Ogłoszenie UMiG Olkusz

Już niebawem rozpoczną się przebudowy ulic Miasta i Gminy Olkusz na rekordową i niespotykaną dotychczas skalę. Prace, związane m.in. z wymianą nawierzchni, budową nowych zatok parkingowych, czy budową kanalizacji sanitarnej, obejmą aż 14 dróg gminnych. W wielu miejscach zmodernizowane zostanie również oświetlenie uliczne. Umowy z wykonawcami zostały już podpisane, a na realizację całego przedsięwzięcia w nadchodzących kilkunastu miesiącach Gmina Olkusz przeznaczy blisko 26 milionów złotych.

– W całej historii Gminy Olkusz jeszcze nigdy nie pozyskano i nie wydatkowano w jednym czasie tak dużych środków na modernizację infrastruktury drogowej. Stoimy u progu drogowej rewolucji, która znacząco podniesie komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu – od pieszych, przez rowerzystów, po zmotoryzowanych. Przystąpienie do tak ambitnego projektu drogowego jest możliwe dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w wysokości aż 95% wartości inwestycji. W tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ciężko pracowali na to, by te środki trafiły właśnie do Olkusza – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

W ramach kompleksowej modernizacji sieci dróg lokalnych, położonych na terenie miejskim i wiejskim gminy Olkusz, zaplanowano przebudowę ulic: Baczyńskiego, środkowego odcinka ul. E. Orzeszkowej, Nullo (od ul. Słowackiego do ul. Polnej), Armii Krajowej, Kolberga, Dąbrowskiego, Rabsztyńskiej i Sikorka oraz w części ulice: Pomorską, Gwarków i Stary Olkusz. Poza tym zaplanowana została przebudowa ul. Leśnej w Osieku i drogi w Olewinie oraz budowa ul. Akacjowej w Żuradzie.

Kolejnym elementem modernizacji infrastruktury drogowej jest budowa oświetlenia przy ul. Krucza Góra w Olkuszu, a także budowa odcinków sieci oświetlenia ulicznego na ulicach: Jurajskiej, Polne Wzgórze, Spacerowej, Widokowej, Zamkowej, Na Skraju i Skalistej.

Przewidziano również remonty sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w ulicach: Pomorskiej, Stary Olkusz, Gwarków, Baczyńskiego, Orzeszkowej, Nullo, Armii Krajowej, Kolberga, Rabsztyńskiej, Sikorka oraz w Olewinie.

Harmonogram zaplanowanych prac prezentuje tabela poniżej. Część z nich będzie realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj, a szczegółowe harmonogramy będą publikowane na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

– Stoimy przed ogromnym wyzwaniem przeprowadzenia inwestycji drogowych na skalę do tej pory nieznaną w historii naszego samorządu. Wszyscy wiemy, że tego typu prac nie da się wykonać bez pewnych utrudnień, dlatego proszę Mieszkańców o zrozumienie, że abyśmy mogli cieszyć się z nowych ulic, najpierw trzeba je wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną. Dołożymy wszelkich starań, by zaplanowane prace przebiegały w sposób jak najmniej uciążliwy, a ich efekty służyły Mieszkańcom przez długie lata – podsumowuje Roman Piaśnik.

Zadanie „Modernizacja infrastruktury drogowej wraz z oświetleniem i siecią wod.-kan. na terenie miasta i gminy Olkusz” dofinansowano ze środków rządowego funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze