koszta wynikające z pożaru na terenie Osady, to poniosły je także inne instytucje: powiat, a przede wszystkim straż pożarna. Jak wynika z raportu przedstawionego przez zastępcę komendanta PSP w Olkuszu Michała Polaka, mundurowi zużyli samej piany gaśniczej za blisko 200 tys. zł, nie wspominając już o wodzie, awariach i zniszczeniach sprzętu oraz kosztach poniesionych ze względu na nadgodziny pracownicze. Na szczegółowe podsumowania ile kosztował pożar w Osadzie przyjdzie jeszcze czas.

osada 2

Mieszkańców interesuje jednak tu i teraz. A teraźniejszość jest taka, że w przeciągu najbliższych trzech tygodni znaczna część śmieci wyjedzie z terenu składowiska i zostanie zutylizowana poza granicami powiatu. Tak przynajmniej wynika z ostatnich zapewnień.

Trudno jednoznacznie ocenić ile śmieci znajduje się dokładnie na tamtym terenie, pokaże to waga, choć rozbieżności w liczbach są duże. Wiadomo także, że obecnie na cel wywozu odpadów zarezerwowany w kasie powiatu został prawie milion złotych. Może się okazać, że rzeczone 2700 ton odpadów to liczba przeszacowana i wywóz śmieci niespalonych będzie kosztował mniej. W tej kwestii również główną rolę odegra czas. To on zweryfikuje szacunki z rzeczywistością.

Na poniedziałkowym spotkaniu potwierdziły się również inne kwestie. Otóż według Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Ryszarda Listwana, podczas pożaru oraz po nim, mimo uciążliwości, w żadnym momencie nie doszło do bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców. Zarówno powietrze, gleba oraz woda Białej Przemszy nie zostały skażone. Wskaźniki stężenia pyłków i substancji szkodliwych są coraz lepsze i nie ma żadnych przesłanek, by ta sytuacja mogła ulec zmianie.

osada 3

O profesjonalizmie pracy strażaków podczas akcji ratunkowo-gaśniczej po raz kolejny zapewnił wójt Norbert Bień. Dzięki mundurowym udało się uratować dobytek innych firm. Mowa tutaj o kwotach rzędu dwudziestu kilku milionów złotych. Żaden z zakładów nie ucierpiał, wszystkie wróciły już do normalnej pracy.

Mimo że powoli nad Osadą zaczyna „wychodzić słońce”, to niesmak całej sprawy pozostał. Niestety, polskie prawo ma wiele luk, z których część osób korzysta do woli. Stąd takie historie, jak ta w Kluczach, która oczywiście nie jest odosobniona. O Osadzie zrobiło się głośno, bo akurat jest ważną częścią powiatu i jego systemu ekonomicznego. To właśnie tam zatrudnienie każdego dnia znajdują setki mieszkańców, także ościennych miejscowości. Ci na stałe zamieszkujący Osadę mają ogromny żal, w dużej mierze uzasadniony, bowiem w wielu momentach czuli się pozostawieni sami sobie. Jak zapewniają, nawet gdy śmieci z ich sąsiedztwa wyjadą, to oni i tak nie odpuszczą domagając się zmian w ustawach i prawie, które w przyszłości zapobiegną podobnym sytuacjom.

osada 6

Nadzwyczajna sesja

Podczas środowej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu, radni jednogłośnie przegłosowali projekt uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w uchwale budżetowej Powiatu Olkuskiego na 2017 rok. Dzięki temu zgodnie z poniedziałkowymi zapowiedziami starosty Piasnego, na planowany wywóz 2700 ton śmieci powiat łącznie przekaże 940 tys. zł. Umowa na wywóz odpadów z Osady została podpisana z firmą AMPLIZ. Każda tona śmieci – wywieziona i oddana w certyfikowanym punkcie będzie kosztować około 350 zł. Wybór wykonawcy został dokonany z tzw. „wolnej ręki”, bez procesu przetargowego. – W tym przypadku główną rolę odgrywa czas. Kandydatów było kilku, a różnice w cenach usługi rozbieżne – mówił szef powiatu olkuskiego.

Radni nie mieli wątpliwości co do potrzeby przesunięcia środków, które powiat będzie starał się odzyskać w prowadzonym postępowaniu wobec właściciela odpadów. – Najpierw wywieźmy te śmieci, później będziemy procedować kolejny punkt wykonania zastępczego – dodał Paweł Piasny.

67
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
67 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
ARTURPPUrzędnik miejskiObserwatorekMilicjant były MO Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
osada
osada

Skąd starosta wie ile odpadów zalega na hałdzie? Daje wiarę dokumentom które mu kolega pokazał? 2700 ton to 120 wanien po 25 ton z odpadami , czyli dziennie będzie wyjeżdżało 7, 8 samochodów. Minie te trzy tygodnie i wreszcie zobaczy , że to co wywiózł to kropla w morzu tego syfu. Przeciez oni zwozili te smieci przez dwa, trzy lata i w zasadzie nic nie wywozili.

adam.2017
adam.2017

„(…)poza teren powiatu olkuskiego zostanie wywiezionych 2700 ton odpadów”
Koniec cytatu.
Proszę o info dokąd zostaną wywiezione?
I jak firma wygrała przetarg na tę usługę?

Młody
Młody

„Jak zapewnia starosta Paweł Piasny środki na ten cel w budżecie powiatu są zabezpieczone” –

a ja się nie zgadzam żeby starosta płacił z moich podatków – niech płacą z własnej kieszeni winni tego przekrętu a po zapłaceniu ich miejsce jest w więzieniu …

a Poseł Jacek Osuch niech jeszcze raz przypomni problem Ministrowi Ziobro i Ministrowi Błaszczakowi aby ich służby zajęły się tematem …

Zenobiuszek
Zenobiuszek

[quote name=”Młody”]”Jak zapewnia starosta Paweł Piasny środki na ten cel w budżecie powiatu są zabezpieczone” –

a ja się nie zgadzam żeby starosta płacił z moich podatków – niech płacą z własnej kieszeni winni tego przekrętu a po zapłaceniu ich miejsce jest w więzieniu …

a Poseł Jacek Osuch niech jeszcze raz przypomni problem Ministrowi Ziobro i Ministrowi Błaszczakowi aby ich służby zajęły się tematem …[/quote]
Przecież Dżaka to do w/w ministrów to na wycieraczkę nawet nie wpuszczą. Co teraz zrobi Kmicic jak wszystko zostało załatwione.???

Artefakt
Artefakt

Czy przeciwko właścicielowi firmy która składowała te śmieci toczy się jakiekolwiek postępowanie karne. Wątpię.

Arek z OSADY
Arek z OSADY

[quote name=”Artefakt”]Czy przeciwko właścicielowi firmy która składowała te śmieci toczy się jakiekolwiek postępowanie karne. Wątpię.[/quote]
Przeciwko właścicielom firmy która składowała te śmieci jest rozłożony parasol ochronny.Teraz ta sama ekipa na czele wiadomo kogo?????? i za dużą kasę będą wywozić swoimi wywrotkami śmieci,jak się uda (chyba się uda bo coś ogryzie też koleś po fachu)to trzeba jeszcze za wywózkę coś więcej kasiory do obfitych kieszeń(bez dna )wytargać.To jest KABARET bez granic w wykonaniu górnej części urzędasów Powiatowych,Gminnych,

theon
theon

Dał starosta koledze zezwolenie ? Dał. Narobił kolega syfu ? Narobił . Płacimy za to wszyscy ? Płacimy. Cała reszta to gadanie i nic więcej. I dziwi mnie jeszcze , że inspektorzy państwowych służb, które powinny nas chronić, siedzą po tamtej stronie stołu a nie tam, skąd padają pytania do władz .

osada
osada

[quote name=”theon”]Dał starosta koledze zezwolenie ? Dał. Narobił kolega syfu ? Narobił . Płacimy za to wszyscy ? Płacimy. Cała reszta to gadanie i nic więcej. I dziwi mnie jeszcze , że inspektorzy państwowych służb, które powinny nas chronić, siedzą po tamtej stronie stołu a nie tam, skąd padają pytania do władz .[/quote]
Ale podobno kolega nie jest właścicielem ani jednego grama śmieci w Kluczach.

widz
widz

się nawiozło zarobiło teraz sie wywiezie i znów zarobi

osada
osada

[quote name=”widz”]się nawiozło zarobiło teraz sie wywiezie i znów zarobi[/quote]
To się nazywa przedsiębiorczość. Nam w porównaniu z nimi kury szczać prowadzać 🙂

Lucek
Lucek

Są kamery i doborowe towarzystwo to jest i posłanka Ścigaj. Jakoś jej nie widziałem, gdy trzeba było wchodzić z nami na wysypisko, albo gdy ten syf się palił. Jedynymi, którzy byli z nami od początku do końca są chłopaki z telewizji, której nazwy tu nie można wymieniać. Niech się Przegląd od nich uczy, jak powinno wyglądac pilnowanie spraw ludzi w powiecie.

Gondża
Gondża

Pan Paweł nie rzuca słów na wiatr.to rzeczowy człowiek, jeśli mówi tak to ja mu wierzę.Reszta towarzystwa…bez komentarza.

Bonasera
Bonasera

A dlaczego nie ma tam – przynajmniej jej tam nie widać poslanki Gądkowej? Co się dzieje? Przecież zawsze tam gdzie było więcej jak 10 osób tam bała posłanka Gądkowa Zawsze wśród ludzi i blisko ludzi. A to jakąś babcię przytula, a to fotkę z grupką staruszek z jakiegoś koła. Ostatnio widziano ją w trzech miejscach. W Olkuszu wystawa fotografii i oczywiście fotka, w Wolbromiu, rocznica Domu Kultury no i gdzieś tam jakieś kółeczko gospodyń. Jako myśliwy mam nadzieję zobaczyć panią na Hubertusie. No i oczywiście zamawiam fotkę z panią.A ta okazja już nie długo bo na początku listopada.

Jan Orkisz
Jan Orkisz

Gdyby Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska wydał decyzję wstrzymująca zbieranie odpadów natychmiast po powiadomieniu go przez Starostę to było by mniej ponad 2000 ton nielegalnych odpadów .

Iza
Iza

[quote name=”osada”][quote name=”theon”]Dał starosta koledze zezwolenie ? Dał. Narobił kolega syfu ? Narobił . Płacimy za to wszyscy ? Płacimy. Cała reszta to gadanie i nic więcej. I dziwi mnie jeszcze , że inspektorzy państwowych służb, które powinny nas chronić, siedzą po tamtej stronie stołu a nie tam, skąd padają pytania do władz .[/quote]
Ale podobno kolega nie jest właścicielem ani jednego grama śmieci w Kluczach.[/quote]
Już nie … 😉

Lex
Lex

To nie wiesz że trwa „dzień bez lekarza”. Pewnie głoduje. [quote name=”Bonasera”]A dlaczego nie ma tam – przynajmniej jej tam nie widać poslanki Gądkowej? Co się dzieje? Przecież zawsze tam gdzie było więcej jak 10 osób tam bała posłanka Gądkowa Zawsze wśród ludzi i blisko ludzi. A to jakąś babcię przytula, a to fotkę z grupką staruszek z jakiegoś koła. Ostatnio widziano ją w trzech miejscach. W Olkuszu wystawa fotografii i oczywiście fotka, w Wolbromiu, rocznica Domu Kultury no i gdzieś tam jakieś kółeczko gospodyń. Jako myśliwy mam nadzieję zobaczyć panią na Hubertusie. No i oczywiście zamawiam fotkę z panią.A… Czytaj więcej »

Iza
Iza

Chyba starosta medalu się spodziewa za tę aferę z odpadami. Żenujące. Za tę aferę powinien podać się do dymisji. Razem z resztą odpowiedzialnych urzędasów, którzy „nic nie mogli zrobić”. I te bzdury, jak to niby w powietrze nie poszedł żaden syn ….

Młody
Młody

[quote name=”Jan Orkisz”]Gdyby Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska wydał decyzję wstrzymująca zbieranie odpadów natychmiast po powiadomieniu go przez Starostę to było by mniej ponad 2000 ton nielegalnych odpadów .[/quote]

Nie kompromitujcie się dalej i nie szukajcie winnych jak w humorze:

„Jedzie baba autobusem i głośno puściła bąka. Zawstydzona odwraca się i mówi do pasażerów z tyłu:
– A który to?
Pasażerowie do niej:
– A co pani ma dwie d..y ?”

Marko
Marko

Napiszę krótko. Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę, kto jest odpowiedzialny za tą sytuację. Żenujące jest to, że mamy w naszym powiecie i gminie osoby całkowicie nieodpowiedzialne, strachliwe i bez honoru, dbające tylko o swoją d… Jak zrobią 1 m asfaltu to krzyczą i przypinają sobie sami odznaczenia jakiego to cudu dokonali. W przypadku takiego dramatu, wszyscy wkładają głowę do piasku i nikt nie ma odwagi przyjąć odpowiedzialności. Jak małe dzieci zwalają winę na rząd, na innych urzędników. Uważam, że to całkowita porażka. Machanie jakimiś pisemkami to są brednie i poziom przedszkolny. Jedyną sensowną osobą wydaje się być p.… Czytaj więcej »

adam.2017
adam.2017

[quote name=”Jan Orkisz”]Gdyby Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska wydał decyzję wstrzymująca zbieranie odpadów natychmiast po powiadomieniu go przez Starostę to było by mniej ponad 2000 ton nielegalnych odpadów .[/quote]
Szanowny Panie Janie,
rozumiem Pana podejście do sprawy(dura lex, sed lex)
ale,
wie Pan,ja umiem bardzo dobrze pływać( w wodzie),
nie mam jednak karty pływackiej.
Czy jak zobaczę topielca,
to mogę go ratować?
Bo prawo mi nie zezwala.

Zzz
Zzz

[quote name=”Marko”]Napiszę krótko. Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę, kto jest odpowiedzialny za tą sytuację. Żenujące jest to, że mamy w naszym powiecie i gminie osoby całkowicie nieodpowiedzialne, strachliwe i bez honoru, dbające tylko o swoją d… Jak zrobią 1 m asfaltu to krzyczą i przypinają sobie sami odznaczenia jakiego to cudu dokonali. W przypadku takiego dramatu, wszyscy wkładają głowę do piasku i nikt nie ma odwagi przyjąć odpowiedzialności. Jak małe dzieci zwalają winę na rząd, na innych urzędników. Uważam, że to całkowita porażka. Machanie jakimiś pisemkami to są brednie i poziom przedszkolny. Jedyną sensowną osobą wydaje się być… Czytaj więcej »

Pieter
Pieter

[quote name=”Zzz”][quote name=”Marko”]Napiszę krótko. Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę, kto jest odpowiedzialny za tą sytuację. Żenujące jest to, że mamy w naszym powiecie i gminie osoby całkowicie nieodpowiedzialne, strachliwe i bez honoru, dbające tylko o swoją d… Jak zrobią 1 m asfaltu to krzyczą i przypinają sobie sami odznaczenia jakiego to cudu dokonali. W przypadku takiego dramatu, wszyscy wkładają głowę do piasku i nikt nie ma odwagi przyjąć odpowiedzialności. Jak małe dzieci zwalają winę na rząd, na innych urzędników. Uważam, że to całkowita porażka. Machanie jakimiś pisemkami to są brednie i poziom przedszkolny. Jedyną sensowną osobą wydaje się… Czytaj więcej »

Jan Orkisz
Jan Orkisz

[quote name=”adam.2017″][quote name=”Jan Orkisz”]Gdyby Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska wydał decyzję wstrzymująca zbieranie odpadów natychmiast po powiadomieniu go przez Starostę to było by mniej ponad 2000 ton nielegalnych odpadów .[/quote]
Szanowny Panie Janie,
rozumiem Pana podejście do sprawy(dura lex, sed lex)
ale,
wie Pan,ja umiem bardzo dobrze pływać( w wodzie),
nie mam jednak karty pływackiej.
Czy jak zobaczę topielca,
to mogę go ratować?
Bo prawo mi nie zezwala.[/quote]
Porównanie świadczy o tym że nie zna Pan obowiązującego prawa w tej sprawie

klucznik
klucznik
Matematyk
Matematyk

[quote name=”klucznik”]https://www.google.pl/search?q=decyzja+inox-tech&ie=&oe=[/quote]
– PKD: 25.62.Z – Obróbka mechaniczna elementów metalowych;
– Telefon stacjonarny krakowski a firma z Olkusza?
– Ostatnie dostępne zatrudnienie: 1 osoba.

Samemu to nikt by nie dał rady posegregować tyle śmieci…

Romuald
Romuald

„Otóż według Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Ryszarda Listwana, podczas pożaru oraz po nim, mimo uciążliwości, w żadnym momencie nie doszło do bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców.”
I takich urzędników nam potrzeba. Najwięcej zagrożeń jest wówczas, jak ktoś u siebie spali swoje stare trepy!!!

klucznik
klucznik

[quote name=”Matematyk”][quote name=”klucznik”]https://www.google.pl/search?q=decyzja+inox-tech&ie=&oe=[/quote]
– PKD: 25.62.Z – Obróbka mechaniczna elementów metalowych;
– Telefon stacjonarny krakowski a firma z Olkusza?
– Ostatnie dostępne zatrudnienie: 1 osoba.

Samemu to nikt by nie dał rady posegregować tyle śmieci…[/quote]
Noooooo, starali się 🙂 🙂 🙂

cebulorz
cebulorz

mogli by wyremontować ten papiernik ,bo te zasłony to pamiętają czasy PRL

senior rodu Kluczyk
senior rodu Kluczyk

[quote name=”cebulorz”]mogli by wyremontować ten papiernik ,bo te zasłony to pamiętają czasy PRL[/quote]Co chcesz zdekomunizować kurtynę? A co Ci ona winna? Niech se wisi. Takie obiekty muzealne też są potrzebne dla potomnych i dla sentymentu naszej przebrzmiałej młodości.

theon
theon

[quote name=”Jan Orkisz”]Gdyby Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska wydał decyzję wstrzymująca zbieranie odpadów natychmiast po powiadomieniu go przez Starostę to było by mniej ponad 2000 ton nielegalnych odpadów .[/quote]
🙂 Jest Pan jedyną przyczyną, dla której często żal mi Pana Starosty 😉

Sidney
Sidney

[quote name=”Lucek”]Są kamery i doborowe towarzystwo to jest i posłanka Ścigaj. Jakoś jej nie widziałem, gdy trzeba było wchodzić z nami na wysypisko, albo gdy ten syf się palił. Jedynymi, którzy byli z nami od początku do końca są chłopaki z telewizji, której nazwy tu nie można wymieniać. Niech się Przegląd od nich uczy, jak powinno wyglądac pilnowanie spraw ludzi w powiecie.[/quote]To, że Pan czegoś nie widział, nie znaczy, że coś nie miało miejsca. Pani Poseł Ścigaj była na miejscu zdarzenia. Zarówno wcześniej jak i podczas pożaru. Jeśli Pan nie wierzy proszę zajrzeć na facebooka posłanki. Umieszczała tam relację dotyczące… Czytaj więcej »

ooo
ooo

[quote name=”Sidney”][quote name=”Lucek”]Są kamery i doborowe towarzystwo to jest i posłanka Ścigaj. Jakoś jej nie widziałem, gdy trzeba było wchodzić z nami na wysypisko, albo gdy ten syf się palił. Jedynymi, którzy byli z nami od początku do końca są chłopaki z telewizji, której nazwy tu nie można wymieniać. Niech się Przegląd od nich uczy, jak powinno wyglądac pilnowanie spraw ludzi w powiecie.[/quote]To, że Pan czegoś nie widział, nie znaczy, że coś nie miało miejsca. Pani Poseł Ścigaj była na miejscu zdarzenia. Zarówno wcześniej jak i podczas pożaru. Jeśli Pan nie wierzy proszę zajrzeć na facebooka posłanki. Umieszczała tam relację… Czytaj więcej »

Zenek J.Osada
Zenek J.Osada

Szanowni mieszkańcy Klucz jesteście NIEWDZIĘCZNIKAMI.Pan Starosta daje Wam na usunięcie śmieci 940000 złotych,traci swój cenny czas na te Wasze spotkania,nawet dał by WAM mieszkańcy niewdzięczni własne ”serce”.Dalej Pani p’osłanka’ też bardzo dużo czasu traci(też na pewno serce by swoje dała) na Wasze niewdzięczników spotkania,a mogła by sobie trochę czasu spędzić w spokoju z własną rodziną(poza tym wybrana na p’osła’ została w innym okręgu,a u Was niewdzięczniki kluczewskie pracuje w czynie społecznym).Prosta sprawa jak drut.KAŻDY MIESZKANIEC( całej gminy klucze) ZABRAŁ BY PO WORKU ODPADÓW I PROBLEM ROZWIĄZANY.BEZ KOSZTÓW ORAZ BŁYSKAWICZNIE WSZYSTKO ROZWIĄZANE.

Iza
Iza

Czy było już podane, kto wywiezie te śmieci? Czy aby znowu nie „przypadkowa zbieźność” ?

osada
osada

[quote name=”Iza”]Czy było już podane, kto wywiezie te śmieci? Czy aby znowu nie „przypadkowa zbieźność” ?[/quote]
Jest napisane , ze firma Ampliz Józefa Cygankiewicza 🙂

Xxx
Xxx

[quote name=”osada”][quote name=”Iza”]Czy było już podane, kto wywiezie te śmieci? Czy aby znowu nie „przypadkowa zbieźność” ?[/quote]
Jest napisane , ze firma Ampliz Józefa Cygankiewicza :-)[/quote]

To dobrze bo to duża olkuska firma

Zenobiuszek
Zenobiuszek

[quote name=”Sidney”][quote name=”Lucek”]Są kamery i doborowe towarzystwo to jest i posłanka Ścigaj. Jakoś jej nie widziałem, gdy trzeba było wchodzić z nami na wysypisko, albo gdy ten syf się palił. Jedynymi, którzy byli z nami od początku do końca są chłopaki z telewizji, której nazwy tu nie można wymieniać. Niech się Przegląd od nich uczy, jak powinno wyglądac pilnowanie spraw ludzi w powiecie.[/quote]To, że Pan czegoś nie widział, nie znaczy, że coś nie miało miejsca. Pani Poseł Ścigaj była na miejscu zdarzenia. Zarówno wcześniej jak i podczas pożaru. Jeśli Pan nie wierzy proszę zajrzeć na facebooka posłanki. Umieszczała tam relację… Czytaj więcej »

stinek
stinek

„Najpierw wywieźmy te śmieci, później będziemy procedować kolejny punkt wykonania zastępczego – dodał Paweł Piasny.” A co stoi na przeszkodzie aby robić to równolegle?! Wystarczy jedno pismo. Jeśli przerasta to mentalnie urzędników to należy ich zwolnić. No chyba, że zwłoka ma służyć aby przedsiębiorcy odpowiedzialni za śmieci mogli swoje dochody skrzętnie poukrywać.

wreszcie
wreszcie

Dzisiaj ubyło ponad 100 ton odpadów z Osady. Pan Józef Cygankiewicz rozpoczął je wywozic do spalarni.

cebulorz
cebulorz

[quote name=”cebulorz”]mogli by wyremontować ten papiernik ,bo te zasłony to pamiętają czasy PRL[/quote]
te minusy to mi dali raczej postkomunistyczni mieszkańcy powiatu

Matematyk
Matematyk

Ogłoszenie: oddam za darmo pszczołę antonówkę zjadającą komary; wersja jesienna.
Dla mieszkańców Osady: podwójna dawka gratis.

theon
theon

Mieszkańcy Klucz, nie narzekać! Powietrze macie jak górski kryształ, woda w Przemszy że czystszej nie trzeba, śmieci Pan wywozi, muchy poszły spać, szczury zaraz zamarzną, idźcie jeszcze po ul i drzewko i zapamiętajcie kto Wam robi dobrze ! 😆

mario
mario

A kiedy pojawi się informacja co do działań wobec firm biorących udział w tym procederze?

osada
osada

[quote name=”mario”]A kiedy pojawi się informacja co do działań wobec firm biorących udział w tym procederze?[/quote]
Ponieważ firmy skladowaly odpady niezgodnie z decyzją , czyli można powiedzieć nielegalnie więc nic im nie można zrobić i ten temat trzeba będzie pewnie umorzyć. Później jeszcze pożar o którym plotka niesie , że wybuchł przez samozapłon w sześciu miejscach naraz , więc też trzeba będzie umorzyć .

osadnik
osadnik

[quote name=”Zenek J.Osada”]Szanowni mieszkańcy Klucz jesteście NIEWDZIĘCZNIKAMI.Pan Starosta daje Wam na usunięcie śmieci 940000 złotych,traci swój cenny czas na te Wasze spotkania,nawet dał by WAM mieszkańcy niewdzięczni własne ”serce”.Dalej Pani p’osłanka’ też bardzo dużo czasu traci(też na pewno serce by swoje dała) na Wasze niewdzięczników spotkania,a mogła by sobie trochę czasu spędzić w spokoju z własną rodziną(poza tym wybrana na p’osła’ została w innym okręgu,a u Was niewdzięczniki kluczewskie pracuje w czynie społecznym).Prosta sprawa jak drut.KAŻDY MIESZKANIEC( całej gminy klucze) ZABRAŁ BY PO WORKU ODPADÓW I PROBLEM ROZWIĄZANY.BEZ KOSZTÓW ORAZ BŁYSKAWICZNIE WSZYSTKO ROZWIĄZANE.[/quote]
Tyż prowda !!!!!!

Sekretarz
Sekretarz

[quote name=”osada”][quote name=”mario”]A kiedy pojawi się informacja co do działań wobec firm biorących udział w tym procederze?[/quote]
Ponieważ firmy skladowaly odpady niezgodnie z decyzją , czyli można powiedzieć nielegalnie więc nic im nie można zrobić i ten temat trzeba będzie pewnie umorzyć. Później jeszcze pożar o którym plotka niesie , że wybuchł przez samozapłon w sześciu miejscach naraz , więc też trzeba będzie umorzyć .[/quote]
jak tym razem biegli strażacy samozapłon orzekną, to trzeba będzie karryjskie marmury na remonty remiz sprowadzać 😉

nie ma sprawy
nie ma sprawy

Do Zenaka J.
Jesteśmy niewdzięcznikami w twoim błędnym umyśle!! Chłopie skąd ty jesteś?? Chyba nie z tego województwa! Albo siedzisz w krawacie razem przy stole ze starostą. Sięgnij do całości problemu, może wtedy wyczyścisz sobie rozum!!!! Gdybyś znał całą sprawę naprawdę, to nie pisałbyś takich panoramicznych poglądów, skierowanych w nowe hasła wyborcze!!!! Społeczność powiatu doceni was przy wyborach, a więc zastanów się, co piszesz, bo stołek po tobie będzie grzał ktoś inny.

do Zenka J
do Zenka J

Pan starosta nie robi żadnej łaski chłopie w usunięciu tego na co dał zezwolenia. Powinien już dawno usunąć odpady, a najlepiej nie dopuścić do takiej sytuacji, w której cierpią ludzie. Twoja prymitywna wypowiedz ma charakter ośmieszający Mieszkańców, więc przyjedź z workami i ładuj ten syf. Zaoszczędzisz na węglu!!!!!! Normalnie żal Zenka J, czy jak ci tam naprawdę….

Jan Orkisz
Jan Orkisz

[quote name=”mario”]A kiedy pojawi się informacja co do działań wobec firm biorących udział w tym procederze?[/quote]
Prokuratura Rejonowa w Olkuszu prowadzi w tej sprawie dwa śledztwa. Jedno w oparciu o art. 183 kk drugie w oparciu o art. 163 kk. Powiat po wykonaniu postępowania zastępczego, czyli po wywiezieniu niespalonych odpadów , będzie prowadził wobec przedsiębiorców działania aby odzyskać poniesione nakłady prawie 1 mln zł.

Ola
Ola

widziałam w tej sprawie wiele złego, jednak najbardziej dostrzegam dwuznaczność postaci mieszkańca Osady pana M…Zastanawiamy się z mężem, o co pan walczy?